Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia U vagy az Xperia Rayt...

Xperia U vagy az Xperia Rayt vegyem meg?

Figyelt kérdés
Kis segítséget kérnék egy tapasztalt ray tulajdonostól! Kb 1,5 hét múlva rendelném a sajátomat. Nagyon megtetszett külsőre, és szerintem a tudása sem rossz, főleg, hogy nem volt igazából még sosem okostelefonom, így még talán ki sem tudom ezt sem használni de totálisan beleszerettem. Viszont kicsit félek, hogy hamar elavultnak fog számítani, hiszen nem egy új kiadású. Szerintetek érdemes megvenni manapság 55 ezer forintért? (kártyafüggetlen, gyári garanciás, új). Mivel nagyon várom már, hogy új telefonom legyen, így sok dolognak utánanéztem vele kapcsolatban. Például a frissítéseknek, sokkal jobban tetszik az ICS, de nagyon sok helyen olvasom, hogy problémák vannak vele. Valaki segítene, hogy megéri-e egyáltalán ráfrissíteni, vagy inkább maradjon az alap rajta... Jó lenne valahogy átlátni az egészet egy kicsit. Egyébként az lehetséges esetleg, hogy nem 4.0.4-et, hanem 4.0.3-mat tenni rá? Nem értek hozzá igazán... Ha valaki tudna ezekben naaagyon nagyon megköszönném!
2012. nov. 15. 21:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Láttam már mindkettőt élőben és az U egyáltalán nem jön be, a Raybe viszont beleszerettem ilyen szempontból. Az U-nak viszont most olvastam, hogy 2 magos procija van... számít ez annyit, hogy inkább azt vegyem meg? A kamerája rosszabb a Raynél, néztem összehasonlítást is most már, látom, hogy azon kívül többet tud, meg gondolom könnyebben megy rá az ICS is. Ilyenkor rossz, hogy csajnak lenni. Kb döntésképtelen vagyok Szerintetek, megéri inkább az U-t venni, hiába nem tetszik külsőre?
2012. nov. 15. 21:54
 2/14 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy voltam a két telefonnal, meg is rendeltem rayt a Tmobnál de levették utolsó pillanatban és U-t voltam kénytelen venni, pedig nekem sem tetszett. Azt kell mondjam hogy nagyon jó, h így alakult, nagyon beleszerettem ebbe a teloba. Gyors, nem akadozik, szép. Az h a ray kamerája jobb, azzal egyáltalán nem érték egyet. Rengeteget néztem teszteket, a ray kamerája engem nem győzött meg. Az hogy több megapixeles, az nem jelent semmit. Ha nem volt még okostel, a ray is nagyon jó választás, de azt nem javaslom ICSre frissíteni. A korabbival nagyon gördülékeny de ICSvel nem!Ma már valóban elavultnak számít, én jobban ajánlom az U-t, ha elég az 5,5GB nem bővíthető memória. Ez ICSvel is jól pörög és további frissítés is elvileg várható rá.
2012. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri az u, nekem is az van,és nagyon szeretem, és a két mag miatt tovább lesz jó. A ray hardvere valószínűleg jövőre már alsó kategóriásnak fog számítani, és egyébként is a megapixel nem számít, tesztképeken kb. egyforma jó képeket csinálnak.
2012. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az az 5,5 ténylegesen 4 GB úgy tudom.
2012. nov. 16. 10:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de külön hely van az alkalmazásoknak is. Egyébként én is az U-t ajánlom, mert a Ray már most elavult. Az U pedig még elég lesz nagyon sokáig.
2012. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest hogy elavult és tavalyi, elég jól tartja az árát. Ugyanannyi mint az U, sőt valahol még drágább!
2012. nov. 16. 14:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert az u-nak van konkurenciája, a ray-nek meg már nem nagyon, mivel kifutó termék, és akik nagyon szerették a sony ericssont, az még ray-t fog venni, hogy még utoljára azt vegyen, és azért tartja az árát, hogy ne jelentsen konkurenciát az xperia mini pro-nak, és a tipo-nak. Azért vannak egy árban, mert a ray nem tud hová lejjebb menni, az u meg nem is értem, hogy mehetett 10000-rel a konkurencia alá.
2012. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2-és vok. Tmobileos U-m van, hidd el, hogy ezen 5,5 GB a felhasználható memória.
2012. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
U-t vegyél, a Ray már kicsit elavult...
2012. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ezt én írtam mobilarénán, kimásoltad a szövegem?:D
2012. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!