Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb? (samsung...

Melyik a jobb? (samsung galaxy s4 vs htc one vs sony xperia z)

Figyelt kérdés
Melyiket vennétek? És azt is irjátok meg hogy miért

2013. márc. 23. 14:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

HTC One-t venném.

A Sony-t én magamban már előre kilőttem mivel a mostani XPeria S-em egy kalap *****. Lefagy, magától bezárja az alkalmazásokat, 4.2-t se kap (könyörgöm még a 2011-es a SGS2 is megkapja... Oké, hogy a Qualcomm nem ad hozzá driver-t de próbálkozhatna a Sony.)


A Samunban nem tetszik, hogy 150-200k-ért műanyag az egész. Plusz mivel 2 verzió van hozzán tuti a sima 4 magos jön akkor meg jobban járok egy SGS3-al.


HTC-ben tetszik a Sense, jó anyaghasználat, szép képek, nem gagyi TFT kijelző.

2013. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Htc.

Jól mondja az első. A sony szoftver részről kegyetlen szar, én is egy sola -val küszködök. A samu meg ronda, és fos az anyag használat. A htc -ben a sense nem igazán tetszik, de az a legkisebb baj.

2013. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 dirtboy ***** válasza:

szintén htc one,a samsungot már mint márkát sem szeretem az s4 ben tényleg nagy csalódás a külseje és az anyaghasználat is.

az xperia z pedig nagyon gyorsan lemerül és csak sima tft kijelzője van amitől már vannak sokkal jobbak is mint pl a htc nél is alkalmazott szuper lcd3,vagy ott van az ips plusz is.

2013. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

#1-el nagyjából egyetértek, bár Xperia Z-re lesz 4.2, meg eddig annál is előfordultak random lefagyások, újraindulások, de már ha jól tudom ki is javították.

Viszont TFT kijelző nem a legjobb választás, meg a Timescape UI vagy hogy hívják a Sony kezelőfelületét sem valami jó szerintem.


SGS4-ből már lehet tudni, hogy hozzánk az I9505 jön, ami a Snapdragon 600-as változat, tehát a 4 magos, HTC One is ezzel a hardverrel jön, tehát itt már az miatt sem lehet veszekedni, hogy 4 magos vagy 8 magos, ez miatt egyértelműen HTC One-t mondom (bár ha az SGS4 I9500 jönne, ami 8 magos akkor is azt mondanám).

Az anyaghasználat, összeszerelés egyszerűen odab*sz, etalon, iPhone sincs hozzá képest sehol, a hardver is erősebb, mint amit pár éven belül bármi is kihasználna, az aksi is viszonylag nagynak mondható, a Sense 5 nekem nagyon bejön, az SLCD3 is a lehető legjobb, kamerája is állítólag egész jó.


SGS4 sem lett szerintem rossz, bár nem vagyok Samsung párti, de HTC One ellen egyszerűen esélye sincs.

2013. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:

S3-am van én is tervezem a váltást.

S4 vagy HTC ONE más nem igen jöhet szóba.

Az ,hogy nem bővíthető az memoria és az aksi nem kivehető ez negatív a HTC-re. De szerintem ez nem gond manapság már van hordozható aksitöltő meg 1napot ha kibír akkor utána este mehet töltőre ez is már elfogadott.

32GB meg csak elég belső memóriának.


De viszont az S3 után jobb lenne egy kicsivel nagyobb kijelző ami azért elfogadható még nem mondjuk Note nagyság.

Így az S4 5" tökéletes főleg ,hogy nem is lett nagyobb mint az S3 így egy kézzel is átérhető.


Viszont a HTC nagyon szép lett külsőre.

De csak 4,7" ami azért jóval kisebb mint a S4.

2013. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 dirtboy ***** válasza:

morgox

tudtommal a htc választható lesz 32 és 64Gb közül.

így a bővítés dolog megoldva.

2013. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

#5


Minimális a különbség, az a 0.3" miatt még ne válassz SGS4-et.

2013. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Csináltam is egy méretösszehasonlítós képet.

[link]


A fekete az SGS4, a szürke a HTC One. Ez nem akkora különbség, hogy megérje az miatt SGS4-et venni.

2013. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Azert az 0.3" eleg sok am latvanyra szerintem.

Na meg az S3 konnyen rootolhato ami nagyon sok mindenhez jo.

Gondolom akkor az S4-en is gyorsan megoldjak ezt.


HTC meg eleg nehezkes amikor HOX-om volt szivtam azzal is.


Aksi meg kerdeses mennyi lesz.

Mert HOX es S3 kozott is nagy kulonbseg van.

HOX birt 13h-t mig ugyan ugy hasznalva az S3 1napot estig kihuzza reggel 7h-tol.


HTC-nel memoria nem gond teny mert 32gb mar azert eleg biztos.


Nehez kerdes :-) En S4-et vennek azert a kijelzoje is szebb mint a HTC.


HTC mellett az szol ,h fem es ,h tenyleg jol nez ki.


Az ,h melyik milyen eros lesz azt meg nem lehet tudni de szerintem nem lesz eszreveheto de az S4-be erosebb gep lesz ha a 4mag ha a 4+4mag jonn akkor is.


Kamera teruleten meg ugyszint megoszlik a kulfoldi tesztek eddig.

S4 nappal jo fenyviszonyoknal jo kep.

HTC rosszabb fenyviszonyoknal jobb kep.

2013. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#9


Pár dologgal lehet veszekedni, hogy mégis melyikbe a jobb, de a kijelző jobb az SGS4-be? Hogy mi? Kijelzőbe nem kérdés, hogy a HTC One jelenleg bármelyik készüléket veri.


Az a 0.3" meg lehet észrevehető, és lehet a HTC One is jobb lenne, ha 5"-es lenne, de nem akkora a különbség, hogy 0.3" miatt megérje SGS4-et venni.


Rootolás meg igaz, hogy HTC telefonoknál mindig nehézkesebb, de a mainstream vásárlókat a rootolás egyáltalán nem érdekli, az a kevés ember aki meg rootolja a telefonját annak meg ez nem szempont, hiába nehezebb, fél óra alatt az is megvan, és csak egyszer kell megcsinálni, ez miatt is hülyeség lenne Samsungot venni.


Hogy az SGS4 4 és 8 magos változata is erősebb lesz hülyeség, hogy a 4 magos változatában full ugyanaz a SoC lesz, mint a HTC One-ba (Snapdragon 600).

A 8 magos tényleg erősebb lesz, de az is csak kb 10-15%-kal, mivel abból a 8 magból 4 magban van igazán az erő, a másik 4 csak energiatakarékossági szempontokból van jelen.

Egyébként a hardver annyira jelentéktelen már ebből a szempontból, azt a +10%-ot soha nem fogod észrevenni, mivel semminek sem kell olyan erős hardver, ami ezekbe a telefonokba van.


Kamera még tényleg kérdéses.

2013. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!