Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit lehet csinálni egy okostel...

Mit lehet csinálni egy okostelefonon? Mitől okos?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
van rajta valamilyen szoftver (vagyis én így tudom)
2012. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Remélem első, ez valami ironikus poén akart lenni, mert ha igen, akkor vettem a lapot.


Kérdező: a bővíthető operációs rendszerű telefonok nem csak telefonok, sőt annak ellenére, hogy ezek még mindig telefonok, ma már nem feltétlen arra használják sokan elsősorban.Internet, GPS navigáció, médialejátszó, kamera, zseblámpa, ebook olvasó, időjárást jelent, az arcodba tolja az emailjeidet, ha van netcsomag, játék platform, stb, amit csak a user bele lát, hogy mire tudja használni.Ezt meg mondjuk hasznosabbnál hasznosabb letölthető alkalmazásokkal lehet elérni.

2012. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Okos,mert megmondja mit vegyél fel reggel... mikor menj el sz*rni! ;)
2012. dec. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mikey1988 ***** válasza:

Noha egy nem okos-telefon is képes mostanság sok mindenre (játékok, e-mail, internet, GPS, multimédia lejátszás, stb...), viszont mivel az ilyen telefonok operációs rendszere zárt, így nem lehet teljes egészében hozzáférni a telefonhoz, így maguk az alkalmazások is inkább fapadosak, elavultak. Az ilyen mobilokon inkább JAVA programokat lehet futtatni (abból is a Micro Edition-os verziókat), de ezek az alkalmazások nem annyira kifinomultak, mint az okos-telefonokon lévőek.

Az okosokon az operációs rendszer nyílt és a teljes forráskódja ha jól tudom, akkor bárki által elérhető, hogy ezáltal is a programozó ízig-vérig ismerje, hogy min programozik. A mobilhoz pedig már (szinte) teljes egészében hozzá lehet férni, sok mindenre be lehet "tanítani".

Vagyis amíg egy nem okos-telefon inkább csak egy elavult, fapados számítógéphez hasonlítható, addig az okos-telefon pedig egy modern és tenyér méretű, telefonálásra alkalmas számítógép.

2012. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Képeket készíteni, GPS-ként használni, internetezni, zenét hallgatni, filmet nézni, telefonálni, könyveket olvasni, chatelni stb.

A fogalmát pedig ebből a videóból megtudod: https://www.youtube.com/watch?v=N8GOygOksuo

2016. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!