Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van itt olyan, aki androidos...

Van itt olyan, aki androidos teló után vett iOS-os telót?

Figyelt kérdés
érdekelne a véleménye, hogy miben jó, vagy éppen mik a negatívumai ennek a rendszernek. nyitott vagyok mindenre, addig nem gyalázom az iPhone-t amíg nem használtam. ugyanakkor mobilmániás vagyok, szóval minden oprendszerű telót ki akarok próbálni...

2013. márc. 16. 23:46
 1/7 lumia800i ***** válasza:
75%
En anndroidrol valtottam ios-ra es utanna ios-rol androidra es utanna windowsra es iosra. Szerintem az ios a legjobb. Gyorsabb az osszesnel.a windows telefonik nagyon gyorsak meg minden, de azokra nagyon keves app van es ami van az meg egy szar.. Az android meg sokszor laggol, lefagy, ujraindul. Galaxy s3 telefonom volt... Ami nem szar állitolag. Szerintem szar. Lumia 800 am is volt. Az egy nagyon szep, jo telefon. Azzal meg voltam elegedve, de meguntam aztan vettem egy htc one x-et. Az sem volt rossz, de ez rohadt android azon is laggol meg minden... Most egy iphone 4S em van illetve egy iphone 5
2013. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Igen, Sony Xperia S-ről váltottam iphone 4S-re... Nagyon megbántam
2013. márc. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem aki minden helyzetben megbízható telefonra vágyik, de Android-ot vett, annak öröm lesz váltania iOS-ra vagy Windows Phone-ra, ugyanakkor akit viszont a kötöttség zavar, vagy a kevés app annak az Android-ra való váltás lesz jó élmény.

Én jelenleg egy alsó kategóriás Androidot használok, nagyon tetszik, csak a meg nem szűnő folyamatos akadás nagyon zavaró. Az Androidról viszont nem mondanék le, próbálok beszerezni egy LG Nexus 4-et.

2013. márc. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Röviden, tömören

- mindenképpen használni kell az iTunes szoftvert

- első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket

- egyedi csengő- és jelzőhangot körülményes beállítani

- nem változtatható meg minden eseménynek a jelzése (hang és rezgés)

- az audio/video hangerő nem állítható menüből, kizárólag az aktuális lejátszóból

- nincs FM-rádió

- nincs egyszerű fájl másolgatás

- nincs egyszerű fájlküldés (Bluetooth, WiFi Direct, NFC, IrDA.)

- nincs alapvető hálózatkezelés (LAN)

- alapvető programok funkciói, testre szabhatósága nevetséges

- nem szabható testre kellőképpen a billentyűzet

- nem cserélhető a billentyűzet

- nem szabható testre megfelelően a launcher (kötött ikon pozíciók, widgetek hiánya, stb.)

- nem cserélhető a launcher

- nem szabható testre a lockscreen (gyorsindítás parancsikonok, kinézet, működés, biztonság)

- nem cserélhető a lockscreen (csak a kép)

- nem választhatók az eseményekhez alapértelmezett programok

- nincs SMS kézbesítési jelentés

- nem szabható testre a hívásátirányítás (átirányítod mindet vagy sem, nincs szűrési lehetőség)

- nincs szabványos videó hívás

- nem szabható testre a tárcsázó (működés, kinézet, stb.)

- nem cserélhető a tárcsázó

- tárcsázóban nincs prediktív gyorskeresés, mindenképpen át kell menni a kontakt listába

- nem változtatható meg a rendszer betűtípus

- LED segédfény nem működik fókuszáláskor, sötétben így nincs fotózás

- nincsenek gyors-hivatkozások a WiFi, BT, GPS és adatforgalom gyors ki-bekapcsolásához

- a helymeghatározáshoz mindenképpen szükséges a GPS bekapcsolása (pl. időjárás előrejelzéshez)

- AppStore kezelése nehézkesebb

- letölthető alkalmazások mérete hatalmas

- párhuzamos alkalmazások iOS-en funkciószegényebbek

- a legtöbb normális alkalmazás fizetős

- az ingyenes alkalmazásokban található reklámok rettentő zavaróak

- Facebookban és Messengerben nem törölhetők az üzenetek (csak archivál)

- a böngészők nehezen jegyzik meg a jelszavakat, nem őrzik meg a sütiket (pl. PH! lapcsalád)

- nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú)

- nincs automatikus szövegtördelés és helykitöltés egyik böngészőben sem

- nincs lehetőség külső forrásból alkalmazást telepíteni

- nem menthető le a teljes rendszer image-e, valamint nem állítható vissza bármelyik korábbi állapot

- a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten

2013. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

-hallottam valamilyen törésről, amivel kicsit jobban testreszabható(, csak elveszik a garancia)

-erről tudtok mondani valamit?

