Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a Google elleni drukk alapja?

Mi a Google elleni drukk alapja?

Figyelt kérdés

Nemrégen kiderült hogy a Samsung és az Intel közösen fejleszt egy új Androidot, Meizu (vagy mi) néven (lehetne simán android2 mert kb kopp ugyanaz) Máris mennek mindenhol a fórumokon hogy hopp az android mindjárt nagyot koppan és jól be lesz döngölve a sárga földbe, végre megkapja a google a magáét.

De mégis miért?

Úgy értem az ok hogy az Apple megváltoztatta a telefonokról alkotott képet, ahogy anno megváltoztatta a személyi számítógépekről alkotott képet, de itt és most a Google volt az aki elhozta a tömegeknek is ezt.

Goggle nélkül lehetne szenvedni a Symbiannal (emlékeztek még milyen csodás "fejlesztéseket" nyomott a Nokia bele? Én se.) meg a különféle kóreai flash szerű szutykokkal.


A google meg megint az emberek segge alá (pontosabban itt a cégek) tök ingyen valamit csak használják, ahogy teszik ezt a weben nap mint nap. Mégse láttam soha google rajongókat akik nekimennek az apples fanboyoknak. A legritkábban legalább egy hálás szót érte hogy egy marha jó rendszert fejlesztenek és hagyják hogy használjuk, ahogyan csak szeretnénk.


(nem hiszed? Irány az XDA)

Ha egy telefon szögletes ordítanak hogy Apple perek meg másolás! De mikor kiadják az nadroid2-őt ami igazából egy az egyben másolata csak megcsonkolva a google által fejlesztett rendszernek (ok ők nem perelnek érte) arra mindenki tapsikol.


Fura nekem ez a világ.


2013. jan. 5. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nemrégen kiderült hogy a Samsung és az Intel közösen fejleszt egy új Androidot, Meizu (vagy mi) néven (lehetne simán android2 mert kb kopp ugyanaz)"


Én ennél tovább nem vagyok hajlandó olvasni. Miért? Ezért:

A Meizu egy kínai cég, ami telefonokat gyárt. (MX, MX2) Őket meg nem gyárthatta az Intel, és a Samsung (vagy ha igen, nagy a család.) Ha meg azt mondod, MIUI, akkor meg még fel is kötöm magam.

2013. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondol, nem kell ezen kiakadni :)a "Tizen" az amire te gondolsz barátom, nem a Meizu.


Szerintem érdekes megnézni egy-egy ilyen kísérletet. A Samu amúgy is elég nagy gyerek lett már hogy belevágjon valami saját fejlesztésbe. A Patent trollkodás miatt az ilyenek amúgy se jutnak messzire, bár az android oldaláról nem kell különösebben ettől tartania (mivel open ezért elég sokféleképpen meg lehet erőszakolni) de egy komolyabb fejlesztést nem bírnának rajta végigvinni, mivel a többiek azonnal kinyírnák (lásd a kezdeti lépések az android ellen)


A google nem azért vásárolt fel a motorolát mert nagyon telefongyártó kellett volna neki.

Mellesleg én nem láttam még google ellndrukkor :) egyszerűen csak nem váltanak ki olyan heves "érzelmi reakciót" másokból hogy ezzel döngessék a mellüket és szerintem ez így normális.

Most tegye fel a kezét aki utálja a googlet :D


Mindkettő részről felesleges a szócséplés ezen. Bár ha más vélemény van elfogadom.

2013. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen rákerestem most és tényleg Tizen a neve.

Első meg tipikusan az a popófej aki fennakad egy szón majd hőbörög rajta miközben totál más az egész téma.


Húzd ki a fejed a popsidból akkor észreveszel dolgokat. Pussz


Szerintem Öt nincs igazad. Nagyon sok helyen olvasni pontosan a google elleni patent trollkodás helyesléséről. szerintem az emberek nem komplettek, ha minden vállalat úgy működne mint a google a világ egy jobb hely elnne ahol nem az az innováció hogy van egy téglalap levédve és elkérünk érte 30000000 mert úgyis kifizetik, ha kell hitelből is. De az egy jó termék annak meg kell védeni az image-ét.

2013. jan. 6. 11:49
 4/5 anonim válasza:

Azert itt alap dolgoktol kezdve tevedesben vagy....


1 Nokia - Intel fejlesztes volt a meamo meego pl n900. Vagy n9 ezt dobta a Nokia az MS megallapodassal... Igy az intel ment a samuhoz lett a tizen atnevezve egy kis bada beutessel....



2 Patentrollkodas pont hogy nem a google ellen megy mert neki nincs milyen alapon nekimennie mert ok csak egy ingyenes alapot biztositanak a tobbi gyarto amit pluszba pakol... Ott vannak gondok ezert is keres a ms tobbet az androidos tellok eladasain mint a wp keszulekek eladasain....


3 Nos azert a nokiat kerlek nezz utanna miket hozott az emberek kezebe... Szutyok symbian nokia 808 symbiannal is mai napig a legjobb fotos telefon....


Meg android elott volt jo par dolog alapbol az androidott billentyus keszulekekre terveztek utanna iphone 2g 3g utan lett attervezve teljesen a rendeszer... Nem hiaba 1.5 volt az elso publikus kiadas htc dream asszem....



Azert azt is tegyuk hozza a forumok nagyresze apple hireknel azzal kezdodik hogy a droidosok szidjak az applet.... Sajnos...



Perekre visszaterve samu apple perek egy lenyege volt olcso marketing.... Ugyan ugy fugg az apple bevetele a samsungtol mint a samsung bevetele az appletol.....


Jelenlegi keszulekeim : galaxy note 4 galaxy note 10.1 nexus 7 lumia 625 iphone 5s... Szal partatlan vagyok :)


Ps elnezest a helyesirasert tellorol irtam gyorsban

2015. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jah es ha draganak talallod az applet akkor egy kis tipp galaxy s6 edge 280.000 FT!!!
2015. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!