Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobiltelefont hogyan...

Jozsika90 kérdése:

Egy mobiltelefont hogyan lehet be mérni hogy helyileg mere találhato?

Figyelt kérdés

androidos telom van esetleg valami progi hogy egy telefont be tudjak mérni vele?

vagy csak szàmitogépről lehet? de aszt is hogyan?


2012. dec. 14. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lépések:

1.) Helyesírás megtanulása és/vagy helyesírás ellenőrző telepítése

2.) Visszajönni és normálisan feltenni a kérdést

(A szolgáltató be tudja mérni a hagyományos mobil adatok segítségével. Ha ez nem adott, akkor a GPS-t használva - ami lehet nagyon pontatlan is, ha pl épületben tartózkodsz)

2012. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

én normàlisan le irtam amit akartam.. ha nem tetszik ahogy irok akor minek szolsz hozzá?

nem kötelező irni az ilyeneknek.

aki meg érti a kérdés annak van esze.

2012. dec. 14. 10:10
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:

Én értem a kérdést, de tényleg megtanulhatnál magyarul!


A kérdéseddel kapcsolatban pedig jó a válasza. Talán annyival egészíteném ki, hogy a szolgáltató soha nem fogja megmondeni, hogy hol keresd a telefont vagy annak tulaját.

2012. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: értettem a kérdést, ha olvastad és felfogtad a zárójeles részt, akkor láthattad, hogy válaszoltam is.

Hogy miért csinálom? Ha 100 hozzád hasonló közül, csak 1 elgondolkozik, hogy: "miért szól le egy névtelen senki, lehet tényleg pocsék az írásom! megmutatom neki, hogy nincs így" Akkor már volt értelme a céges billentyűzetem koptatni.

2012. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Golan Trevize ***** válasza:
harom szőggelés el
2012. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, más telefonját akarod bemérni és nem a sajátodat. Ha van hozzáférésed a mobilhoz, akkor tehetsz rá olyan programot, ami egy megfelelő esemény bekövetjezésekor ( mondjuk ha érkezik a telefonra egy olyan sms, hogy "Hogy vagyok?", vagy egy adott számról érkezik hívás, akkor bekapcsolja a GPS-t, lekéri a pontos helyet és elküldi neked SMS-ben, vagy emailben. Persze ehhez kell, hogy legnyen a telefonon GPS. Program, ami ezt az egész procedúrá megcsinálja, van millió, keress rá az adott telefon szoftverközpontjában (AppStore, Ovi, PlayStore) az "anti theft" kifejezésre. Ha nincs a telefonban GPS, akkor ezt nem lehet megcsinálni, és bár a nem GPS-es telefonok is tudják, melyik adótorony van hozzájuk legközelebb, szerintem azt nem lehet kierőszakolni belőlük, hogy ezt a felhasználónak el is árulják. (Mármint az ilyen régi telókról beszélek.)

Ha nincs hozzáférésed a telefonhoz, akkor csak a szolgáltató tudja bemérni.

2012. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
okés. kőszi
2012. dec. 15. 08:47
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
előzőhöz kiegészítés: androidos teló GPS-jel hiányában az adótornyokból háromszögeléssal kiszámolt pozíciót adja meg. Ez Magyarországon igen pontatlan (az adóteljesítmények nemzetbiztonsági okokból titkosak). Ha saját telefon, akkor vmi antitheft programot rátelepítve bármikor lekérdezheted (például az Avast! free antivírusnak is van ilyen modulja, webről és előre megadott másik telefonról is lekérdezhető SMSen keresztül).
2012. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsi de most offolni fogok: ha szolgáltató be tudja mérni,akkor pl a sok ellopott telefont miért nem tudják megtalálni? tehát ha nekem ellopták a telómat,akkor kérhetem a szolgáltatónál,hogy mérjék be? (gondolom van díja). És ez csak bekapcsolt állapotban működik?
2012. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Golan Trevize ***** válasza:
Utolsó: azért nem tudják bemérni, mert vagy lecserélik az IMEI-t, vagy kiviszik Ukrajnába.
2012. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!