Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi okozza az iPhone 5 esetében...

Mi okozza az iPhone 5 esetében ezt az óriási készlethiányt? Ez tudatos marketing vagy létező jelenség?

Figyelt kérdés

Már szeptember 28-án megrendeltem hajnalban az Apple Online Store-ban az iPhone 5-öt, de 3-4 hetes szállítási idővel, október 25-30 körülre igérték a kiszállítását. Úgy gondolom, eléggé inkorrekt viselkedés ez, hogy hetekig ülnek a pénzemen (ami ugye többszázezer forint), és még csak egy konkrét érkezési határidőt sem mondanak. Ilyen áron nincs szükségem egy amúgyis karcolódó, túlárazott telefonra. Azt hittem, hogy prémium árért prémium kiszolgálást kapok, de ez az Apple egy kész csalódás. Minden megjelenő termékük esetében ezt játszák el, hogy a kezdetekben 4 hetes várakozási idők vannak. Ez mind oké lenne, ha akkor emelnék le a számlámról a pénzt, amikor elérhetővé válik a készülék.


Mit gondoltok erről a sorozatos készlethiányról? Tudatos, tervezett marketing van emögött vagy tényleg ennyire hülyék, hogy nem tudnak megfelelő mennyiséget gyártani? Én nem ismerek egyetlen gyártót sem, amelyik ilyen problémákkal küszködne.


2012. okt. 1. 21:23
 1/4 bp1985 ***** válasza:
Kellett neked sz@rt venned aranyáron. Meg is érdemled. Várjál csak. Az Apple ugyanúgy hülyének fogja nézni a madarakat továbbra is, mint eddig. Érdekes, egyik gyártónál sincs ilyen gáz, hogy nem képes normális mennyiséget gyártani, meg utalj előre. Se a Nokiánál, se a htc-nél nem kellett ilyennel bajlódnom. Bementem, megvettem.
2012. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vissza is vontam a megrendelésemet, úgyhogy szépen vissza is tehetik a pénzt a kártyámra.
2012. okt. 1. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Már bocs de ez most konkrétan nem az Apple hibája volt, mivel a legnagyobb kijelző-gyártójuk csak a megjelenés után tudott munkába állni, ezért nem tudtak eleget legyártani. Még így is 5 millió fogyott az első héten, és szerintem meg lehet érteni, hogy miért vannak hiányosságaik.


És miért is lenne az iPhone jobban karcolódó, mint bármelyik másik telefon? Ha pedig túlárazott, akkor minek foglalkozol vele? Ez is egy tipikus apple-hater kérdés volt, vagy ténylegesen akartál is valamit?

2012. okt. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 M.Dávid55 válasza:
Ácsi! Azt ne feledd, hogy a Samsungnak több féle/fajta telefonja van az Apple-nek pedig kb. 3 amit gyárt..
2012. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!