Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone vagy Samsung Galaxy?

IPhone vagy Samsung Galaxy?

Figyelt kérdés

Végre sikerült hosszas spórolás után összegyűjteni annyit, hogy megengedhesssek magamnak egy drágább okostelefont, körbe is kérdezősködtem, de két véglet volt csak: volt aki az iPhonet istenítette és a Samsungot gyengébbnek tartotta, illetve fordítva.

Nekem fontos, hogy sokáig kitartson a telefon (ha már sokat spóroltam rá:) éppen ezért szeretnék jó vásárt csinálni, viszont érdekelnének még vélemények a döntés előtt, úgyhogy bárkinek bármilyen vélemény/tapasztalat van, legyen szíves és írja le! :)

Melyik az amelyik maximálisan megéri az árát? Telefonálásra, smsezésre, emailezésre illetve aktív netezésre használnám, tehát szempont az is, hogy az akksija ne feküdjön ki hamar.



2012. okt. 2. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik sem éri meg. Sony-t vegyél, ha futja rá, akkor Xperia S vagy Ion, ha tudsz várni, akkor pedig Xperia T.
2012. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az iPhone-t javaslom.Nekem lassan egy éve van 4-em és semmi gond nincs vele!
2012. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jónak valóban jó az ájfón, csak kétszeresen túl van árazva (a nagyobb kapacitásúak tárhelye pedig 6-8×-osan).
2012. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy konkrétan melyik iPhone-ra vagy Galaxyra gondolsz. Nem mindegy hogy Galaxy Mini vs iPhone 4S vagy iPhone 2 vs Galaxy III.
2012. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra amit felsoroltál egy jóval olcsóbb készülék is megfelel.

iPhone-ból és SGS-ből pedig több verzió is létezik jelentős árkülönbözettel.

A mai telefonoknál nincs már túl nagy különbség. Leginkább az egyéni preferencia dönt, hogy kinek melyik a jobb.


Nagyobb, kisebb kijelző?? Én nem szeretem a tepsit. Tehát nálam már az SGS emiatt eleve kiesik meg a túlszaturált színei sem tetszenek. Sajnos a legtöbb gyártó erre megy, hogy minél nagyobb legyen a kijelzője a telefonnak. Ez ilyen e-penis féle dolog. Lassan már nem is lehet 4.5" alatt kapni telefont.


Én már több, mint 3 éve nyúzom a droidot, de már kissé besokkkkaltam a hülyeségeitől. Most úgy döntöttem veszek egy iPhone-t. Még a Lumia 800-on is gondolkodtam, de arra sajnos nem lesz meg az új rendszer és a jelenlegi wp7 tudása nekem nem felel meg. Barátnőmnek 710-e van és az nagyon jól szuperál egyébként. Meg kevés hozzá a programkínálat is.


Az akku az mindben keveset bír. Teljesen mindegy melyiket veszed. Arra számíts, hogy csak jobb esetben bírják 2 napig. De ez a használattól erősen függ. A gyári adatok gyakorlatilag meg NULLA valóságtartalommal bírnak a mindennapi használat mellett. Ezek alapján nem nagyon lehet megmondani, hogy mennyit is bír az aksi.


Tehát olyan nincs, hogy ez vagy az "maximálisan megéri az árát". Kinek melyik.

2012. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is csak sony-t vennék, ha esetleg android-ot vennék, de mivel az iPhone-ok lassabban fejlődnek, így pl most még egy i4-et is legalább 1 évig gond nélkül használhatsz, frissíthetsz. Samsung ilyen szempontból azért rossz, mert a 2 éves csúcstelefonjai manapság már gyenge alsókategóriának felelnek meg, és ez a támogatottságon is meglátszik. Persze meg lehet oldani főzött romokkal, hogy a régi első sgs-en is legyen jelly bean. Szóval ha most veszel egy i5-öt(mert mint más, én se tudom, konkrétan melyik 2 telefont hasonlítjuk össze), akkor azt legalább 4-5 évig tudod használni bármire, de akár kb 40-50%-os értékcsökkenéssel eladod. Ezzel szemben ennyi idő alatt egy sgs3-ast már nem hiszem h 80 felett el fogsz tudni adni(bár ezt csak mai szemmel mondom, akkori gazdaságtól is függ majd)
2012. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!