Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi számít okostelefonnak,...

Mi számít okostelefonnak, mitől lesz egy telefon "okos"?

Figyelt kérdés
Okostelefon, telefon, Samsung, iPhone, Sony, Android, ZTE, HTC, iOS, Xperia

2013. jan. 23. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Van rajta operációs rendszer.
2013. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Áruház app, ahonnan le lehet töltögetni az appokat, wifi, gps, kamera, stb, ami 1 featurephone-ban nincs.. Van pár featurephone, amiben vannak ezek, de áruház nincs. Ja, és normális hardverrel rendelkezik, és 1 rendes rendszert futtatnia kell, nem zárt noname rendszert.

Talán van némi igazság abban, amit leírtam, de nem vagyok otthon az újféle featurephone-okban.. :)

2013. jan. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
operációs rendszert futtat . nem számít az hogy van-e benne wifi , gps , vagy az hogy érintőképernyős vagy sem,csakis az hogy egy operációs rendszer fut rajta, mint egy számitógépen.
2013. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2013. jan. 23. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha tisztában lennétek az operációs rendszer fogalmával, akkor tudnátok, hogy MINDEN telefonnak van oprendszere. Épp ezért nehéz az okostelefonok "besorolása". De tényleg a viszonylag könnyű külső alkalmazásfejlesztés lehetősége teszi őket "okossá". Azaz okostelefon az, amin Android, Windows, iOS, Symbian, vagy Blackberry OS (meg még pár fajta kevésbé elterjedt van) fut.
2013. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mikey1988 ***** válasza:
Okostelefonoknál nem egy külön futási környezetben futnak az alkalmazások, mint például a feature telefonok esetén, hanem magán az OS-es. Így sok olyat is tud egy okos telefonos alkalmazás megcsinálni, amit egy feature-os nem tud. Egy okos telefon olyan, mint egy normális, de mini számítógép, addig a feature-ok csak egy lebutított, fapados számítógéphez hasonlíthatóak.
2013. jan. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dastan01 ***** válasza:
25%
Ha magyon okos telot akarsz adroid ha stabilat ios!!
2013. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Beütöttem a youtuba hogy miért okos egy telefon, és ezt hozta ki, szerintem téged is érdekelne: https://www.youtube.com/watch?v=N8GOygOksuo
2016. aug. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!