Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Manapság miért kell mindenkine...

Manapság miért kell mindenkinek iPhone meg hasonló árkategoriájú készülékek?

Figyelt kérdés

16 éves létemre(fiú vagyok) én teljesen értelmetlennek látom amikor egy 8 éves kislány iphone-nal a kezébe szaladgál. Én meg se veném neki, mert egyrész méregdrága, másrészt nem tud rá vigyázni. Az én korosztályomba meg azt látom, hogy ha 50 ezernél olcsóbb telód van akkor az tiszta gáz, meg, hogy haladjak a korral. És annyira idegesít, hogy ott ülnek egymás mellett és nyomkodják a telefonukat. Akár buszmegállóba vagyok, akár suliba, sőt már családon belül is (nagycsalád, unokatestvérekkel együtt főleg rájuk jellemzőek) ülnek és nyomkodják a telefonukat. Engem kifejezetten idegesít, főleg családon belül. Összes unokatestvérem fiatalabb nálam, 2 évvel ezelőttt még fogócskáztak, meg bújócskáztak az udvaron, rossz időbe meg bent rajzoltak, társasoztak. Mostmeg ülnek néma csendben és a telefont nyomogatják.

Kíváncsi vagyok, hány korombeli ért velem egyet. De nagyon kíváncsi vagyok idősebbek válaszára, főként azokéra akiknek már van gyerekük és olyasmi idős mint én, vagy fiatalabb és kapott márilyen soktízezer Ft-os készüléket.

Egyébként én azthiszem 6.- os korom óta egy Nokia 5310 XPressMusicot nyüstölök. Ilyenkor van az, hogy akasztják a hóhért, mert amikor ehez hozzájutottam, akkor ez egy nagyon drága készülék volt. DE! ezt nem én vettem, és nem is szüleim. Egy elveszett kutyát megtaláltunk. A plakátra csak annyi volt kirakva, hogy a megtaláló egy értékes telefont kap. Mivel én találtam meg, így a kapott telefont én kaptam meg. Most viszont beadta a kulcsot ( nem működnek a billentyűi, oldaláról a gombok leestek, képernyője berepedt, így itt az ideje a váltásnak. Pénteken megyek és veszek is egy újat, és hogy ne hazuttoljam meg magam,

2 készülék között fogok dönteni mégpedig Nokia 112 vagy Nokia 113.



2013. febr. 13. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok jóval idősebb nálad, és egyetértek.

Amúgy azért mert most ez a "trend", és eléggé gáznak látom amikor 10-11 éves gyerekek mászkálnak több mint 100ezer Ft-os telefonnal, közben meg ki sem használják a képességeit. Mostanság azért is ennyire elterjedtek, mert jóformán szinte mindent lehet rajta csinálni.Nekem jelenleg iPhone-om van, de nem csak azért hogy" üzizzek oszt fácsebukk", hanem egyben a munkaeszközöm és sokmindent meg is változtattam a rendszerén. Így jelenleg sok órán ahol csak jegyzetelnék, már megengedik hogy telefonomba jegyzeteljek, 1-2 tanár meg azt is hogy ha megkérdezem akkor kirakjam a tanári asztalra a telefont és felvegyem az órai beszélgetést, hogy utána itton végighallgassam, számomra sokkal hasznosabb mint könyveket bújni. Viszont társaságban max 1-2-szer veszem elő ha valami fontos üzenet jött, vagy meg akarok mutatni valamit, de rossz belegondolni hogy a mostani fiataloknak az a közös elfoglaltság hogy egymás mellett ülnek szótlanul és telefonon játszanak.

Bocsi, kicsit hosszú lett:)

20/F

2013. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én 30 éves vagyok, nincs gyerekem, de ha nagyobbacska lenne és tudná értékelni akkor ha egyelőre nem is iPhone-t, de iPadot vennék neki. Amiket leírtál azok csak Magyarországra érvényesek. Angliában élek jó ideje és itt a kutyán nem érdekli kinek milyen telefonja van. Egyrészről mert mindenki törődik a saját dolgával, másrészről pedig mert tulajdonképpen bárki megteheti hogy iPhone-ja legyen.


Amikor kezdett "bejönni" az mp3 aztán pedig az mp3 as cd walkmanek akkor azt gondoltam, hogy huha, miért nem csinál valaki egy olyan vincsesztert (ami ugye akár több X gigás) ami kicsi, és zenét lehet lejátszani róla? Aztán teesék, jött az ipod. :) Egy első generációs ipod nano volt az első apple termékem, és teljesen elvarázsolt a clickwheel, az egésznek a minősége, és az hogy amikor bementem egy apple üzletbe mert úgy hallottam hogy az egyik füles recseg, a teknikus csak hátrament a raktárba és hozott egy újat. :) Nos ezért jó ez az egész. :)


Egyébként nem ide tartozik teljesen, de ha már az Apple-s tapasztalatokat írom: a feleségem iphone 4s-én néhány hete ugrált a térerő amikor 3g-n akart netezni. Telefon applenek, és adtak egy időpontot mára. Ma bementem apple store-ba ahol megnézték a telefont és azt mondták semmi baja nincs, hardveresen szoftveresen teljesen jó. Valószínűleg a szolgáltató felől van a hiba, első körben kérjek egy új SIM kártyát. DEE ha véletlen mégsem, akkor hogy ne kelljen visszamennem mégegyszer applestorbe a biztonság kedvéért adnak egy újat :)

5 perc volt az egész, semmi papírmunka, semmi kinlódás hogy valóban ugrált e a térerő vagy sem, semmi szerviz.

