Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik az Android-os ROM-ok?

Mik az Android-os ROM-ok?

Figyelt kérdés
Eddig iOS készülékem volt, annak a világában bütyköltem az iPod Touch-om, Jailbreak-eltem meg ilyenek, de mst kaptam egy Samsung Galaxy S Plus készüléket, és elkezdtem olvasgatni az Androidos dolgokról, aztán szembe találtam magam ezzel a millió fajta ROM-mal meg kernel-lel, arra lennék kíváncsi, hogy lényegében mik ezek és melyiket érdemes választani?

2013. jan. 4. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A Samsungok világában sajnos nem vagyok otthon mert sosem volt készülékem tőlük csakis Sony (Ericsson) , viszont a (főzött) ROM egy olyan OS androidra amelyet felhasználók készítettek és nem pedig a hivatalos gyártók. A kernel pedig ahhoz szükséges , hogy ha felteszed a Romot akkor gyorsabbá , stabilabbá tegye a készüléked , sok Rom igényli , hogy tegyél fel mellé egy kernelt , de ugyanúgy Stock (gyári) kernelre is felteheted. Nekem is úgy van most jelenleg a Sony E. x8-asom.

(Ha nem fogalmaztam meg szakszerűen a kernelt sorry de nem foglalkoztam még vele mert bootloadert nem nyithatok)

2013. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm :)
2013. jan. 4. 23:21
 3/5 A kérdező kommentje:
és mi a különbség az ICS és JB romok között?
2013. jan. 4. 23:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Röviden: a Jelly Bean romok újabbak, mint az Ice Cream Sandwich romok. :)


A Jelly Beanben vannak olyan új fejlesztések, amik az Ice Cream Sandwichben nem találhatóak meg.

2013. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Jelly Bean az Android 4.1 és a 4.2 fantázianeve. Az Ice Cream Sandvich az Android 4.0-é.


Mindegyik le van nevezve egy desszertről, nasiról.


1.1 Banana Bread

1.5 Cupcake

1.6 Donut

2.0 és 2.1 Eclair

2.2 Froyo

2.3 Gingerbread (GB)

3.0 Honeycomb

4.0 Ice Cream Sandwich (ICS)

4.1 és 4.2 Jelly Bean (JB)



ROM és Kernel (ide már kifejtettem): http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!