Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HA veszek a vodánál telefont,...

HA veszek a vodánál telefont, előfizetéssel, akkor felbonthatom a szerződést? Nemlehet olyanra hivatkozni h elvesztettem a SIM kártyám, tiltsák le meg stb, h ne kelljen 2 évig fizetnem? .

Figyelt kérdés
Nemérdekel ha, lekapcsolják a telót, meg nemhivhatok többet rajta a tartozások végett, de ugye nem lehet jogi következménye?
2009. aug. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom fel lehet bontani a szerződést de nem olcsó.
2009. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt tudom, és ha csak simán nemfizetem ki a 4 ezer ftos havidijat???
2009. aug. 17. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

"....de ugye nem lehet jogi következménye?"


Már hogyne lehetne , a tartozást mindenképpen behajtják rajtad. Vagy a végrehajtók mennek házhoz és lefoglalnak x értékben, vagy ha nincs semmi a neveden akkor börtönbe csuknak-és így törlesztesz napi 1000ft-ot. Inkább rendezd a tartozásod, ez ugyanis nem játék.

2009. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért akarsz venni egy telefont, ha nem akarod használni?

Nem egészen értem.

Ha nem fizeted akkor letiltják a kártyát, a telefont és nem tudod használni. Akkor minek vetted?

2009. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
fasza gyerek vagy. még meg sem kötötted a szerződést,de már azon agyalsz, hogy nem fogod betartani. gratulálok.
2009. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
bocccs.. már megkötöttem... csak nemtudom fizetni, mert örülök ha tandijamat tudom... a többinek kössz a választ..
2009. aug. 17. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Leülnöd biztos nem kell, az téves válasz. Hazánkban nincs adósok börtöne, a polgárjogi követelést nem lehet börtönre váltani.


Amennyiben szerződést szegsz, akkor a szerződésben leírt retorziókra kell számítanod. Ez a voda esetén kötbér megfizetése (kb. 30-40e Ft).

Vagyis ennyi pénzért mondhatod fel a vállalt szerződési időtartamon belül a szerződést. (Plusz, ha volt kedvezményes készülékvásárlás, annak a teljes árát is kiszámlázhatják.)


Ha nem fizetsz, akkor ők mondják fel a szerződést - szintén a fenti retorziókkal - valamint elkezdik a követelés érvényesítését. Végső soron jön a bírósági végrehajtás. Ezt pedig nem éri meg végigcsinálni.


Te a szerződéssel vállaltál valamit, most pedig teljesíteni kellene. Ha nem megy, akkor AZ A LEGTISZTÁBB, ha korrekten bontasz szerződést. Azaz megfizeted, amit meg kell. Most kérdezheted, hogy "miből", én pedig visszakérdezem, hogy a most fizetendő mondjuk negyvenezer forint többszörösét egy végrehajtás során miből fizeted meg? Most jársz a legjobban... ENNÉL CSAK ROSSZABBUL jöhetsz ki.

Menj be a vodához, és jelezd nekik a problémádat. Írj kérvényt mérséklésre, részletfizetési lehetőségre...


A SIM ellopásának "bejelentésével" még öngólt is rúgsz: Letiltják a kártyád és HÁROM napon belül - térítés ellenében - kell egy új kártyát kérned (a számod megmarad), ellenkező esetben szerződést bontanak, lásd fentebb.

2009. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!