Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen esetekben fizet a...

Milyen esetekben fizet a hívott fél?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

- Ha a hívott fél roaming-gol, azaz külföldön tartózkodik. Ilyenkor a hívott fizeti a nemzetközi hívás különbözetét.


- Ha a hívott fél zöld számmal rendelkezik. Ilyenkor a hívó nem fizet összeget. Mobiltelefonszámokra ez nem jellemző ( a zöld szám )


- Ha a hívott fél kék számmal rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy kedvezményes hívószáma van. Ilyenkor a hívó és a hívott is fizet. Mobilra nem jellemző.


- Úgynevezett R beszélgetés esetén ( ebben nem vagyok biztos, hogy még létezik e, ez a régimúlt időket idézi):

A hívott félt nem közvetlenül a hívó hívja hanem egy 3. személy ( operátor ) aki tájékoztatja a hívott felett, hogy ki keresei és vállalja e a hívás költségeit. Napjainkban már ritkaság ez szerintem. Legalábbis Európában.

2012. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ. :)


És sms esetén? Pl. ha külföldön tartózkodom, és sms-t kapok, az én egységemből vonják le (avagy nekem számlázzák)?


Még valami: meglepett, hogy amikor többen, magyarok külföldön (EU országban) voltunk együtt, egyesek szerint egymás között olcsón (az adott ország helyi tarifáján?) telefonáltak. Félreértettem őket, vagy valóban így van? Sms esetén is, és telefonálás esetén szintén?

2012. okt. 7. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az SMS külföldön is ugyanannyiba kerül, mint itthon, viszont ilyen kedvezményes hívásról még nem hallottam.
2012. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!