Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egyszer kaptam egy SMS-t a...

Faq1221 kérdése:

Egyszer kaptam egy SMS-t a T-Mobile-tól, amiben arra kértek, hogy tároljam a mobiltelefonszámaimat 11 jegyű (+36. ) formátumban. Miért?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert korábban ha csak 7 számjegyet írtál be, akkor automatikusan a szolgáltatód számát maga elé tette. Viszont ez megszűnt. Szerintem a számhordozás miatt, de majd kijavítanak, ha nem így van.
2012. dec. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert másképpen nem tudod felhívni a számokat?
2012. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is kaptam..gondolom automata üzenet. És szerintem azért, mert ez a szabvány mostanság.
2012. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is az 1-es válaszoló variációját hallottam. Elfogytak a telefonszámok. Eddig elég volt a 7 számjegy pl 2167 879-es szám csak 30-assal ment, nem kellett elé a hívószám, ha 30-cas vagy mivel csak ez az 1 volt. De most már kellet ez a szám más szolgáltatóknak is, mert elfogytak a variációk és így mehet ez a szám már 20-assal, 70-essel meg e TESCO-LIDL mobilszolgáltatóival is.

+36 meg azért kell, h külföldről is tudj telefonálni, na ezt viszont nem tudom miért így kel írni, sztem olyan mindegy lenne, h 06 vagy +36. Lehet már az is foglalt? :-D

Remélem érthető voltam.

Rendszámok is elfogytak ezért lesz lassan új rendszám, vagy lehet már be is indult nem tudom.

2012. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 reptoid ***** válasza:

A lidl, tesco, red bull stb csak virtuális szolgáltató, a 3 nagy egyikének rendszerét használják. Vagy te találkoztál már más számmal is a 20, 30, 70-en kívül? :)

A 06 teljesen okés itthon, 0036 csak akkor kell, ha külföldi szolgáltatóról akarod hívni az ismerősöket.

2012. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 31-es "körzetszám" nem lett kiosztva a Tesconak v. a Lidlinek?
2012. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem osztottak más előhívót.
2012. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
[link] << csak mégis. Tesco Mobile :)
2012. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha esetleg külföldre mész és haza telefonálsz, akkor így kell elmenteni a számokat. +36 magyarországi előhívószámmal.
2016. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!