Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit kell fizetni vámon?

Mennyit kell fizetni vámon?

Figyelt kérdés
Valószínűleg rendelni fogok egy oppo find 5 nevű telefont, de nem tudom, hogy mennyit kell még fizetni, az árán felül. A hivatalos oldaláról rendelem, ott csak annyit mondanak, hogy nekem kell vámot fizetni. Ez azt jelenti, hogy 27%-os ÁFA-t rátesznek, és annyival többet kell fizetnem? Vagy megveszem a telefont, és a vámra kell külön pénz? Nem egészen értem, és sehol nem találtam érthető leírást.

2013. febr. 28. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz ra vam ,csak afa es az is csak akkor ha ertek van irva a csomagra vagy ha kiszurjak a vamon. Siman at tud jonni ilyen csomag meg az ellenorzesen mindenfele jarulekmentesen,ha alacsony (max20-22$) ertek van rairva.

De ha vamoljak,akkor kuldenek egy levelet,smiben nyilatkoznod kell,hogy mi ez es mennyiert vetted ,valamint egy szamlat(paypal,banki utalas) is szeretnek kerni hozza,ilyen esetben a vetelar+postakoltseg afakoteles,amit a csomag atvetelekor,a postasnak kell fizetned . Szamitastechnikai termekekre (es ide a telefon is beletartozik) vam nincs.

2013. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Szamitastechnikai termekekre (es ide a telefon is beletartozik) vam nincs" Akkor nem kell vámot fizetni?
2013. febr. 28. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt semmikeppen . Az afa meg attol fugg,hogy mennyire ertelekik . Alacsony ertek eseten nem kell azt sem fizetned -javaslom,hogy kerd meg az eladot,hogy irja ra a csomagra ,hogy "product sample , value $22" , 99%,hogy semmi jarulekot nem kell fizetned utana. En igy szoktam mindig - 1-2 eset volt eddig,ami bukott,olyankor 4-8eFt afat szabtak ki
2013. febr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha bukik, akkor kell valami bírságot fizetni? Mert egy 100.000-es telefon esetében 27.000 Ft Áfa elég sok, jó lenne megúszni
2013. febr. 28. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz buntetes .. Ha kiszurjak a csomagot ,akkor ki kell fizetned a kiszabott afat sajnos a szamla alapjan - de buntetesre csak akkor szamithatsz,ha hamis erteket nyilatkozol es felbecsultetik .. Akkor viszont durvan meghurcolnak
2013. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ennek mekkora az esélye? És miért engem, és nem azt, aki feladta?
2013. febr. 28. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez rajtad mulik. Ha nem tul nagy meretu a csomag es nem lesz kulonosebben nagy ertek rajta,akkor tuti,hogy bejon jarulekmentesen . 22 usdig csekely erteknek szamit,ami jarulekmentesen forgalomba hozhato. Ennyit,vagy nem sokkal tobbet kell rairni,mert ha siman "gift" kent jon be,az mar gyanus lehet.

Es igen,neked kell fizetni minden itthoni koltseget

2013. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!