Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért bűncselekmény a telefono...

Miért bűncselekmény a telefonok függetlenítése? Elvégre is megvettem, a SAJÁT tulajdonom.

Figyelt kérdés

Miért büntetendő, ha a SAJÁT tulajdonomat, amit megvettem függetlenítem?


Ennyi erővel büntetni lehetne azt is, ha megveszem, és mondjuk földhöz vágom és tönkre megy. (Természetesen most ne ezen a példán lovagoljon mindenki, csak összehasonlítási alapot akartam írni a saját tulajdonnal való korlátlan rendelkezésre egy radikális példával. :))


2013. jan. 29. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a tied amit megveszel teljes áron függetlenül.
2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Osynho ***** válasza:
Nem, te a telefon megvásárlásakor a telefont + A SZOLGÁLTATÁST veszed meg. Amint függetleníted, a szolgáltatás részét nem használod, ergo ellopod. Szerinted miért olcsóbb egy készülék a szolgáltatóknál, mint máshol függetlenül? Jófejségből? :D
2013. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Azért, mert te mikor megveszed a Vodaban mondjuk akkor kedvezménnyel kapod meg, mert a Voda feltételezi, h az ő szolgáltatásukat fogod használni.

Az más kérdés, h ki nem szarja le?

2013. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A telefonnak része a rajta lévő szoftver is. Te az eszközt veszed meg, a szoftver a szolgáltatóé (gyártóé) marad. És mivel az övé, így legálisan nem módosíthatod.

PS: a tegnapi hír az USA-ra vonatkozik (egyelőre).

2013. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért büntetendő, ha a SAJÁT tulajdonomat, amit megvettem függetlenítem? "


Nagy tévedésben vagy.

Ha függő telót veszel akkor azt kedvezményért cserébe teheted. A kedvezmény feltétele az hogy a teló hálózathoz kötött marad. Mivel ezt alá is írod, elismered és felelősséget vállalsz érte.

Innentől pedig egyenes út a szerződésszegés, a kötbér és az IMEI tiltás ha feszegeted.

Ha függetlent veszel, azzal valóban azt csinálsz amit akarsz, a kutyát nem érdekli.

Ja, ha részletre vetted, amíg az utolsó fillért ki nem fizeted, jogilag nem is a tiéd a készülék.

Ezekből indulj ki.

Az más hogy a szolgáltatónak sok pénzébe lenne pereskedni, így szívesen eladja a követeléseit behajtó cégeknek, akik örömmel mennek hozzád hogy bevasalják a jussukat.


Viszont ha már lejárt a hűségidőd amit a készülékvásárlásra kötöttél, tényleg azt csinálsz vele amit akarsz. Addigra már megvan a szolgáltató haszna, letojja nagy ívben hogy mit bűvészkedsz vele.

2013. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sántít ez az okoskodás. A végtelenül nagylelkű és a kegyeinket kereső szolgáltató hasznát annyira nem féltem. Ha vesz a fickó egy telót + hűségesküs előfizetést, akkor azt fizetni kell, akármit csinál utána a telóval. Ha másnap a kútba dobja, akkor is fizetni kell, ha meg nem fizeti az előfizetést, akkor megzsanetozzák érte.
2013. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!