Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 5310 telefonom kéri a...

Nokia 5310 telefonom kéri a biztonsági kódot, a gyári,12345 nem működik, vk valamilyen megoldást tud?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A hivatalos Nokia szervizekben nekem sem tudtak arra a kérdésemre választ adni, hogy egy Nokia 5310 telefon elfelejtett biztonsági kódját a jogos tulajdonosa hogyan tudja rövid időn belül, adatvesztés nélkül megtudni. A kérdésre azt mondták, hogy erre nincs megoldás.


Az informatikai tudásom csak felhasználói szintű, de a problémát adatvesztés nélkül sikerült megoldani (nem az én érdemem). A megoldás talán hasznos lehet mindenki számára aki hasonló problémával küzd. Rengeteg olyan kérdéssel találkoztam fórumokon amely ezt a problémát veti fel és sok elkeseredett fórumozóval találkozni.


A megoldás:


1. Hozzávalók:

- 1 db Nokia 5310 telefon amelynek elfelejtették a biztonsági kódját, de fontos információkat tartalmaz

- 1 db adatkábel

- 1 db Nokia PC Suite program

- 1 db Nemesis Service Suite (NSS) program

A keresőbe beírni: nemesis-service-suite-nss-download-free.html és az első találat????


2. Teendők:

https://www.youtube.com/watch?v=f60KykqPfBg (pontosan, lépésről lépésre követendő)


Az eljárás 100 %-ig működött, a végén kapott 20 jegyű számsorból a páros sorszámú számok (2-4-6 stb.) adják ki a biztonsági kódot, a páratlan sorszámú számokat (1-3-5 stb) és a nullákat pedig figyelmen kívül kell hagyni.


Elég elkeserítő, hogy egy világcég képviseletei nem képesek ezen probléma megoldására. Kiváló termékeket gyárt a Nokia, teljesen elégedett voltam az ő általuk előállított telefonommal, de ezen eset miatt soha többet nem veszek ettől a cégtől semmit.


Remélem hasznára lehetek a megoldással mindenkinek akit érint.

2015. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!