Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Közületek hívott már ugyanez...

Közületek hívott már ugyanez vagy hasonló szám? : +21624398078 miféle szám lehet ez?

Figyelt kérdés
Pár napja hívott, fel is vettem, nem láttam, hogy milyen szám, és utána nem szólt bele csak háttérzajt lehetett hallani, mintha franciául beszélt volna. 8 mp után letettem gyorsan, nyilván nem hívtam vissza. Lehet, hogy ez árthat a telefonszámlámnak?? Előre is köszi!

2013. jan. 13. 12:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hívott már valakit, bocsi. (:
2013. jan. 13. 12:35
 2/11 anonim válasza:
Ha ő hív téged, elvileg nem árt. De külföldi szám, az tuti. Valami hülyeséget akart
2013. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy ezt a számot több ismert cég is használja, de olyat is hallottam, hogy ismeretlen a tulajdonosa. Most akkor nincs okom aggódni?
2013. jan. 13. 12:38
 4/11 Strigi válasza:
48%
Ha nincs külföldi ismerősöd, akkor valószínűleg átirányított csalás. Engem UK szám hívogat mindig ugyanabban az időben, de szerencsére nem vettem fel. Az interneten vannak sztorik, ahol 2000 dollárt (400.000 Ft-ot) számláztak ki, mert visszahívta a számot, 100-200 dollárt (20-40.000 Ft-ot), mert felvette, mikor csörgött.
2013. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tunéziai szám és nem árthat neked az, hogy felvetted.
2013. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondod, a 216 tényleg tunéziai szám, csak én a 21-re koncentráltam. Akkor ez nem egy emelt díjas meg csaló szám, csak egy külföldi, és az is lehet, hogy téves?
2013. jan. 13. 12:45
 7/11 Strigi válasza:
48%

Bocs, de ebből nem engedek: Attól, hogy ő hív, még a kapcsolás után téged átirányíthat egy új számra, amely esetben már te vagy a hívó fél a tudtodon kívül!


Ha tunéziai szám, lehet, hogy azzal hívnak, hogy egy arab sejk rád hagyta a vagyonát. Pár napja olvastam erről a spamről.

2013. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De nem szólt bele, csak háttérzaj volt. Nem akarta rám hagyni a vagyonát,stb. (ami gondolom időhúzás) És csak 7-8 mp volt, annyi idő alatt pedig nincs idő ilyesmire.
2013. jan. 13. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadott hívásért saját szolgáltatónál nem fizetsz. Egy fogadott hívást nem tud a hívó úgy átirányítani, hogy hívásbontás nélkül hívó féllé válj. Régen volt olyan, hogy R beszélgetés, ilyen hívások esetén a hívott fél fizette a teljes költséget, de ha jól tudom, Magyarországon ez a lehetőség már nem él. (Valamint ilyenkor az operátor közli, hogy R beszélgetést kértek, és csak akkor épül ki a kapcsolat, ha azt a fogadó a készülék gombjaival jóváhagyja.)


Gondolj bele, hogy ha észrevétlenül lehetne ezt megcsinálni, semmilyen hívásfogadásnál nem lehetnél biztonságban. Ki használna akkor telefont?

2013. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van, köszi a válaszokat!
2013. jan. 13. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!