Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia X1 ROM frissítése...

Sony Xperia X1 ROM frissítése miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy Sony Ericcson Xperia X1-es telefonra, melyen jelenleg német nyelvű Windows Mobile 6.1-es rendszer van, szeretnék magyarosítást tenni. A MIT Systems oldalán találtam is, ez azonban csak angol nyelvű rendszerre telepíthető.

Próbáltam ezért először angol nyelvű ROM-ot keresni rá, de nem sikerült. Pedig azt írják több helyen, hogy a forum.xda-developers.com -on rengeteg van, csak sajnos ott kizárólag rapidshare-es letöltési címeket adtak meg, melyek egyike sem él már. Google-vel is hiába kerestem fél napig, csak fizetős letöltési oldalak, reklámoldalak és más "nem valós" találatok jöttek be. Végre nagy nehezen sikerült szereznem egy 6.5-ös "maszek" ROM-ot (igaz, erre nem jó a magyarítás, de inkább angol legyen, mint német maradjon). Leszedtem minden hozzávaló programot, elolvastam gondosan a frissítési leírást. Addig eljutok, hogy elindítom a Xperia_SoftwareUpgrade.exe nevű kis programot, mely bootloader módba kapcsolja a telefont, aztán megjelenik az állapotjelző, majd rövid várakozás után error-t ír ki. Próbáltam XP és Win7 alatt is, úgy is, hogy közben elindítom az ActiveSinc-et (illetve a Win. Mobile Center-t), és úgy is, ha nem, de az eredmény ugyanez.

Hosszas kutatás után egy másik módszert is találtam, a Sony oldaláról letölthető Update Service-t. Itt is megfeleltem minden hardveres és szoftveres követelménynek, driver, stb. Az ActiveSinc-en a telefon tartalmát tudom tallózni is, tehát a kábellel, programmal nincs gond. Ahogy elindítom az Update Service-t, odáig eljut, hogy egy animációval kéri, kapcsoljam ki a telefont, majd az akku ki- és visszatétele után kapcsoljam be bootloader módban (ez sikerül), majd kéri, csatlakoztassam a kábelt. És itt meg is áll, nem történik semmi. XP és Win7 alatt is.

Végül, 2 nap küszködés után feladtam.

Mi lehet a gond?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. jan. 24. 15:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!