Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem tudok telefonálni mit tegyek?

Nem tudok telefonálni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az van, hogy van egy új telefonom és a régi SIM-kártyát raktam bele, de az a gond, hogy nem tudok telefonálni. Ha akarok hívni valakit azt írja, A mobilhálózat nem érhető el. Kipróbáltam az új SIM kártyával de azzal se jó. Most mit csináljak? Semmilyen számot nem tudok hívni, se üzenetet küldeni semmi.
2012. dec. 1. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az új sim kártyát be kell regisztrálnod, igy tudsz hivást és sms-t fogadni. Hivást inditani majd csak akkor ha leellenőrizték az általad megadott adatokat.

A régi kártya pedig lehet más szolgáltatóé és ezért nem megy a kártyafüggő mobilban.

2012. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ugyan annál a szolgáltatónál vagyok. Már arra is gondoltam, mert olvastam, hogy valami full factory resetet-et kell csinálni. Na ez mit jelent? És hogy kell?
2012. dec. 1. 15:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Új telefonnál biztosan nem kell resetet nyomnod, mig a hálózati beállitásokat elöször kéri le az tovább eltarhat mint a megszokott. Lehet egyik kártyád feltöltös másik előfizetéses, más beállitást igényelnek.

Nézd meg lát hálózatokat vagy sem, gsm beállitások apn vagy hozzáférési pontok néven keresd, próbáld akár manuál kiválasztani a megfelelő szolgáltatót.

Ha nem lát hálózatot akkor ott valami nem okés a telefonnal.

Ellenőrizd hogy a repülési mód ne legyen engedélyezve, még ezt tudom elképzelni.

2012. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
most az van, hogy kicseréltem megint a SIM kártyát, de most egyiket se fogadja el. Berakom, bekapcsolom a telót, azt írja a nincs SIM kártya. Na meg azt is, hogy nincs szolgáltatás. Amúgy a telefonom Huawei Ascend y200.
2012. dec. 1. 16:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet forditva rakod bele a sim kártyát.
2012. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
megnéztem, a "csonka" rész volt belül, most megcseréltem, de így sem jó, pedig most a "csonka" rész jobb oldalt lent van, és úgy van megrajzolva a helye is. :(
2012. dec. 1. 16:41
 7/15 A kérdező kommentje:
Na végre a SIM-et fel ismerte. De még mindig azt írja, hogy nincs szolgáltató, pedig eddig volt.
2012. dec. 1. 16:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Hol van az a rész ebben a topicban ahol volt szolgáltató? Úgy kezdted hogy nincs, most azt irod volt, elvesztettem a fonalat.
2012. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

T-mobile-os vagyok, aztán volt ez a sim-kártyás dolog és azt írta ki a telefonom, hogy nincs szolgáltatás. A kiválaszott hálózat nem elérhető. Aztán Van nekem az, hogy

Beállítások / Vezeték nélküli hálózat... / Hálózati beállítások / Mobilszolgáltatók / és ott van olyan, hogy Hálózatkeresés, Automatikus kiválasztás, T-Mobile H 2G, vodafone HU 2G stb. És ott ha valamelyikre rá megyek azt írja, hogy nem érhető el. De ha arra megyek, hogy Hálózatkeresés, akkor már nem jelzi a teló, hogy nincs szolgáltató. De ki tudja melyikre megy rá, és ha valami nagyobb dong lesz?

2012. dec. 1. 17:08
 10/15 anonim ***** válasza:

ha bent van a kártyád, csak a saját szolgáltatóját fogja megkeresni. Ugyan, miféle gond lehetne ? Nem fogja az USA műholdat venni.

Nagyon ajánlatos lenne először a telefonod mellett elolvasni a kezelési utasítást. Sőt... A YouTubon vannak filmek a kezelésről bőven.

2012. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!