Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Adott egy telefon, és egy...

Adott egy telefon, és egy rossz fülhallgató [vég]- auto diffuzor öszzekötés?

Figyelt kérdés

Telefonomat szeretném összekötni az auto hangszórójával. Azt akarom kérdezni azt meglehete oldani hogy az autoban a hangszorok 2 vezetékét valamilyen módon összekötöm egy olyan fülhallgatóval, aminek rossz a füles része.. (vezeték másképp jó) tehát úgy szeretném hogy simán az autó hangszorobol jöjjön ki 1 kábel amit a telefonhoz kötök, és igy az auto diffuzorából szólna a zene de mégsem meritené a kocsi aksiját.


Megolható? Mint néztem a fulhallgató szálai erőst vékonyak... nem tudom lehete, v h lehet azokat rákötni..


Válaszokat előre is köszönöm!



#autó #hangszoró összekötés
2012. dec. 1. 11:32
 1/7 _Jessy_ ***** válasza:
Megoldható! LKegegyszerűbb, ha veszel egy csatlakozót, ami jó a telefonhoz, és ráforrasztod a hangszóró kábeleit. De szerintem nem ajánlatos. Azok a hangszórók nem telefonhoz lettek tervezve, általában 8 ohmosak, míg a telefonhoz a gyári fülesek 16. És a telefon kimenő teljesítménye is nagyságrendekkel alacsonyabb, mint ami egy ilyenhez kellene.
2012. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De amúgy adott jópár kulön diffuzorom is.. tehát vannak ilyen 4 ohm, 3 Wattosak is meg elég sok fajta mühelyben szal tudnék vállogatni :)


Szoval a fulhalgatovalhogy tudnám megcsinalni? Hol vágjam el ..


Jelenleg úgy van hogy lvágtam a jobb füles végét (balon még ment a zene ..)s van itt 2 hajszálvékony vezeték. probáltam hogy azt a 2 vezetéket rárakom a diffuzor 2 vezetékére de igy nem történt semmi..


Más ötlet? egészen a telefon füllhallgató mikrofon része alatt kéne elvágjam? szal ahol még nme osztódik el jobb és bal fülesre? Am. Vannak kisebb hangszorim is pl ilyen számitógép speaker hangszórója, akk régi ráádiókból ..

2012. dec. 1. 16:11
 3/7 _Jessy_ ***** válasza:
Ha jack csatlakozós a telefon, olyat tudsz venni, nem kell ezzel szenvedni. (telefon típusát leírnád?) Azért nem történt semmi, mert az a hajszálvékony szál végig lakkozott, le kell égetni, és érdemes egy ónréteget is felvinni rá. (kapargatni is lehet, de úgy könnyen szakad)
2012. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Samsung C3530.


De nem karok venni épp ez az .. :D szeretnék egyet csianni mivel midnen alkatresz adott lennne szerintem :) és igen 3.5 jackes a csatlakozó.



szal ha a 2 hajszal vezetéket gyujtoval meggetem s osszekotom, s leszigetelem jo kene legyen?



s akk miylen diffuzorral probaljam, probalhatom?

2012. dec. 1. 20:00
 5/7 _Jessy_ ***** válasza:
Mindenképpen forrasztani kellene, hogy normális érintkezés legyen. Próbálni meg lehet bármivel, de hosszútávra érdemes beszerezni egy 16ohm-os hangszórót, ha nem akarod meggyilkolni a telefont.
2012. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De ezt hogy érted szal pl 4 ohmosra ráforasztom akk mi lesz? telefonnak a csatlakozoja leég? De miért? pl a fulhallgatokba akkor hany ohmosoak azok a kicsi hangszorók? V a fejhallgatókban pl?


Am mi is a jelentősége értelme hogy hány ohmos, Wattos, Frekvenciáz (20-30000 Hertz pl) ..

2012. dec. 1. 22:16
 7/7 _Jessy_ ***** válasza:
Már írtam párszor, hogy 16 Leégni nem fog, de hosszútávon a telefonban a végfok tönkremegy. Halkabb lesz, recsegni fog, stb.
2012. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!