Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lelehet korlátozni a mobilnete...

Lelehet korlátozni a mobilnetem a szolgáltatómnál?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni mielőtt bemegyek a szolgáltatómhoz, hogy a mobil netemet le tudom e korlátoztatni hogy pl csak arra az egy oldalra menjen fel, és a többire soha, még a háttérben sem azért hogy ne szívja le a pénzemet? A facebook ingyenes oldalát szándékozom csak látogatni. De androidos telefonom van és az a háttérben húzza le a pénzt ha be van kapcsolva az adatforgalom. Ha pedig nincs bekapcsolva az adatforgalom, akkor a facebook sem elérhető! Ezért szeretném valahogy lekorlátoztatni, de WiFin minden oldal betölthessen, tehát azt ne korlátozza! Remélem érthető a dolog :)

2012. okt. 3. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy fűzfal progit a telódra!
2012. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az segíteni fog? tehát akkor nem fogja szívni és ténylegesen ingyen látogathatom azt az oldalt? és milyen progit ajánlsz ami jó?
2012. okt. 3. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem használok ilyent, nézz körül marketen!
2012. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónál nem tudod lekorlátozni ilyen formában a netet. Ott csak annyit tudnak beállítani, hogy müködjön a szolgáltatói net vagy sem.
2012. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
"OPERAMINI" böngészőt használj, így csak azt a honlapot nyitja meg amit akarsz használni, illetve sürgősen kapcsold ki a "Programok automatikus frissítése" funkciót, mert amikor érzékeli hogy fent vagy a NET-n, az összes programhoz letölti a létező frissítést, ha kell, ha nem !!!
2012. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hol tudom kikapcsolni a programok automatikus frissítését? mert néztem a telefonban de sehol nem találtam olyat.. OperaMinit meg azért nem használhatok, mert azon nem elérhető a 0.facebook... a T-mobile oldalára fel van ez tüntetve :/
2012. okt. 6. 07:58
 7/10 anonim válasza:
Na persze én arra az esetre gondoltam, amikor a Google play-ről töltesz le Androidos programot..?! Ott, a programok alatt mindig ki lehet pipálni hogy az legyen-e automatikus frissítése, avagy nem.
2012. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Létezik AVAST -ból komplett védelmi rendszer is, de külön-külön tűzfalat, vagy víruskergetőt is letölthetsz, ami Avast. Legalábbis Windows-on mindenképp külön is létezik, évek óta használom sikerrel windows-on.


Létezik változata Androidra is, de ezt még nem teszteltem, próbáld meg:


avast.com


Ott nyomj rá a mobile -ra, abban a download-ra, ez pedig átirányít a google play -re, onnan telepítheted a készülékre, de ez csak mobilneten át oldató meg! (Okostelóval használt mobil neten át.)

2012. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos feltettem ezt az avast progit a telóra. Hol tudom beállítani azt hogy ne szívjon pénzt a net? vagy egyáltalán milyen beállításokat ajánlsz?
2012. okt. 15. 06:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok: mondom, sajnos androidon még nem teszteltem, csak windows-on, éveken át, de azon is csak az antivirusát. Tűzfalát még nem. Távból meg pláne nehéz lenne lépésről lépésre rájönnünk közös erővel, h pontosan mit állíts be.


A lényeg, hogy először is győződj meg arról: az androidos verzió tűzfalat (is) tartalmaz-e?


Tűzfalakban az alapbeállítás, hogy minden bejövő forgalmat tiltani kell -persze a tűzfal egy szűrő, tehát a kivételeket meg lehet adni-, és minden kimenőt engedni, ha weboldalak is kellenek. Bár van, hogy ha minden kimenőt engedünk és minden bejövőt tiltunk, mégse tölt be weboldalakat, ekkor a 80-as, és a 443-as portokat ki kell nyitni KIFELÉ, de nem befelé! ÉS csak TCP-n át!


Na most... a te eseted speciális, tehát szűkítsük a kört: neked ráadásul nem minden weboldal kell, hanem csak egyetlen (a facebook.com). Épp ezért neked úgy kell eljárnod, ahogyan az előbb írtam, ám de kifelé IS tilts le minden adatforgalmat! ez után add meg külön szabályban, hogy a facebook.com kivétel.


Minden weboldalnak megfelel egy IP cím. Nagy segítségehhez, ha megnézed, adott weboldalnak mi az IP megfelelője, pl. a facebook.com -nak, bár lehet ez IP tartomány is. Én most nem nézem meg, gyakorolj. ;) Pl. itt tudod:


en.utrace.de/imprint.php


Ez a saját ip-det, és térképen kb. 50 KM-en belül a netező térbeli helyedet is jelzi, valamint bármely webolalét, vagy annak proxyjának helyét, ha arról megy. Plusz IP-jét! De ha IP-t írsz be, akkor meg a weboldal karaktere változatát mutatja, pl. karakteres az, hogy "www.facebook.com".


Meg fogod találni előbb-utóbb, hogyan lehet mindent ki-be kapcsolni kifelé, ill. befelé, mert a legalapszintűbb tűzfalakban például csak ez az egy beállítási lehetőség van, plusz portonként szabályokat megadni. Tehát minden tűzfalon van ilyen, és kiemelt opciók.


Ha problémád lenne az Avast beállításával, akkor keress -hátha van- Peer Guardian, vagy ahhoz hasonló alkalmazás androidra (androidra ilyet nem ismerek, de lehet, h van.) DE ELŐTTE UNINSTALLÁLNOD KELL AZ INSTALLÁLT TŰZFALAT! De iylen esetben a vírusírtót is, ha van, mert vannak, amelyek összeakadnak, de egy eszközön belül telepítve vannak.


A Peer Guardian is tűzfal szerűség, ha nem is speciálisan, viszont azon IP címeket is tudsz egyenként és jó esetben tartományonként is szabályozni; azaz konkrét weboldalakat is, hiszen minden weboldal azonos egy konkrét IP-vel.


Javaslom a

prohardver hu

-ra regisztrálnod, a jövőben is hasznodra lesz, mert rengeteg nagyon tapasztalt szaki jár oda napi/heti rendszerességgel, sokan napi órákat ott "lógnak" és sikeresen segítenek másoknak, egymásnak, ÉS TÁVBÓL SOKSZOR KONKRÉT segítséget is tudnak adni, lépésről lépésre.


Én így távból csak általánosságokban tudtam segíteni. Persze arra a szakember allergiás ,ha saját maga a kérdező netről nem keres rá, nem olvas utána valaki, mielőtt kérdez... arra rájönnek úgy is, ha kamuzik. ;) Tehát olvass a témáról legalább 15-30 percet előbb, ha lehet, tovább is, hatékonyan, google-zz rá. Aztán mondd el a prohardver fórumon is ,hogy mire jutottál, hol tartasz problémád megoldásában... van, hogy órákat kell várni segítségre, vagy hogy azonnal elkezd valaki, vagy akár egyre többen segíteni adott kérdésre. :)

2012. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!