Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vegyek?

Milyen telefont vegyek?

Figyelt kérdés
Ezek tetszenek: alcatel OT-995, X-peria J,U

2012. dec. 7. 21:10
 1/5 anonim válasza:

Sony Xperia U, Elsőre kiesne nekem , hiába 4gb belső memória nemlehet bővíteni I. körben kipergett..

Maradt a kettő gépezet..

Az Alcatelnek jobb a procija 1,4ghz-s van rajta HDMI kimenet míg az xperiának csak 1ghz de 4x annyi a belső memóriája - 4 gb- az alcatelnek csak 1... de bővíthető.. fogós kérdés... a többi szinte a 2 telefonban megegyezik..

Nemtudnék választani, de 1 picivel talán mégis csak a márka az az Xperia.. Mindkettőre van asszem már 4.0 úgyhogy a választás a tiéd.. Az alcatel kívülről annyira nem jön be , míg a Sony csodásra alkotta a telefont...

Inkább az Xperia így végül is, jajj és 54 pixellel többje van!! :D

2012. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdező nyilván azért tette be az u-t, mert neki elég az u 5,5 gb tárhelye, és éppen ezért az u a legjobb, minden téren veri mind a kettőt.
2012. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
x-périaaa
2012. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem xperia u-m van és megvagyok vele elégedve sztem vegyél azt.
2012. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Próbálom leírni a lényeget.

Az Alcatelnek van a legjobb processzora.


A belső memóriát szerintem nem kell figyelembe venni, mert pár ezerér már 16-32 Gigás kártyákat lehet venni. Kivéve az U-t, mert az nem bővíthető.Ezt te tudod, hogy mennyire van szükséged.


Előre telepített alkalmazások szerintem nem lényegesek. Amire ezek valók olyanból Play-en sokféle van.Tehát nem lényeg.


A kijelzőtéren mind3 más méret, de szinte azonos felbontás (azt a 54x480= 25920 db pixelt leszámítva, de ez elhanyagolható). Az tőled függ, hogy melyik méretet éred át kényelmesen. Mivel a felbontás ua. ezért az U képe a legélesebb, a 995-é a "legpixelesebb"(relatív!).


A kamerák papíron ugyanazt tudják, videónál annyi az eltérés, hogy a J kisebb felbontáson tud felvenni.


A 995-ben van HDMI ezt ismét te tudod, hogy van-e rá szükséged, de ha TV-dbe van DLNA, akkor azon keresztül is átviheted rá a képeket, videókat akármelyikkel, mert az mindháromban van.(vezetékmentesen)


A többin szerintem nincs mit elmagyarázni. :)



Én véleményem:

Ha pontozzuk őket, akkor:


Processzor: 3 1 2

Bővíthetőség: 2 2 1

PPI: 1 2 3

Videó: 2 1 2

Akku: 2 3 1


A sorrend ugyanaz, mint az összehasonlításnál(995, J, U)


Így összesítve: 10 9 9


Ez alapján az Alcatel, de ezek a kategóriák nem egyenrangúak, ezért ez nem teljesen igazságos.


Az alcatelen levő SPB Shell nekem nagyon nem jön be, de ezt meg lehet változtatni.

A Sonys UI viszont elég jó.

A frissítésekkel a 995 nem tudom hogy áll, de J és U ICS-el van "felvértezve".

Egy másik dolog, hogy egy buszon, boltban,... nem biztos, hogy ugyanolyan jó érzés elővenni egy Alcatelt, mint egy Sony-t.(De ezzel lehet, hogy csak én vagyok így.)

Ugyan hardveresen az Xperia J nem a legmorcosabb, de design téren messze áll tőle a másik kettő(Főleg a kínai termék).

Nem tudom mire akarod használni, de mint látod itt nem lehet egyértelmű sorrendet felállítani, sok minden múlik rajtad, és az igényeiden.


Remélem segítettem legalább egy keveset.



Amúgy nekem egy Xperia P-m van, csak dicsérni tudom a Sony-t.

ÉN az Alcatelt semmiképp nem választanám, és talán a J mellet döntenék leginkább a szépsége miatt, meg mert az bővíthető. És ugyan nem örülnék a hardver gyengeségének, de az U sem sokkal erősebb, tehát ha már a 3 közül kell választani, akkor valószínűleg azt választanám.

2012. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!