Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia N8-ra lehet telepiteni...

Nokia N8-ra lehet telepiteni Android-ot? Vagy tett már rá valaki?

Figyelt kérdés

Egyik barátomon szeretnék segiteni, ha lehet mert van egy Nokia N8-assa és kicsit megbánta hogy ilyet vett és nem Androidosat. Láttam már egy pár videót ahol bemutassák hogy, milyen a telón meg hasonlók. De engem a lépések érdekelnek. Mondjuk raktam már iPhone-ra Androidot, és Androidosra W7-et, meg iOS-t de most ez kifogott rajtam is. Van box-om is hozzá ha kellene.

Köszönöm előre is . ÉS NE gyertek olyan válaszokkal, hogy miért nem vesz androidos telefont, a válasz azért mert ez tetszik neki, meg a kamerája is b*szott jó. szóval köszi .



#android n8-ra
2012. okt. 18. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Azokon a videókon amit láttál nem android van az N8-on, hanem csak egy kezelőfelület ami hasonlít az androidos felülethez.
2012. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja kezelni az Android a Symbianos mobilok hardverét. Egyébként ha tudná, akkor is a 256 MB RAM miatt elég köhögősen menne rajta.
2012. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor a nokia n9en miért fut a 4.04 ???

és a nokia n8-ban csak 256 ram van???

2012. okt. 18. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Az N9 nem symbianos és nem is az az ezeréves elavult hardver dolgozik benne mint a symbianos Nokiákban. Itt Meego van és egy modern hardver, amit már azért az android is jobban szeret. Így aztán egy pár vállalkozó kedvű egyén kedvére mókolhatott azzal, hogy rápakolja az androidot. Mint látszik sikeresen.
2012. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, és köszi a válaszokat !
2012. okt. 18. 22:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az N9-en Linux alapú MeeGo van, így le lehet cserélni Linux alapú Androidra viszonylag egyszerűbben.


A Symbian viszont az EKA2 nevű real-time mikrokernelre épül, felépítésétől fogva (nanomásodperces válaszidő garantált) képes szoftveresen kezelni a mobil rádiós modulját, erre a régi, monolitikus kernelarchitektúrájú Linux nem képes, ezért az Androidos mobilokba szerelnek egy baseband processzort is, ami az operációs rendszer helyett elvégzi ezt. De ugye ilyen nincs az N8-ban mivel felesleges lenne bele, tehát, ha lenne is Android az N8-ra, akkor is a telefon funkcióról biztosan le kéne mondani.

Továbbá még ott van az is, hogy egy sor N8 specifikus driver nincs benne az Androidban (pl GPU vagy éppen a fényképező), ezeket mind le kéne programozni hozzá.

2012. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

most hogy igy belegondolok, teljes mértékben igazad is van.

köszi a választ.

2012. okt. 19. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!