Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ilyen esetben ugye biztos nem...

Ilyen esetben ugye biztos nem tud frissíteni netrőé a telefonom és adatforgalmat sem generál?

Figyelt kérdés

Jelenleg a T-mobile-nál vagyok kártyás.

Nem fizettem elő semmilyen elő csomag alapú átvitelre (vagyis nincs netem a csomaghoz). Ilyenkor ugye egyáltalán nem tud forgalmat generálni még androidos telefon sem?


Illetve ha volna netre előfizetésem, és úgy volna beállítva a kapcsolódás, hogy mindig kérjen engedélyt mielőtt kapcsolódna, akkor sem tud pénzt levenni, ha elutasítom a kapcsolódást?


Azért kérdezem, mert most akarok majd androidos telefont venni, és azzal riogatnak ismerőseim, hogy az majd lehúzzák a számlám (ha van rajta net, de nem automatikus a kapcsolódás, akkor is), mert folyton frissíteni akar a telefon, és az egyéb kütyük rajta(hiába nem automatikusra van állítva), stb.



De szerintem ők vagy nem értenek valójában hozzá és csak okoskodnak, vagy akkor mi értelme volna a kapcsolódás és frissítés egyéb beállításainak (rákérdezés, automatikus, stb.)?


2013. jan. 17. 08:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgépelésért és a plusz szóért. Sietve írtam és nem saját gépről...
2013. jan. 17. 08:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Androidon van olyan, hogy adatforgalom letiltása!

Első dolgod legyen, hogy ezt beállítod/van erre külön app. is/, így csak wifivel tudsz majd netre menni.

Mindenképpen tisztázd az ügyintézővel is, hogy neked NEM kell mobilnet, ha van, azt kapcsoltasd ki!

Így nem érhet meglepetés.

2013. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most a kártyám egy Nokia C3-00 készülékben van. Ezt a kártyát fogom továbbra is használni.


Amikor most megpróbáltam netre kapcsolódni erről a készülékről, azt írta ki, hogy "Fizessen elő csomag alapú átvitelre" vagy pedig még a Wifi-t választhatnám.


Akkor gondolom, így nem tud netre leszedni pénzt sem másik készülékben sem, mivel nincs net a csomagomban sem.


Biztosítható-e az az androidos készülékeknél, hogy van fix adatmennyiségem, de SOHA NE kapcsolódjon automatikusan a netre, még egyéb frissítés miatt se, hanem mindig kérdezzen rá, jóvá kelljen hagynom?


Köszönöm az eddigi választ!

2013. jan. 17. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, le lehet kapcsolni az adatforgalmat, és állítsd csak GSM-re, akkor tuti nem kapcsolódik mobilnetre.

Csak wifi-re kapcsolódáskor fog frissíteni.

2013. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nekem van egy arra irányuló kérdésem is, hogy amennyiben előfizetek netre, van-e olyan beállítás, hogy akkor sem kapcsolódik automatikusan, hanem csak ha jóvá hagyom?
2013. jan. 17. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű: amikor nem akarsz kapcsolódni, kikapcsolod az adatforgalmat.

Nem tudom, milyen készülékről van szó, melyik android van rajta, minden készülék más.

2013. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Még csak tervezek készüléket venni, tehát nincs konkrét.

Amiken gondolkoztam már az a Sony Ericsson Xperia Mini Pro, Tipo, Xperia U...


De most már így értem a kikapcsolást. Köszi a válaszokat és a türelmet! :)

2013. jan. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!