Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy s root, problém...

Samsung Galaxy s root, probléma mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a telómat rootolni ez alapján [link] de nekem a végeredmény nem jön össze bármilyen rommal próbálkozom! Tehát mindent megcsinálok a leírtak szerint csak amikor a rendszernek fel kéne állnia akkor hosszan tölt és vagy újraindul vagy beadja a cwm-et mikor mit! Valahol azt írják wipeolni kell de több wipe lehetőség is van! Valaki írja le hogy mi a hiba előre is köszönöm!

2013. márc. 26. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz követni egy pontos ráadásul magyar leirást akkor sajnos hülye vagy hozzá és hagyd a fenébe az egészet.
2013. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gelazso válasza:
minek vetted meg?
2013. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

A cikkben bőven van link problémák esetére, meg a cikkíróhoz is lehet kérdezni.

Egyébként romcsere után a bootloop általában azt jelzi, hogy

1. nem csináltál dalvik cache törlést, kimaradt a wipe cache partition vagy a full wipe factory reset

2. stock kernelhez custom kerneles romot tettél fel vagy fordítva

3. nem az adott romhoz való kernelt tettél fel

4. bootloader nyitás kimaardt vagy nem sikerült

5. valamelyik letöltött sw hibás volt (checksum ellenőrzés?)

2013. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak azokat a filekat használtam amiket az oldal meg adott! Elvileg működnie kellet volna az oldal nem írta le a wipe folyamatát! Mi a wipeolási sorrend? Meik lépések közé tudom beépíteni?
2013. márc. 26. 13:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miaz a cheksum ellenörzés!
2013. márc. 26. 13:07
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

[link]


A checksum egy ellenőrző kód, aminek a letöltésnél meg kell adva lennie a letöltő oldalon, a letöltésnél esetleg md5sum néven van megadva, ez a letöltendő fájlból kalkulációval képzett kód, ami letöltési hiba esetén el fog térni. A fenti progi csak egy a sok freeware checksum ellenőrzőből.

A letöltéskor felírod az ott megadott checksum-ot, majd a letöltött fájlra ráengeded az ellenőrző progit, ha az eredményként ugyanazt a checksumot adja, akkor hibátlan a letöltésed.

Egy android ROM és kernel kényes a hibákra, én csak olyat szednék le, amit checksummal ellenőrizhetek, mert letöltési- és így fájlhiba esetén téglát is csinálhatok a telefonból.


Nézd pl. az alábbi romot, van rom, van googleapps, a letöltéseknél meg ott van az md5sum mindenhol.


[link]

2013. márc. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!