2013. márc. 17. 11:00
 6/7 reptoid ***** válasza:

- mindenképpen használni kell az iTunes szoftvert

Nem igaz. Ifunbox, iTools, hoy csak 2 példát mondjak. Egyébként mi baj az iTunesszal?g

- első használat előtt (újratelepítés után) aktiválni kell a készüléket

Igaz. Szintén a többi negatív hangvételű leírás között látom. Ez miért baj?

- egyedi csengő- és jelzőhangot körülményes beállítani

Igaz. Legalábbis az iOS többi fuckiójához képest, amúgy nem vészesebb egy átlag android menü kezelésétől.

- nem változtatható meg minden eseménynek a jelzése (hang és rezgés)

[link]

- az audio/video hangerő nem állítható menüből, kizárólag az aktuális lejátszóból

Ha külön alkalmazásonkénti hangerőállításra gondolsz egy központi menüből, igaz. Bár az okát nem látom, miért jó ha az email hangos, a csengőhang halk. Gombokkal egyébként bárhol tudod bármikor. Egy kattintással pedig némítani.

- nincs FM-rádió

Igaz.

- nincs egyszerű fájl másolgatás

Szgépre? iToolstól egyszerűbbet találni se lehetne, de ha rendszerfájlokat akarsz, arra is ott van pl az ifunbox. AppStore-ban kismillió fájlmásoló, küldő program van, telefonra is, gépre is.

- nincs egyszerű fájlküldés (Bluetooth, WiFi Direct, NFC, IrDA.)

iOS eszközök között van Bluetooth, amúgy tényleg nincs. Használ ma vmi még infrát meg Bluetootht, fájlküldésre? Tíz éve már eszembe se jut. De persze ettől még lehetne benne, mint ahogy floppy meghajtó a laptopokban. NFC nincs (használod?), wifi direct (most csak gyorsan utána néztem, mi az, vmilyen tévéirányításra is jó) helyett speciel van egy programom, ami dlna és allsharet támogat, és gond nélkül megy a tv-m, szgépem is. Tényleg nem tudom mi ez, lehet, fontos, elterjedt.

- nincs alapvető hálózatkezelés (LAN)

Ehhez nem tudom hozzászólni, biztosan így van. Mire jó?

- alapvető programok funkciói, testre szabhatósága nevetséges

Konkrétan mire gondolsz?

- nem szabható testre kellőképpen a billentyűzet

Lehet, bár ez a kellőképpen elég képletes fogalom, ezt te is tudod.

- nem cserélhető a billentyűzet

Akár fel is fogatjuk az előzőnek. Nyelvet lehet váltani jó párat. A betűk sorrendjét akarod kicserélni vagy micsoda?

- nem szabható testre megfelelően a launcher (kötött ikon pozíciók, widgetek hiánya, stb.)

Megint ez a megfelelően szó...

- nem cserélhető a launcher

Lásd fentebb, miért írod kétszer?

- nem szabható testre a lockscreen (gyorsindítás parancsikonok, kinézet, működés, biztonság)

Lásd fentebb.

- nem cserélhető a lockscreen (csak a kép)

Még egyszer. Egyébként mit szeretnél rajta cserélni? Értesítési központ kiír rajta mindent.

- nem választhatók az eseményekhez alapértelmezett programok

Ezt így nem mondanám. Ha jön pl egy email, és nem a gyárival szeretnéd kezelni, akkor azt szépen kikapcsolod az értesítési központból, a saját progidat pedig berakod. Mindjárt azzal mutatja.

- nincs SMS kézbesítési jelentés

Nincs, igaz.

- nem szabható testre a hívásátirányítás (átirányítod mindet vagy sem, nincs szűrési lehetőség)

Igaz.

