Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire hihető ez az üzenet?

Mennyire hihető ez az üzenet?

Figyelt kérdés

Kivalasztottuk ont az Apple ingyenes ajandekara! Latogasson el a apple.hu. Ip3. cc most, es tekintse meg nyeremenyet! Kod****

(Smsben küldték)



2013. jan. 8. 03:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semennyire. Spam. .cc végű domain? Egyértelmű átverés.
2013. jan. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ezt én is megkaptam tegnap, Telenoros vagy?
2013. jan. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Simán elhiheted, tényleg kiválasztottak.

Kapsz egy kiló almát.

2013. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Most nézd meg az egyenlegedet, meg fogsz lepődni!

Egy-egy ilyen SMS mínusz 400-1000 Ft körül kóstál a fogadónak.:(

Azonnal tiltsd le a szolgáltatónál az emelt díjas SMS fogadást!

2013. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%
#4: ezt egy hiteles forrással alá tudod támasztani? Az SMS fogadás nem kerül semmibe!
2013. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De igen!

Én feltöltöttem a kártyámat, és utána nemsoká jött 2 sms-em, majd egy üzenet a szolgáltatótól, hogy az egyenlegem 200 Ft alatt van.

Felhívtam őket, és közölték, hogy valószínű emelt díjas sms, nem regisztráltam-e valahová!

Mondtam, hogy nem, erre felajánlotta a hölgy, hogy letiltja az emelt díjas sms fogadást a számomra.

Azóta nem jött semmi.

Viszont:

Van egy kimondottan diákokat, fiatalokat célzó csaló hálózat , egy ártatlannak tűnő kattintással, esetleg IQ tesztet kitöltve kéri a tel.számodat, és abban a pillanatban bekerülsz egy körforgásba, hetente kapod az 10.080 ft-os sms-t.

Vagy épp ma jelent meg ez a cikk, érdemes elolvasni:

[link]

Elég egyetlen vírus által megtámadott telefon, és az összes ismerős veszélynek van kitéve, gondolj pl a facebook ismerősökre!

2013. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

#4-től "Ha buta vagy, ne reklámozd! SMS fogadása igenis kerülHET pénzbe. Ha feliratkozol szolgáltatásokra, azok bizony pénzbe kerülnek. Lehet ez hírek, útinform, vagy éppenséggel egy külső cég saját, lenyúlós szolgáltatása!"


Igen persze, meg ha külföldön vagy magyar kártyával, akkor is pénzbe kerül az SMS, illetve ha te megrendelsz előzetesen valamit. Viszont érdekelne, hogy az általad felsoroltak közül szerinted melyik áll fenn a kérdező esetében?

Hasonló téma volt tegnap is, ugyan ez a szöveg és a kérdező állította, hogy semmire nem iratkozott fel. Végignyomkodtuk az oldalt és a 3. lépésnél jött, hogy küldjön SMS-st a 1782-re v. mire és akkor nyerhet. Ott lett volna a feliratkozás és valóban akkor kért volna egy szolgáltatás.

2013. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vazeratti, sms fogadás külföldön melyik szolgáltatónál kerül pénzbe? Te utánanézel azoknak, amiket írsz, vagy csak grafomán vagy?
2013. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos, kedves Vazeratti, nem buta vagyok, hanem tájékozott!

Elég, ha csak szerepel a neved valahol nyilvánosan, és máris céltáblává válhatsz!

Én nem iratkoztam fel semmilyen hírlevélre, emelt díjas szolgáltatásra, lévén akkor még nem is okostelóm volt, hanem egy sima Samsung telóm.

Mégis kaptam szépen az sms-t!

Olvasd el figyelmesen a cikket, és rájössz, emnnyi támadásnak van kitéve a mai okostelefon használó!

Én pl. a lányommal együtt a hivatalosan letölthető Viber alkalmazással kaptam egy olyan vírust, hogy a google fiókomat is feltörtén, 3 támadásom volt egy nap, USA, Coloradó állam, Taivan, és egy harmadik, azt meg nem mondom, honnan.

A lányomnak meg taccsra tette a telefonját, szoftverfrissítés segített csak rajta, mert amint feltette, azonnal állandóan újraindult a telefonja, és olyan dolgokat produkált, amit el sem hiszel.

Pl: Sima hívásnál, anélkül, hogy felvette volna a telefont, hallota a hívó felet! És a számláló még nem ment, sem nála, sem a hívónál!

Ez van!

2013. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

#9: nem kívántam a tájékozottságodat vitatni.

Én erre a hozzászólásra reagáltam.

Próbáld ki: beírod a telefonba: 0670 majd utána írsz egy 7 jegyű számot. Fel tudod-e hívni? Tudsz-e neki SMS-t küldeni? Még szép, hogy tudsz egy nem FB, hogy előtte ismerősnek kelljen jelölni.

A csalás arra megy ki, küldenek véletlenszerűen embereknek sms-eket, és az ezmberek szeretnek nyerni, felkeresik a weblapot, megadják a számukat, küldik az SMS-ben a NYER szót és hopp, azzal iratkoztak fel a drága SMS-re.

#8: Mindegyiknél. Írom, hogy megérts (a számok kitaláltak, az arányuk nagyjából egyezik): van egy magyar T-s simkártyád. Kimégy vele Üzbegisztánba. Mennyiért küldesz haza SMS-t? 200 Ft, mert több országon keresztül kell kapcsolni, stb stb (ez a hivatalos magyarázat). Nah ha most a nagymamád akar neked küldeni SMS-t, akkor mennyibe fog neki kerülni? 30 Ft. A szolgáltatónak nincs joga ráterhelni a 170 Ft-ot, mert TE vagy külföldön, a mamádnak erről nem is kell tudnia. A szolgáltató sem jótékonysági intézmény, nem fogja lenyelni a 170 Ft-ot, és mivel én sem fizetem ki neked, szépen rád terheli.

Mikor megkaptam az első westeles kártyám, már akkor is így ment.

Nem szeretem, ha megkérdőjelezik a hozzáértésem, azok, akik nem tudják felfogni a dolgok mögött lévő logikát!

Ne érts félre! Nem vagyok tévedhetetlen, de a "az nem úgy van" indokokat nem tudom elfogadni.

2013. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!