Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jobb lenne ha elfelejteném az...

Jobb lenne ha elfelejteném az agybadugós fülhallgatót?

Figyelt kérdés
Ha minden sínen megy, akkor holnap megkapom a Samsung galaxy s2-t amihez agybadugós fülhallgató van. Viszont azt mondják, hogy károsabb mint a hagyományos fülhallgatók, mert egyből az összes hang a hallószerveket érinti. Szóval felejtsem el ezt a fülhallgatót? Másik kérdés: az agybadugósnak jobb a hang minősége?

2013. jan. 4. 02:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azzal hallgatok zenét... szinte minden háttérzajt kiszűr.
2013. jan. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És max hangerőn nyomod a zenét?
2013. jan. 4. 03:35
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem káros, amíg nem max hangerőn hallgatod a zenét :)

Észrevehető mekkora hangerőre szánták a fülest, mert ha túl hangos, torzít.

A hangminőség nem az agybadugósságon múlik :D Ez csak egy kialakítási forma.


Mivel pánikbeteg vagyok, csak fél füllel tudok zenét hallgatni. Ha nem hallom a külvilágot, rosszul leszek.

Nem egyszer volt hogy feljebb tekertem a hangerőt, így kb. fél órát hallgatva a zenét.

Miután végeztem, a "bedugott" fülem jóval tompább volt mint a másik.

És akkor még nem is agybadugósról beszélünk :)


Ha ésszel használod akkor nem okoz átmenetinél nagyobb halláskárosítást, de nehéz megtalálni a jó hangerőt.

2013. jan. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem max hangerőn, egyébként pont emiatt "agybadugós" a kialakítása. Pl metrón rendes fülessel borzasztó.... iszonyatos hangerőn kell szólnia, és még akkor is hallom a dübörgést. Na az agybadugóssal nem így van:D
2013. jan. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
semmivel sem károsabb mint a másik, hanormális hangerőn hallgatod emiatt ne aggódj. Én is azon hallgatom a zenét. Bár én a gyárit lecseréltem egy komolyabbra. Igaz így buktam a headset funkciót, nincs mikrofon, meg felvevőgomb a vezetéken (nokia c7 telefonom van) viszont bár egész jó minőségben szólt az is, a jelenlegi jobb (metalt hallgatok) a mélyebb hangoknál.
2013. jan. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Azonos hangerő mellett károsabb. Saját bőrömön tapasztaltam is. 2 évig használtam egy agyba dugós Sennheiser CX485-öt, a vége felé már nem hallottam dolgozat alatt a padtársam susmogását. Most úgy 3 hónapja vettem egy normál fejhallgatót (Beyerdynamic DT235) és némileg visszatért a hallásom, de a régi már nem lesz. Egyébként ez a "ha túl hangos, akkor torzít" dolog hülyeség. Lehet, hogy még közel sincs a torzítási határához, de már így is 30 perc után majd szétmegy a füled, rosszabb esetben a fejed. Jó példa erre egy osztálytársam. Óra kellős közepén úgy hallgatja a tuc-tuc zenéjét, hogy még én is hallom. (10 méterre ülünk egymástól, és azért nem mindig van csend.) Meg függ az mástól is, de most nem a hangminőségről beszélünk...

Szóval kérdező, ha szeretnél még 50-60 éves korodban is hallani, jobban jársz a hagyományos fejhallgatóval. Egyedül a metrón nem hallod rendesen a zenét, vagy max ha épp a busz motorja felett, mellett állsz.

2013. jan. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem olyan volt 2 hónapig (nemrég romlott el a vezeték miatt...)

Én maxon hallgattam vele death-metalt, meg ilyeneket. Nem érzek rontást.

2013. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, hogy károsabb...az agybadugós fülhallgatók képesek pl mélyátvitelnél nagy hangnyomásra ami károsítja a dobhártyát. A hangerős megfelelő szinten tartása megoldás. Régen én is híve voltam a hagyományos fülhallgatónak, de 2 éve áttértem az agybadugósra, mert egyik hagyományos fülhallgató sem volt akkora mélyekre, mint az agybadugós. Azóta azt használom, de max hangerőre nem szabad venni, vagy csak nagyon rövid ideig.
2013. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Pedig tényleg káros, akár nagy hangerőn hallgatod, akár nem.

Előttem lévőnek igaza van.

2014. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!