Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lett ekkora számlám az...

Hogyan lett ekkora számlám az okostelefon miatt?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy okostelefont. És ma megkaptam a telefonszámlát.

Elég sokat kell fizetni az internet miatt. És nem értem miért?

Itthon is és a munkahelyen is wifi-n keresztül netezek!


A részletezőben GPRS internetre jött ki nagy számla. 251db 30 MB értékhatár feletti GPRS internet, és Mobil Online Start miatt fizetek most sokat.


Hogyan lehetett ilyen magas számlám, ha wifin keresztül netezek? Az után is kell fizetnem?


A részletezőben a hívások rendben vannak, csak az internet sok.


2013. jan. 30. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nincs elérhető wifi, illetve nem a wifin lógsz, viszont aktív az automatikus szikronizálás, akkor facebook, twitter, google fiók, időjárás, hírek, rss, és egyéb saját magától frissíti az adatokat és nyilván wifi nemlévén a netcsomagodat használja fel erre.Ez meg tetemes adatforgalmat tud generálni, főleg ha a frissítési intervallum óránkéntire, vagy pár óránkéntire van állítva napi 1 helyett.
2013. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

+1 az elsőnek.

Szerintem 1 minimális net csomagot köss, vagy olyat, amiért nem kell fizetni +pénzt, ha túllépted.

2013. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

+1 Az elsőnek/másodiknak (netcsomag) vagy még az van , hogy mindent kikapcsolsz a készülékben (Háttéradatok , Szinkronizálás , Adatbarangolás) Ilyenkor mindent ki kell lőnie ami netes , ha mindent jól csinálsz ezután már nem kéne lennie ilyen problémának. :)


[link]


Egyébként ezt átolvasnám a helyedben , mert elég brutál ez , hogy tényleg 300FT/nap?! (ha jól értelmezem 30*300=9.000 FT + Mivel gondolom nem 2-3 percre lépsz fel az is benne van , hogy túlforgalmazási díj is van úgyhogy ezután a pár perc után amit netezel (akár passzívan is - szinkronizálás) azt +ba számolja)


Ilyen esetben én díjcsomagot váltanék ha lehetséges - mivel látom , hogy a Telenornál vagy - így akár a Smarttarifa 1 (1890FT/hó) 100% lebeszélhetőség + 40 MB internet amely lejárta után lelassít 32kbps-ra amely annyira nem vészes , böngészéshez elég jó , nincs túlforgalmazási díj és ettől függetlenül a wifit is használhatod.

2013. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora összegről beszélünk?

Egyébként a T-mobile elszokta engedni a nagy összeget ha írsz egy kérvényt.

2013. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó kissé el van tévedve szerintem :D Akkor csinálhatnék minden hónapban - mivel T-Mobileos vagyok - ilyen 100 ezres számlákat , utána beadnék egy csinos kérvényt és ingyen :D Mindenki ezt csinálná M.o-n nem? :DD

Nálam úgy volt , hogy ha felét azonnal ki tudtam fizetni mert elcsúsztam vele akkor a kötbért elengedték... :D

2013. jan. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Internetre vonatkozott. Mi beadtunk egy kérvényt, hogy nem tudtuk, hogy ilyen sok lesz az internet, mert nem tájékoztattak megfelelően és elengedték a 150 ezres internet számlát. Persze a lebeszélt perceket ki kellett fizetni.
2013. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

150 rugós netszámlát hogy lehetett összehozni egy hónap alatt?

Bár ez már elég off kategória.

2013. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Netstart csomag, 1300FT=1MB. szóval gondolhatod, hogy nem nehéz.
2013. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jogos.Mondjuk azt még az ingyen facebookos-oknak sem ajánlottuk soha.
2013. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!