Nah ez ügyfélszolgálat... :)

2013. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Sztem is 8-14 éveseknek még teljes mértékben felesleges drága okostelefon. Ha már mindenképpen okosat akarnak venni a gyereknek, mert van pénze a szülőnek, bőven elég, még sok is lenne egy alsó kategóriás okostelefon is.


DE viszont a technika fejlődik, egyre jobbak, "okosabbak" lesznek a telefonok, és ha nem akarsz elavult telefont, évente vehetnél újat (ami sztem teljesen fölösleges). Az egy másik, hogy sokan telefonon dolgoznak, olvasnak, tanulnak. Én is pl. amit feltesznek a tanárok netre tanulni, telefonnal letöltöm, és pl a buszon is azt tanulom.

De az, hogy a telefonjukat buzulja minden fiatal, társaságban is, nevelés kérdése. Mert ha társaságban vannak, az alap, h ne szigeteljék el magukat a külvilággal azzal, h a telefonjukat nyomkodják, hanem esetleg folytassanak valamilyen kommunikációt.

2013. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem meg ha a kezedbe nyomnának egy iPhonet biztos nem mondanád azt hogy kőszi de nekem jo a gombos nokia! Amugy meg nagyon nem értek veled egyet. Most mér baj az neked hogy ha valakinek 100e+ os teloja van? Szimplán csak irigy vagy mert a szüleidnek nincs pénze egy felsőkategóriás készülékre.

16/f iPhone és iPad tulaj.

2013. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

ma 18:19

sztem a kérdezőnek (meg nekem is) nem az a bajunk, hogy 100+-os telefon van a fiataloknál, mert ha van a szülőknek annyi pénzük, egészségükre, jó nekik, nyugodtan vehetnek. Hanem az a baj, hogy az emberek a technika miatt el idegednek egymástól.

2013. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
nekem is iPhone-om van 2 éve(most vagyok 20), és igazából túlzás, hogy 8 éveseknek is az van, de nem kell velük foglalkozni, nyilván mások ugyanígy lenézik azokat, akik szerint szükségtelen egy drágább telefon. Ez mind irígységből van, és igazából ezért villognak sokan a drága telefonjukkal. Ha senkit nem érdekelne, hogy a másiknak milyen telója van, akkor a divatmajmok nem vennék az iPhone-t, mert nem dob a népszerűségén. Mondjuk igazából egyébként se, én sem lettem nagyobb ember, nem mintha akarnék...:D Tény, hogy a szülők veszik meg legtöbbször, ez ellen meg nem lehet mit tenni, egyik gyerek kisírja, megkapja, akkor a másiknak is kell, az is kisírja otthon.
2013. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

4

szerintem nincs ember aki nem fogadná el

amúgymeg elfogadnám és eladnám.Vennék egy olcsóbb telefont a maradékból meg gyűjtenék jogsira (autó)

amúgymeg köszönöm szüleim jól vannak, valóban egy összegbe nem tudnák kifizetni, de valami jó előfizetéses ajánlattal meg tudnánk venni. De teljesen fölösleges és nem is várom el szüleimtől, hogy ilyen drága telefont vegyenek. Sőt nekem még egyszer sem vettek telefont, mindig én gyűjtöttem össze rá a pénzt és abból vettem.

amúgy meg utálom az ilyen embereket, hogy csak irigy van meg szüleid csórók... hát mit is mondjak, valószínűleg a te szüleid gazdagok, de attól még egy lenéző, nagyképű senkinek nézlek, és elég gáz, ha valakiről ezt már így egy komment alapján meg lehet állapítani.


Többieknek köszönöm a választ,

Egyébként azért írtam, hogy az én korosztályomból írjanak inkább, mert én is arra gondoltam, hogy aki mondjuk már dolgozik vagy egyetemre jár vagy akármi az már tanulásra, illetve munkához is használja.

Tudom az én korosztályom is használhatja tanulásra, de azért ez elég ritka.

Amúgy erre felé tényleg tudok több olyan 2.-3. osztályos gyereket mondani akinek iphone-ja van

2013. febr. 13. 19:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 22 éves vagyok. Az első telefonomat én kb 15 évesen kaptam, apámtól. Egy Ericson T10-est.

