Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meddig kell a mobilomat...

Meddig kell a mobilomat tölteni? (Samsung galaxy ace 2)

Figyelt kérdés
Tudom, klasszikus kérdés. Kicsit utánaolvastam, mielőtt feltettem ezt a kérdést. Igazából azt találtam, hogy a telefont nem szabad teljesen lemeríteni, mert szar az aksinak (üzletben azt mondták, ha pittyeg, akkor tegyem fel töltőre). Ez eddig oké. Viszont a konkrét kérdés arra vonatkozik, hogy az első 2-3 alkalommal tovább kell-e tölteni a telefont, ha eléri a max. szintet? Egyik oldalról azt hallom, hogy igen, mert akkor éri el az aksi a teljes kapacitást. A másikról meg azt, hogy nem, mert a teló elektronikája miatt úgy sem tölt tovább a töltő. Mondjuk érdekes, hogy szar az aksinak a teljes lemerítés, mivel haver mesélte, hogy egyik ismerőse elvileg teljes kisütés-töltés kombinációval fél óráról 1 órára növelte a laptop aksija üzemidejét. Természetesen nem új laptopról van szó, azért bírta előtte csak fél óráig. Szóval meddig töltsem második, harmadik alkalommal a telót? És mennyire szabad buzerálni, ha töltőn van? Elsőre olyan 16 órát töltöttem.

2013. jan. 7. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
én a tipo-mat felraktam elalvás előtt 22.00körül és 8.00kor felkelés után kihúztam, az első 3 alkalommal így volt, egyébként ezeknél az "újtípusú" telóknál úgy tudom nincs olyan, h kisütés
2013. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
de azért szerintem 4-6óra hossza már csak ,hogy biztosak legyünk a dolgokban. azért első 2-3 töltésnél csak ne 1-2órát töltse már
2013. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Nem fogom még egyszer leírni, felesleges "szájtépés".

2013. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tűnt volna fel, az utóbbi 6-7 évben nem tanácsolják már hogy kisüsd az akkut.

A használt bedöglött laptop akkut lehet hogy helyrerázta, de a tiéd más kategória.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=els%F5+t%F6l..

2013. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2, mert mi lesz vele? Forrást tudsz mellékelni a következményekről? (Pistabácsi mesélte, az nem kielégítő)
2013. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!