- nincs szabványos videó hívás

Szabványos? FaceTime is ugyanúgy szabványos.

- nem szabható testre a tárcsázó (működés, kinézet, stb.)

Szóval felül kezdődjön az 9-es, majd 6383628? :D

- nem cserélhető a tárcsázó

Lásd fentebb.

- tárcsázóban nincs prediktív gyorskeresés, mindenképpen át kell menni a kontakt listába

Ajánlom figyelmedbe a Spotlightot.

- nem változtatható meg a rendszer betűtípus

Igaz.

- LED segédfény nem működik fókuszáláskor, sötétben így nincs fotózás

Én próbáltam jópárszor, és gond nem volt vele. De tény, előtte tényleg nem világít.

- nincsenek gyors-hivatkozások a WiFi, BT, GPS és adatforgalom gyors ki-bekapcsolásához

Igaz. A Bluetootht kivéve nálam mind megy is folyamatosan, de persze ez csak én vagyok.

- a helymeghatározáshoz mindenképpen szükséges a GPS bekapcsolása (pl. időjárás előrejelzéshez)

Lehet, bár időjárás megy nélküle is, megadott városokkal, gps az aktuális helyzethez kell. Cellainfók alapján(?) biztosan könnyebb, jobb.

- AppStore kezelése nehézkesebb

Micsoda? Nem is mondod, mihez hasonlítod, és ez megint olyan, mint a nem kellően, nem megfelelően.

- letölthető alkalmazások mérete hatalmas

Igazából én látok 1 megásat, és 1,5 gigásat. Nem értem, miért baj.

- párhuzamos alkalmazások iOS-en funkciószegényebbek

Úgy érted, másik oprendszer ugyanazon programjaihoz képest? Sorolhatsz pár példát, de arra meg úgyis lehetne mondani ellentétet, vagy olyat, ami nincs is konkurencián. Ez egyébként a fejlesztőkön múlik.

- a legtöbb normális alkalmazás fizetős

Ez így nem igaz. Akciók pedig folyton vannak, ugyanúgy vannak fizetős és ingyenes alkalmazások, mint máshol.

- az ingyenes alkalmazásokban található reklámok rettentő zavaróak

Más rendszeren nem? Ez nevetséges, te is tudod.

- Facebookban és Messengerben nem törölhetők az üzenetek (csak archivál)

Ez az iOS hibája, nem pedig a tetű facebook-é? Megint csak saját tapasztalat, én még sosem akartam törölni sem üzenetet. Mi értelme?

- a böngészők nehezen jegyzik meg a jelszavakat, nem őrzik meg a sütiket (pl. PH! lapcsalád)

Nálam nem jelentkezett ilyen.

- nincs flash (sok bank weboldalán a belépés flash-alapú)

Puffin browser, csak egy példa. Melyik banké flash alapú?

- nincs automatikus szövegtördelés és helykitöltés egyik böngészőben sem

Igaz.

- nincs lehetőség külső forrásból alkalmazást telepíteni

Igaz. Bár ami nincs az AppStore-ban alkalmazás, az nem nagyon van külön sem. A cydiaban van tweak, specifikus alkalmazás, de aki direkt olyanra vágyik, annak ott a jailbreak is, más nem nagyon szerez róla tudomást sem, így nem is akarhatja külső forrásból telepíteni. Legalább nincs annyi warez.

- nem menthető le a teljes rendszer image-e, valamint nem állítható vissza bármelyik korábbi állapot

Nem tudom, mi az a rendszer image, de az összes beállítást, utolsó vágólapon lévő szöveget is visszarakja egy backup bármikorról.

- a rendszer fájlrendszere teljesen izolált a külső forrásoktól, nincs átjárhatóság semmilyen szinten

Igaz, bár nem tudom, mit szeretnél belepakolni, iFunBoxxal pl megteheted a másolgatást, részletekbe menően nem tudom, mit szeretnél, meg hogy mi értelme lenne.

2013. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 reptoid ***** válasza:

Létezik, a neve jailbreak.

Feltelepíthetőek vele olyan dolgok, ami az appstoreból nem. A garancia nem vész el, de megtagadhatják a szervizelést. Egy restore-ral bármikor nyom nélkül el lehet tüntetni.

2013. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!