Aztán ezt használtam nyolcadikos ballagásig. Akkor vettem, egy Nokia 6020-ast. Saját pénzből, amit a ballagásomra kaptam. Ezt használtam 4 évig. Utána vettem, egy Nokia 5130 XpressMusicot. Persze ezt is saját pénzből. Mert a szüleimtől elköltöztem 17 évesen bizonyos gondok miatt. De ez nem ide tartozik. Csak gondoltam leírom. Gimnáziumba jártam, mellette dolgoztam egy vállalkozásban. A Nokia XpressMusicot használtam ez év januárjáig. Most vettem. Saját pénzből, egy Nokia lumia 900-ast.

Meg vagyok vele elégedve, pedig nem csúcskészülék, és még a WP8-at sem kapja meg.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem azt a terméket kell megvenni, amit a többi majom vesz. Hanem azt, ami neked elég. Ha neked a Nokia 112, vagy 113 elegendő akkor vedd azt. Te érzed, hogy mire van szükséged.

Viszont, ha mégis úgy gondolod, hogy neked nem elég. És nincs pénzed venni egy jobbat. Akkor se bánkódj, hanem küzdj az álmaidért. Tudom miről beszélek, én is szegény családból származom.


"...amit az élet adott neked, és amit kezdesz vele., ez az a két erő, ami férfivá tesz..."


Ha dolgozol, és úgy érzed, hogy neked szükséged van egy jobb, vagy okosabb eszközre, vagy készülékre. Akkor meg fogod venni.


Emlékszek, amikor kiadták az első színes kijelzős telefont. Asszem a samsung adta ki az elsőt, vagy a nokia, nem emlékszem, mondjuk lényegtelen. Az járt a fejembe, minek színes kijelzős telefonok. Ma pedig már hd-ben nézhetjük az sms-eket...:)


De ha jobban belegondolsz, nem hülyeség. Én pl most egy ingatlan cégnél dolgozok. Nekem fontos hogy hamar megkapjam az e-mailket. Gyorsan tudjunk válaszolni. Szóval a zökkenőmentes kommunikáció miatt vettem okostelefont.


Sőt, igazából az "okos" telefon erre is szolgálna. A gyors és egyszerű kommunikációra.


Csak a sok retardál játékgépnek használja. Meg az X 10-ezres telefonján küldözgeti a visszahívós sms-eket... Mert arra már nincs pénze, hogy feltöltse egyenlegét. :D


Visszatérve a te "problémádra".


Az én haveri társaságomban is megfigyelhető ez a dolog. Engem is zavar. Egyszerűen szóvá szoktam tenni nekik.


Meg még az, hogy akinek nem drága a telefonja, azt lenézik. Igen, ezt én is érzékeltem. Én lerendeztem annyival, hogy nekem elég. Igaz a heveri társaságomban, ócsárolták a mostani telefonomat is. Én annyit mondtam rá. Ez legalább nem fagy le, meg ébreszt ha beállítóm az ébresztőt. Ez is le lett ennyivel rendezve.


Hogy mi a fa_sz van. Most dumálunk vagy ülünk azt a telefont basz_uk. Ezt otthon is tudnánk csinálni. Pl ez volt az utolsó elszólásom. Befejezte mindenki a marhaságát a telefonján. Aztán dumáltunk tovább...


Én a sajátomat csak akkor veszem elő, ha e-maileket elolvasom, mert éppen nincs nálam a laptopom, vagy nem vagyok gép közelben. Vagy nincs wifi kapcsolat. Igaz a telefonommal megtudnám osztani a wifit, azt akkor a mobileneten keresztül tudnék netezni gépen is. De ez is felesleges szerintem. Vagy ha telefonálnom kel, nagy ritkán ha unatkozok, akkor játszok rajta. Vagy netezek. Én ennyire használom a sajátom.

2013. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és hogy egyetértesz velem :)
2013. febr. 14. 18:20
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
nem akarok itt lenézni senkit, és nem akarok megbántani itt senkit sem.. de 12-13 éves kis mitugrász p.csöknek nem kel okostelefon. sőt, szerintem nagyon is ideális lenne egy sima gombos, amin van 3G, és lehet rajta játszani. csak az a gond, hogy a mai gyerekek haladnak a korral, és az a menő, ha valakinek Sony XPeria, vagy iPhone-ja van. csak itt jön a kérdés. minek is? mert márkafüggö sznobok. és még mielőtt itt leszólna a népség, igenis nézzen magába! és kedves kérdező szerintem ne érdekeljen mit gondolnak rólad, mert a Te döntésed, hogy milyen telefont akarsz, és mire fogod használni. nekem egy nokia X2-00 telefonom van, amire nekem kell arra tökéletes (internet, zenehallgatás, telefon, sms) és igaz jó lenne egy WiFi-s telefon, de egyrész nem kell, másrészt olyan helyen lakok, ahol nehéz rá vigyázni. egyébként 15/f voltam
2013. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!