Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonból Mini PC-t lehet...

Telefonból Mini PC-t lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Február elején tervezek venni egy Sony Xperia P okostelefont, mivel a jelenlegi telefonom (LG Optimus GT540) már nagyon a végét járja. De a számítógép is most készül távozni az örök bitmezőkre, és a kettőt egyszerre cserélni nincs pénz. Ezért gondoltam arra, hogy a P-t alakítanám át erre a célra. Így nézne ki a dolog:

-HDMI port: TV/Monitor

-Jack dugó: Elosztóval 5.1-es hangfalszett

-USB port:

--OTG kábel:

---USB elosztó:

----Klaviatúra

----Egér

----Külső HDD(k)

----töltő


Tudom, eléggé őrült ötletnek tűnik, de ezt meg lehetne csinálni? Főleg a töltés érdekelne. Előre is köszönöm!



2012. dec. 26. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ötlet szerintem nem rossz,de:


Jack dugóból sosem fog 5.1 szólni. 6 darab hangszórót megszólaltathatsz, de sosem lesz 5.1.


Gondolom megírod az illesztő programot is az androidra ugyanis külső HDDt szerintem nem tud kezelni a telefon. Sőt, szerintem USB kapcsolat csak arra használható, hogy a telefont csatlakoztasd egy számítógéphez.

Kékfogas klaviatúra talán létezik telefonokhoz, de egér kombóval nem hiszem, hogy működni fog.

2012. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisvuk29 ***** válasza:

Hallod ez tényleg őrült,mert képes lehetne rá ha két USB-je lenne.Mert jó,hogy te OTG-zel,de egy port és arra HDD egér bill. és töltő egyszerre.Nem könnyű.De ha a "kis" kijelző nem zavar inkább netezz mobilról. :D

Amúgy az Xperia P jó teló. :)

2012. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Igen, azt tudom, hogy valódi 5.1 nem lesz, de mint "sztereó" kimegy a hang, az elosztók pedig szétosztják a jelet. A telefon tud USB tárolókat olvasni az Android okán.


#2

Igazából ami számomra kérdés, hogy ezt hogy bírná ki a telefon portja, és az OTG kábel. Mert egyszerre megy ki áram az USB-s tárolóba, és jön be a töltőn. Amit nem tudok, hogy elvisel-e. Még talán annyit tudok változtatni, hogy bluetoothos beviteli eszközöket szerzek.

2012. dec. 26. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

(Értelemszerűen) A töltőn kívül mindegyik a telefonból szedné az áramot, ami több sebből is vérezne:

-A telefonok akksija nem arra lett tervezve hogy ekkora mennyiségű áramot adjon át a kimeneten keresztül, így előbb-utóbb túlmelegedne a folyamatos áramlás miatt, és akár fel is robbanhat az aksi

-A csepptöltés nem tudja olyan gyorsan pótolni a veszett árammennyiséget, mint amilyen gyorsan szüksége lenne rá, és ezen helyzetben az akksi amolyan letranszformálóként működik...

-...de ha azon gondolkodol hogy kicseréled az akksit egy házi fabrikált áramkörre, akkor el kell hogy szomorítsalak, nincs elég líthiumod a létrehozására ;)

-Végül, de nem utolsó sorban, ha esetleg működne is valami úton-módon, 10-15percnél többet nem adnék a telefonnak, mert drasztikusan növekszik a hőmérséklet, még akkor is, ha arra használod amire való, nemhogy még 10felé működjön folyamatosan


És persze ha írsz hozzá drivereket, akkor is kérdéses hogy mennyire fogadja azokat jól az android, és mennyire lesz stabil a kernel (mert itt erősen módosítani kell a kernelt).

2012. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

Erre voltam kíváncsi. A szoftveres rész nem lenne akkora gond, lévén már buheráltam kernelt. Persze ez kis buheránál jóval több lenne. Ami kérdés volt, a hardveres rész. Mivel eszem ágában sincs megbontani a telefont, az áramkör kiesett, és tönkrevágni sincs kedvem. Még rootolni is csak azért fogom, mert egy csomó alkalmazás nekem hasztalan.

2012. dec. 26. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!