Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha tehetnéd és választhatnál...

Ha tehetnéd és választhatnál felső-kategóriás mobilt, melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

A napokban érkezett meg a Blackberry két új mobiltelefonja. A Q10 és a Z10. A Z10 pedig hamarosan megérkezik hozzánk is a boltokba.


Az ára sajnos igen borsosnak ígérkezik, bár még nem biztos semmi de az új felső kategóriás telefonok piacára kerül ezzel be.

A BlackBerry ezúttal a legjobb formáját hozta.

A teszteket már láthatja a neten mindenki. Villámgyors készülék. A fontosabb appok mind megvannak rá és naponta érkeznek rá az újak. A felülete intuitív és könnyen kezelhető. Nincs szüksége bis-re a rendes működéshez (nem is kell neki egyáltalán). A törés és vízteszteken is jól teljesített. Átlagos aksija van. Elérhető a qwerty és a full touch változat is. Gyönyörű fényes kijelzőjét a napfényben is jól lehet olvasni és egy speciális technológiával igen ellenálló is.

A kamerája is szépen teljesít a saját fotómegoldása pedig egész ötletes lehetőségeket ad.

Felosztható külön és biztonságosan a munka és a magánélet rajta.

16GB-os beépített tárhely ami bővíthető memóriakártyával :)

Cserélhető aksi...


Én szeretem a BlackBerryt ez nyílt titok (ahogy az androidot és az iPhonet is :) ), bár azt sem rejtettem soha véka alá hogy vannak dolgai amik miatt erősen gondolkodom a lecserélésén. A mostani készülék mégis úgy érzem sikerrel vette az akadályokat.


De elfogult vagyok így kíváncsi vagyok rá ti hogy látjátok. Hogy tetszik a BlackBerry merőben új megközelítése?


A másik oldalon ott van az iPhone5. Maga a telefon erényeiről és hibáiról rengetegen írtak már. Így nem is töltöm az amúgy is hosszú kérdésem vele. Ami a szemembe nagyot dobott rajta az a strapabírása. Szépen ellenáll már a leejtéseknek ő is.


Az android pedig maga a szabadság minden téren. Azt hiszem őt is ismerjük már eléggé nem kell részleteznem miért is jó vagy rossz.


A WP egy kicsit nekem kilóg a sorból. Csalódtam abban amit a Microsoft végül összehozott WP8 címen. Koránt sem ütött akkorát mint vártam. Egyes megoldásaik jók, de... hát nem választanám még egyelőre.


Várom a véleményetek.



2013. febr. 4. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha választhatnék Galaxy S3 Csakis a nagy méretű AMOLED kijelző miatt. a 4 magot lesz@rom
2013. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem BlackBerry-t csak azok vesznek akiknek már korábban is volt és elégedettek vele.

Én azért nem vennék BlackBerry-t, mert folyamatosan zuhan a részesedése a felhasználók köréből, ami csak egy dolgot eredményezhet... Én ugyan még soha nem használtam ilyen készüléket, így nem tudom, jelenleg mennyi alkalmazás érhető rajta, ami nekem például nagyon fontos szempont. Továbbá szívemhez nőtt az Android, nem tudnám leváltani, a vágyam egy LG Nexus 4 telefon.

Kíváncsi vagyok én is mit hoznak az új BlackBerry modellek, hogy sikerül-e fellendíteniük a márkát, ami ügyebár nehéz vállalkozás, még a Nokia Microsoft párosnak sem egyszerű.

2013. febr. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy Samsung Galaxy SIII, vagy inkább egy Note II. :)
2013. febr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mivel alkalmazásfejlesztésbe is belekontárkodom a platformon így elég sok infó eljut az új BlackBerrykről hozzám. Ezért is voltam kíváncsi olyan véleményekre akik kicsit távolabb helyezkednek el ettől a világtól. Ők vajon mennyit látnak belőle?


Alkalmazásokba nincs hiány. Az Android és az iOS appok is csak úgy áradnak be köszönhetően a "négy kattintásos" átportolásnak. A platform amúgy is képes futtatni mind a kettő rendszer alkalmazásait.


Amit én hiányolok az android után az a widget rendszer. Ez nincs ugye meg. A BlackBerry 10 widgetjei a futó alkalmazások valahogy úgy ahogy a WebOS és az N9-es Meego is tette. Ettől függetlenül nekem hiányzik a szabadon rendezgethető widgethalmaz és az élő háttérképek is :). Persze tudom jól hogy minden más mobil platform el van nélkülük és sokak támadásnak az android rendszer ellen ezek a céltáblái.


Ami viszont az N9 és a Meego legjobb tulajdonsága az az hogy látod azt ami tulajdonképpen fut és a multitask úgymond a rendszer valódi része. Ez eleinte furcsa de nagyon hiányzik a többi készülékből később :).


Eleinte engem is vonzott a nagy kijelző. Aztán vettem inkább egy tabletet és most örülnék neki ha kicsit kisebb lenne még :) de a Blackberry Z10 szerintem teljesen jó helyet foglal el. Nagyobb mint az iPhone és kisebb mint az S3 (ami azért valljuk be nem egy hátrány :) én örülnék neki ha később érkezne egy iPhonehoz hasonló méretű változat is)

2013. febr. 5. 11:11
 5/9 A kérdező kommentje:

oh és majd elfelejtettem. Az androidon nagyon szeretem hogy lecserélhetek bármit amit szeretnék.

Itt meg kell elégedni a beépített billentyűzettel, értesítésekkel, képernyőzárral...stb.

Nem mintha rossz lenne az amivel a telefon fel van vértezve, pont mint az iPhone esetében. De pont úgy mint annál előfordulhat hogy egy egy apróságot szívesen megváltoztatnál (pl a magyar gépeléshez egy dayhand szerű billentyűzet jobban passzolna mint a mostaniak amik főleg az angol nyelvre vannak fejlesztve)

Az androidnál nálam mindig jó pont lesz a nagy variációs lehetőség a testreszabásra.

2013. febr. 5. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem most egy Lumia 900-asom van. Nagyon szeretem, jó telefon. Nekem nincs gondom azzal, hogy zárt rendszer. Én tudtam kompromisszumot kötni. Ha vennék akkor valószínűleg egy lumia 920 vagy 820-ast vennék.


A BB Z10 nekem is tetszik. A BB-nél dolgoztam. Volt egy pár telefon a kezembe. Nem rossz készülékek szerintem. Csak többet kellene reklámozni őket, hogy az emberek megismerjék.


Egyébként ha csődbe menne a nokia, és végkép lehúzná a rolót. Akkor valószínűleg BB vennék. Gondolkoztam még az iPhoneon. De az nagyon drága. Szerintem nem ér meg annyi pénzt amennyiért adják.


Androidos telefonom volt.

Arról inkább vagy jót vagy semmit. :d

Nekem rengeteg problémám volt vele...

2013. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egy Galaxy SII telefont választanék, most Galaxy S-em van.
2013. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Samsung Galaxy S4-et!
2013. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 XXX2000 válasza:
Nekem BB-m volt a Curve 8520-as modell csak probaként vettem mert a teljes érintőhöz vagyok hozzászokva,és kiváncsi voltam milyen a Qwerty billenytyűzet bevált de maradok a teljes érintőképernyőnél azért mert a Qwerty körülményesebb.
2013. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!