Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 820 vagy iPhone 4S?

Nokia Lumia 820 vagy iPhone 4S?

Figyelt kérdés
Év végén vásárolnék telefont, nem volt még okostelefonom, így nem ismerem egyik rendszert sem. Melyiket válasszam majd és miért?

2012. okt. 10. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Mindkettőnek van előnye-hátránya.


A két telefon rendszere között nincs nagy különbség ha a stabilitást és a megbízhatóságot nézzük.

Jelenleg az iOS-re jóval több program van, mint a wp-re. Ezt nap, mint nap tapasztalom, hogy sok olyan app ami iOS-en meg van az nincs wp-re, de többször még alternatíva se nagyon. Ettől függetlenül a wp jól használható, gyors és egyszerű. Azt nem tudni, hogy a 820-as szoftveresen meddig lesz még frissíthető. Remélhetőleg nem járnak úgy, mint a 7.5-ös rendszerrel felszerelt tulajok akik nem tudnak frissíteni a 8-as rendszerre. Az i4S még legalább 2 évig biztos támogatva lesz ilyen szempontból. Én rendszer szempontjából az iOS-t választanám.


A két telefon között lényegi különbség a kijelző mérete. A 820-as 4.3"-os az i4S 3.55" kijelzővel rendelkezik, viszont a 820 felbontása jóval kisebb 217ppi vs. 326ppi. Ez elég szembetűnő különbség az i4S felbontása 50%-kal nagyobb, mint a 820-asé.

Mindkettőben 8MP-es kamera van. Azt, hgoy melyik a jobb annak nézz utána. Szerintem a Nokia lesz mivel az újabb.

Tárhelyben a 820-as 8GB, viszont SD-vel bővíthető. A legtöbb embernek a 8GB is bőven elég ha mégsem akkor lehet bővíteni. Az i4S-ben 16GB-os kapható jelenleg, viszont ez nem bővíthető.


Lehetne még sorolni a különbségeket hasonlóságokat.

Egy biztos menj és nézd meg, próbáld ki mindkét telefont. Media Marktban talán van mindkettő. Régen voltam már akkor 800-as meg i4S is volt.


Egyébként: A Nokia fanok a 820-as az ifanok az i4S-t, a droidfanok meg valami droidot fognak javasolni és mindenki a saját rendszerét fogja isteníteni, és a másikat meg fikázni. Ehhez elég elolvani bármelyik telefonos kérdést itt.

2012. okt. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 blex ***** válasza:
51%

"Azt nem tudni, hogy a 820-as szoftveresen meddig lesz még frissíthető."

a wiki szerint legalább 18 hónap támogatást kap minden készülék.

2012. okt. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

"a wiki szerint"

A wikin sem szentírás minden ami fent van. Annyit ér amennyit a forrása. Aztán, hogy a forrás honnan szerzi az információkat az megint kérdéses.

De legalább 18 hónap azon infók szerint. Az még mindig kevés, az iOS-hez képest, bár ha a droidot nézzük ott még sokszor 1 év sincs, sőt.

2012. okt. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Lumia 820.
2012. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Szóval lumia 820. Valszeg én is olyan teszek. A 120-130 ezres ár szerintem nem sok érte.
2012. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 blex ***** válasza:
22%

3: Néztem anno a dev konferenciát, csak nem emlékeztem pontosan, hogy mit mondtak. de azt tudtam, hogy kábé ennyit.

egyébként meg a legalább másfél év még jelenthet akár 3 évet is. ennyit csak mindenképpen ígérnek.

2012. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lumia 820 , sokkal jobb , nagyobb képernyő , jobb proceszor , olcsóbb , az alkalmazások is olcsóbbak rá ...
2012. okt. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hát sok féle választém van iphone is ,meg lumiaból is!De ha engem kérdezel akkor egy lumiát!Én azokkal,tartok!régebben lumia 820 volt,de nagyon meg voltam elégedve vele!most 920 van,de októbere készülük venni egy lumia 1520!Én a lumia 820-ra szavazzok!
2014. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!