Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Sola vagy Nokia...

Sony Xperia Sola vagy Nokia Lumia 800?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy árban tudnám mindkettőt megvenni, melyik a jobb, melyik éri emg jobban?
2012. nov. 20. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Először azt döntsd el, hogy androidos telefont szeretnél-e használni (az előnyeivel és a hátrányaival), vagy Windos Phone kell(az előnyeivel és a hátrányaival)?!

Ha ez megvan, akkor már nem is nagyon kell gondolkozni rajta tovább.

2012. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztem a Lumia jobb, de ez attől is függ hogy wp kell vagy android.OS-tól függetlenül én a Lumiát választanám.
2012. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán értek én ehhez. Dióhélyban, mi az előnye, hátránya az androidnak és a windows telefonnak?(rákerestem google-ön, de nem igazán találtam semmit)
2012. nov. 20. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez kb. az ICS röviden, ami a Solan-n fut.


[link]


Ez meg a wp7.



De röviden:


Droid: google termék, linux alapokon nyugszik, szíve-lelke google szolgáltatások tucatjából épül fel, minden a google köré épül.Maps, gmail, calendar, stb.

Nyitott oprendszer, előnye, hogy bármikor lehet hackelni, és úgy nézhet ki, ahogy te akarod, hála a launchereknek, és társaiknak.SD-re-sd-ről másolás simán megy, külsős appokat simán lehet telepíteni, stb.Hátránya a multitasking rendszer miatt, hogy a legbivalyabb hardver alatt is képes megröccenni idővel, hajlamosak lefagyni alkalmazások, stb.


WP.Unlock nélkül teljesen zárt OS, nem lehet annyira testre szabni, a menü színe lehet fekete, meg fehér, a csempék színe meg az a gyári(majd 20 a wp7.8 update után) pár darab szín, ami meg van adva és csókolom.Microsoft szolgáltatások köré épül, skype, office, xbox, stb.Nincs usb háttértár mód, kell a Zune player nevű lejátszó a szinkronizáláshoz, nincs bluetooth küldés-fogadás, stb...de ez a cikkből ki fog derülni.


Jelenleg droidot használok, de amint van lehetőségem, váltani fogok a wp7.8-ra.


Jelenleg a huawei ascend w1-et várom, mert elvileg qrva jó kezdő árral fog startolni, és oldottak a korlátokon.

Szvsz, ha most a kettő közül választhatnék, én is a lumiát választanám, mert nagyon szeretem a droidot, de jobban rühellem, és lassan a t.köm ki van az állandó haxolgatással, meg azzal, hogy soha semmi nem jó.Valami mindig sz*r...és visszahúz a szív a WP vonalra.

2012. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Sajnos, en pont forditva ereztem. Igaz, nekem 710-es Lumia volt, de nagyon korlatolt volt nekem a Droid utan. Az meg végképp kiakasztott, hogy a Viber olyan bugos volt rajta, hogy csak fekete hatteret adott. Persze, izlesek es pofonok... De az APPSTORE es a Play Aruhaz magasan veri a Windows Marketet /mind szamban, mind minosegben/... es szerintem meg jo par evig fogja is.
2012. nov. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elírtam, nem 7.8-ra fogok váltani, hanem 8-ra tervezem, csak már késő volt.A 7.8 meg végső alternatíva.


Utolsó: habár az alkalmazások minőségével vitatkozhatnánk, ugyanis a play-es cuccok 70%-a használhatatlan szemét, vagy ugyanazt tudja, mint ezer másik, csak silányabb minőségben, addig nincs miről beszélni.Bár ez az én véleményem.

Az, hogy hol van több alkalmazás....nézzük csak meg, hogy mióta is létezik az Appstore, a play, és a marketplace?Ebből kifolyólag, amíg a play és appstore előnye években számolható, nem releváns az appok száma összehasonlítás céljából...

