Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az rossz a telefonnak ha...

Az rossz a telefonnak ha állítgatom a processzor órajelét programmal?

Figyelt kérdés
Mikor használom felhúzom 1200MHz-re,mikor tudom hogy zsebbe rakom akkor visszatolom 550-re,hogy ne egye az aksit és pihenjen.
2012. dec. 13. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 1200 sztem túl sok lesz neki, ekkora húzatás nem tesz neki túl jót.
2012. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is van minden processzornak max teljesítménye,jó lenne ha leírnád a processzor tipusát a másodszor ha kevés a ramod akkor meg tök felesleges mert vissza húzza,másodszor ha maxon van alapból akkor nem tutod feljebbhúzni mert oda hadver kell nem egy kaki program jah és az állítgatás sem tesz jót neki és kétlem hogy lehet egy programmal variálni,valószínüleg kamu
2012. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Motorola Defy, a processzor nevét nem tudom. A programhoz (milestone overclock) root jog kell,nem hiszem hogy kamu.
2012. dec. 14. 20:46
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Nem kell állandóan állítgatni. Megadhatsz neki 3 órajelet a hozzá tartozó Vsel értékekkel és mindig az igényeknek megfelelő órajelet fogja használni. Ha van CWM-ed, akkor a CPU Settings résznél beállíthatod a megfelelő értékeket, ha nincs, akkor a milestone overclock helyett inkább a SetVsel-t ajánlom (legalábbis én azt használtam).

Néhány beállítás:

[link]

Tapasztalatok szerint a defyke OMAP3630-a olyan 1300MHz-ig stabil.

A gyári beállítás mindenesetre nem a legoptimálisabb. Az órajel erősen le van korlátozva, ezt nyugodtan emelheted, illetve célszerű a procit alulfeszelni, az eredetileg beállított értékek szükségtelenül magasak.

Egy tapasztalatokon alapuló, gyors és takarékos beállítás:

[link]

2012. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!