Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül a telefonom még...

Miért merül a telefonom még kikapcsolva is?

Figyelt kérdés

Van egy HTC One S telefonom, eddig egészen jó volt az akkuideje, volt hogy 3 naponta kellett töltenem (persze ilyenkor szinte nem is használtam). Mostanában viszont nagyon lecsökkent, tegnap este 9kor levettem a töltőről és reggel 6-ra már csak 70%-os volt, pedig egyáltalán nem is használtam. Ugyanez van kikapcsolva is, előtte egyáltalán nem fogyott az akksi ha ki volt kapcsolva a telefon most meg semmi különbség sincs a kikapcsolt és a készenléti állapot közt.


Először arra gondoltam hogy szoftveres hiba, vagy a rendszertelen töltögetés miatt van. Sokszor azt csinálom hogy 40%-os reggel az akku és akkor felteszem egy fél órára.


A legfurább hogy ez az állapot egyik napról a másikra állt be tehát nem folyamatos lett ilyen rossz az akkuidő.


Mi lehet a baj, valami eszi az energiát vagy az akksi rossz?



2013. jan. 31. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és mindössze 2 hónapos a telefon.
2013. jan. 31. 15:59
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:

Vagy az akksi romlott el, vagy csak újra kell kalibrálni.

Mivel még csak 2 hónapos, vidd szervízbe, ingyen megcsinálják.

Próbáld ki esetleg még azt, hogy nem reggel töltöd, hanem egész éjszakára töltőd hagyod, lehetőség szerint utána hagyd, hogy lemerüljön teljesen, amíg kikapcsol a telefon. Utána megint legalább 4-5 óráig hagyd töltőn.

2013. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mit jelent az hogy újrakalibrálni? Esetleg ha feltenném a legújabb frissítést (nemrég ajánlotta fel csak nem volt lehetőségem feltenni) akkor az megoldaná amennyiben szoftveres a probléma?
2013. jan. 31. 16:51
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:

A telefon gyűjti a statisztikákat az akkumulátorról, ebből számítja ki, hogy hány százalékos a töltöttség.

Újrakalibrálásnál tulajdonképpen töröljük ezt a statisztikát, majd egy teljes lemerítés-feltöltés fázissal újból "megtanítjuk" a telefonnak a minimális és maximális töltöttséghez tartozó értékeket.

Ezt vagy recoveryből lehet megcsinálni, vagy root jogosultság kell hozzá.

Szftver frissítésnél megmarad a régi statisztika, tehát azzal semmivel nem jutsz előrébb.

2013. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor fel kell törni a telefont?
2013. febr. 1. 10:30
 6/6 Golan Trevize ***** válasza:

Nem kell feltörni.

Garanciás, vidd szervízbe.

2013. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!