Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elveszett a mobiltelefonom...

Elveszett a mobiltelefonom (illetve esélyesebb, hogy ellopták) Be tudják mérni, hogy hol van?

Figyelt kérdés
Péntek este vettem észre, előtte voltam pár helyen, és akkor még megvolt. Próbáltam hívni, és a teló már ki volt kapcsolva, pedig az aki föl volt töltve, szóval nem merülhetett le. Próbáltam párszor hívni, most az előbb sikerült, kicsöngött, de kinyomták, majd ismét kikapcsolták. Ha újra be lenne kapcsolva, akkor valahogy be lehetne mérni, hogy hol van? Ki tud ebben segíteni?
2012. nov. 4. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

persze,hogy be lehetne mérni,műszakilag semmi akadálya sem volna,

de nem fogják,

senki/szolgáltatód-rendőrség/sem fogja neked bemérni,

úgy vannak vele,hogy vegyél másikat

2012. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Be tudnák mérni, de a sündőrségünk már elég régóta semmit nem csinál a hazafiak vegzálásán és traffipaxozáson kívül. Hiába jelented be, elküldenek a fenébe.
2012. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

"...de a sündőrségünk már elég..."


Én sem vagyok a rendőrség nagy rajongója, de:


Szerinted a rendőrség ezek szerint a talált tárgyak ( elveszett tárgyak) osztályához tartozik? Mert ami a kérdezővel történt nem feltétlen bűncselekmény ( lopás) hanem akár a kérdező figyelmetlensége is okozhatja.

Szerintem ha nem áll fenn a lopás alapos gyanúja akkor a rendőrségnek nem sok köze van hozzá. Logikádat tekintva akkor a rendőrség az elveszett macskákat, esernyőket, elgurult 10 Ftos érméket is hajkurászhatná napestig.


Egyébként találni tudni kell, pláne nagy értékű dolgok esetén ,ezt a jog is rögzíti, szóval azért az én verzióm is sántít...


Egyébként a kérdező is mulasztott: ha az eltulajdonított telefonról azt gondolja, hogy tudta hívni miután azt ki és bekapcsolták ez egyet jelenthet: nincs rajta SIM zár.


Ezzel ez erővel a bankkártyára is ráírhatod a PIN kódot.


Mit lehet tenni: letiltani a telefont és a SIM kártyát. Ez fontosabb mint a kérdező gondolná. Ha ugyanis a telefon később előkerül, mondjuk egy bűncselekmény kapcsán és a kérdező nem jelentette az eltünését akkor bajba kerülhet.


A "bemérést" illetően egyébként könnyebb mint a legtöbb ember gondolná. Nem, nem arról van szó, hogy járkál egy mérő kocsi egy Geiger-Müller számláló féleséggel felszerelve gyorsabban pittyeg ha a telefon a közelben van. Ettől sokkal szofisztikáltabb eljárás van. Az a baj, hogy erős jogi aggályai vannak és nagyon is megnyírbálja a másik fél alapvető emberi jogait és egy szolgáltató ezt sosem fogja kockáztatni.


Végül: a kérdező tehet feljelentést a rendőrségen, de ehhez nagyon alapos indok kell és egy nagyobb értékű telefon eltünése. Arról már nem is beszélve, hogy bizonyítani kell a telefonról, hogy tulajdonodat képezi. ( Én egy 10 éves telefont használok, a papírjai régen nincsenek már meg).

2012. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
A rendőrség elmehet a kurv@ anyjába, egyszer nem segítettek még, amikor szükség lett volna rájuk, csak zaklatni és büntetni tudnak. Mikor elhagytam a papírjaimat, azt a fáradtságot nem vették, hogy felvegyék a jegyzőkönyvet, azt mondták, nem rájuk tartozik. Bármikor visszaélhettek volna az irataimmal, bűncselekménynél használhatták volna, és akkor biztos megtaláltak volna és elővesznek, miért nem jelentettem az eltűnést...sok ingyenélő haszontalan jószág.
2012. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!