Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom RAM-ja 512MB, de...

A telefonom RAM-ja 512MB, de a teljes rendszer memóriánál csak 180-at ír, amiből mindig el van foglalva minimum 60%, így nekem átlagosan csak 40MB van amit fel tudok használni, miért van ez? Lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés

ZTE Kis

Android 2.3 (gyári)

Hogyha rootolnám vagy valami, akkor segítene? Köszönöm



2013. márc. 16. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem segítene tulságosan

egyébként meg az android, ha kell memória egyes alkalmazásoknak, felszabadítja, amennyi kel...

2013. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem, hogy miért csak 180 MB, holott 512 kellene legyen
2013. márc. 16. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:
A ZTE Kis-ben 256MB RAM "teljesít szolgálatot". Ha nem hiszed nézd meg ezt (ZTE Hungary Hivatalos Honlap): [link] . Am meg nekem egy Huawei Y200-am van, de a 256MB RAM ellenére mindig van 60-75 MB szabad RAM-om (persze csak ikonok vannak a főképernyőn, widgeteket nem használok). Ha raknál rá vmi Custom ROM-ot, a sokat segítene a helyzeten (persze ha csak nem vagy ezzel megelégedve...).
2013. márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az oprendszer foglalja le magának
2013. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
második válaszoló vagyok, egy telefonban hiába van xMB RAM, sose fogod tudni mindet elérni. Mit gondolsz az alap rendszernek nem kell RAM? Alapból megeszi a droid kb. a RAM felét egy 512MB-os telefon esetében.
2013. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. Ahogy már írták, csak 256 mega RAM van benne.

2. Ahogy már ezt is írták, a rendszer is foglal magának egy kis helyet.

3. Root után lehet telepíteni Swappert, ami javít a helyzeten, virtuális memóriának használja a memóriakártyádat, a semminél jobb, de azért ez sem olyan, mintha alapból nagyobb lenne a RAM.

2013. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most már értem.

Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz.

2013. márc. 16. 23:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha root-olod, akkor le tudsz törölni gyári alkalmazásokat amik szintén foglalták a RAM memóriát. Pl a Facebook-ot, amit tudsz használni böngészőn keresztül is.
2013. márc. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bírom, amikor hülyeségeket beszélnek.

RAM:

138MB használt, 276MB szabad


Belső tárhely:

64MB használt, 88MB szabad

Jelenleg nálam.

De szerintem felesleges volna piszkálni, mert ha nagy szenvedve tudsz 10-20-30MB belső tárhelyet szerezni, akkor azzal mit érsz majd el???

Tudomásul kell venni, hogy ez egy kínai alap kategóriás készülék és kész. Ezeknél mindig van egy olyan, amivel spórolnak, hogy alacsonyan tudják tartani az árat.

Ha több belső tárhelyet szeretnél, akkor kéne venned egy olyan telefont, ami több cuccal rendelkezik.

De beavatkozás nélkül segíthetsz picit rajt.

Wifi és adatforgalmat kapcsold ki, meg a szinkronizálást tiltsd.

Aztán szedd le ezeket:

Google play adatok törlése+ frissítések

Play music adatok törlése+ frissítések

Térkép adatok törlése+ frissítések

Docs to go adatok törlése+ frissítések


Meg a többi szemetet, amit nem használsz.

Aztán látni fogod, hogy van kb 20 MB plusz a belső tárhelyben, de semmin nem fog változtatni, mert jobb sem gyorsabb nem lesz a telefon tőle.

Amikor legközelebb felmész a play-re úgyis mindent visszatölt.

Szóval a mókolt ROM ennyivel volna rajt "jobb".

Fogadd el ilyennek ezt a telefont, vagy add el és vegyél egy izmosabbat. Bár azt meg minden nap töltögetheted majd.

2013. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hogy lehet 276 MB szabad RAM-od ZTE Kis-sel? Ennyire szarok talán a gyártói adatok, vagy mi? Ha nem Kis-ed van akk tártalan...
2013. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!