Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IGO Primo. Hitspeed, building...

IGO Primo. Hitspeed, building fájlok lényegesek nekem? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy x960BT készülékem, egy 4GB memóriakártyával.

Kérdésem az lenne, hogy szükségesek-e nekem a phoneme, és building fájlok? Az épületek illetve a látnivalók kivannak kapcsolva a térképbeállításoknál direkt, tehát én úgy tudom h a building tehát a 3dc meg 3dl fájlok ezek lennének.Tehát ha kivan kapcsolva nem is használom akkor ezek kellenek nekem feltétlen?



#building #Primo #hitspeed
2012. dec. 18. 06:26
 1/7 A kérdező kommentje:
illetve a hitspeed,phoneme fájlok mire jók? kell ez nekem feltétlenül?
2012. dec. 18. 06:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ki vannak kapcsolva akkor nem fontos. A phoneme fájlok "kiejtési segédletek", arra való, hogy ha pl Németországban jársz akkor Eszter ott is ki tudja mondani több kevesebb sikerrel az utcaneveket stb...
2012. dec. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahan értem és a hitspeed? Az kell nekem?
2012. dec. 18. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen pont németbe készülök de annyira nem lényeges h mondja az utcaneveket csak h merre forduljak.. tehát akkor a phoneme az nem szükséges, hitspeed? Csak mert 4gb belső memóriára úgy fért rá a full eu h building nem lett feltéve.. viszont a phoneme meg a hitspeed fájlok csak úgy fértek föl full eu térképpel h kiszedtem a domborzatot a .dem -et.. Épületek abszolút nem használtam soha mert lassítja a készüléket.. Meg zavar..
2012. dec. 18. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljes EU nekem se megy fel a 4 Gb belső memóriára. Szedd ki a felesleges térképeket, pl kiszedheted a skandináv országokat vagy ahova nem fogsz menni belátható időn belül:) Ha meg szükséged van rá egyszerűen visszamásolod.


A hsp fájlok intelligens útvonadatok. Az iGO primo „Intelligens útvonaladatok" funkciója a hét adott napjának és az adott napszaknak megfelelően tervezi meg a lehető legmegfelelőbb útvonalat a Tele Atlas és a Navteq közlekedési adatainak segítségével.

Itt van mire jó:

content\

map\*.hnr : Előfeldolgozott úthálózat

map\*.fda : Figyelmeztető jelzések

map\*.ftr : Kamionos információk

map\*.fpa : Pontszerű címek

map\*.fbl : Térképek

histspeed\*.hsp : Intelligens útvonaladatok

phoneme\*.ph : Fonémák

tmc\*.tmc : TMC

speedcam\*spdb ;*.txt : Sebességmérő kamerák

building\*.3dl : 3D látványosságok

building\*.3dc : 3D épületek

dem\*.dem : Domborzat

2012. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nevetségesek ezek a kínaiak, hogy nem tesznek minimum 8 GB belső tárolót minden gps-navigátorba.

Én nemrég vettem egy 7"-os gps-t, és abban szerencsére 8 GB belső tárhely volt.

2015. jan. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha csak 2D-ben használod a navigátort, a content/building teljes tartalmát törölheted.


A histspeed jó ha marad, mert jobb lesz az útvonaltervezés, az adott napszaknak megfelelően statisztikailag kimutatott zsúfolt helyeket elkerüli a navi.


A DEM mappában a domborzati térkép van. ez is szerintem felesleges, úgy sem fogod nézegetni a dombokat, hegyeket, folyókat a térképen, úgyis látod őket, ahol elhaladsz.


A Phoneme akkor kell, ha van TTS hangmotorod, és működik is. Ha nincs, csak az alap igo- hangokat használod (moha bá, andrea stb.), akkor a phoneme mappa is törölhető.


A Voice és Lang mappákból törölheted azokat a fájlokat, amelyeket az életben nem fogsz használni. Maradjon csak a magyar, esetleg angol és német.


A POI és a Speedcam mappákból töröld a régi fájlokat. Most 2016-ban vagyunk. Max. még a 2014-es POI-k használhatók, de ami régebb azt töröld onnan, mert elavult.

2016. jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!