2012. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szerintem meg kell osszehasonlitasi alap... Ugyan is, egy normalis WP-s telefon nem ket filler... ...es akkor miert ne joggal hasonlitgathatnank a masik kettohoz? Hisz azok a "versenytarsak". Foleg, hogy a nem ket filleres telefonok, nem kapnak 8-as frissitest (ami szerintem k*rva gaz, ilyet meg az Apple se merne meglepni (3 eves 3GS megkapta az iOS 6ot is)). Az, hogy kinek mi a szemet, ez meg relativ. En csak azt mondtam, hogy nekem annyira nem jott be az, hogy egy egyszeru Facebook 30 perces kesesekkel jelzett olyan uzeneteket, amikre mar reg valaszoltam, vagy az, hogy a viber szar volt. Whatsup-pal is voltak gondok.


Nekem a design se annyira jon be a WP-nek, ez a csempes megoldas nem rossz, de meg egy hatteret sem lehet kitenni.. ...es ez a "8bittes" szinek amiket lehet valasztani, szerintem szinten siralmas. (Windows 8 is szerintem egy fos design lett) En elhiszem, hogy valami massal akart elorukkolni az MS, de nem ettol fog megmenekulni a Nokia.

2012. nov. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A UI minimalista vonalat követ, így erről kár érdemi vitát nyitni, aki mégis ezt teszi, az nincs tisztában a minimalizmus fogalmával.

Kettő....felőlem felhozhatod az iOS-t példának, de a 6-ból kb. annyi feature-t kapott a 3GS, mint a 8-ból a 7.8, így ez sem releváns vita tárgya.

Három...amíg az Appstore-nak és a Play-nek is 2 év előnye van a MArketplace-szel szemben, így ez sem egy nyomós ellenérv, ha már egyszer számokkal akarsz "háborúzni".

Az meg, hogy nem filléres telefon egy WP8-as modell...hát az iPhone még mindig drágább...a csúcs droidos telók meg árben ugyanott vannak, ha nem több, mint a csúcs wp-s telók.

Példa: SGS 3, Note2, OneXL, OneX+ drágább, vagy ugyanott van árban, mint pl a Lumia 820, vagy a Windows Phone 8X by HTC.Egyedül a 920 az ami egyelőre túl van árazva, bár arról még nincsenek hivatalos árak, szürkeimportos, sufni gsm-es árakra meg felesleges is apellálni egyelőre, a fogyasztói társadalom 90%-a még mindig szolgáltatónál veszi a telefonjait...


Felőlem privátban is folytathatjuk az értelmes és kulturált vitát, eddig ez még az, csak szvsz nincs értelme.Legalábbis jelen tényállásaidat meg tudtam cáfolni.


OFF vége.

2012. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mint mondtam, a design az izlesek es pofonok. /nekem nem tetszik imho/

A 3GS egy 3 eves modell es megis frissitik, tok mindegy, hogy mennyi ujdonsagot kapott, de kapott. Es szerintem ez nem sport szeru a MS-tol.

Foleg a Lumia vasarlokkal szembe. A masik az egesz WP egy tok zart rendszer a Droidhoz kepest, hosszabb tavon sokkal jobban megeri /megint csak szerintem/ Droidost venni a custom romok miatt.


Én nem veszekedni vagy szidni akarom, csak szerintem jelneleg MÉg jobban megéri a másik kettő, mint az MS féle rendszer. Lehet 2-3 ev mulva jobb lesz, de addig barmi tortenhet. Ettől fuggetlenul adok neked is igazat, mert szemszog kerdese.

2012. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Lumia 610-710-800-900 vonalat a Nokia a 7.8 update után még másfél évig fogja update-elni, ez eddig is köztudott volt.Addigra pedig a Lumia 800 jócskán 3 éven túl lesz, tehát nem kell aggódni, a mostani Lumia tulajok is kapnak még frissítést a 7.8-on túl.

Ne vedd veszekedésnek, én sem annak fogom fel, mert ez nem az.Viszont ha továbbra is van valami amit szeretnél megbeszélni értelmes emberi keretek között, ahogy eddig is zajlott, ott a privát, ne a kérdező oldalát offoljuk szét.

Pacsi.

2012. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!