Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A ps vita vagy a galaxy s4...

Tr1gergo kérdése:

A ps vita vagy a galaxy s4 gpu-ja, cpu-ja a jobb?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 1. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindkettőben az SGS4 a nyerő, CPU-ból elég annyit mondani, hogy SGS4-be már Cortex A15-ös magok lesznek, míg PS Vita-ban Cortex A9, GPU terén meg szintén jobb az SGS4-es PowerVR SGX 544MP3, mint a PS Vita-s PowerVR SGX 543MP4+.

De, és ezt érdemes megemlíteni, nyers erő terén hiába jobb az SGS4, más OS-t futtatnak, a PS Vita-n futó OS csak Vita-n fut, tehát az agyon lett optimalizálva, míg az Android nem csak SGS4-en megy.

Illetve a PS Vita-s oprendszernek nincs akkora igénye, főleg játékra lett kihegyezve, amiből adódóan gyengébb hardveren is jobb játékok vannak és lesznek rá még 1-2 évig technikailag és csak úgy játékok szempontjából, mint akármilyen telefonra.

Illetve amúgy sem használ még ki semmi sem 2 magnál többet telefonok esetében, szóval tök mindegy, hogy erősebb-e, olyan, mintha lenne egy i7-es géped Titan VGA-val és Minecraft-ra használnád.

2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ha mondjuk kiadnák a ps vita-s játékokat androidra, akkor azok laggmentesen futnának az s4-en is?
2013. ápr. 2. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem futnának az SGS4-en! Vitán jobb a játék és kész. A játékot arra optimalizálják, portolják míg az S4-re nem a telefonra hanem magára az összes androidos telóra felrakják és mindegyikkel lehet rajta játszani ha megvan a rendszerigényük. Amúgy processzor téren az SGS4-ben A9-es magból 3 míg A15-ből csupán 1 és vélhetőleg kisebb órajelen mint vitán. (azért mondom vélhetőleg, mert nincs pontos adat róla.!) ÉS mindig is a vita lesz jobb és gyorsabb, talán jobban van vitára optimalizálva mint IOS-re! Szóval a Ps vita a nyerő! :)
2013. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3


Nem tudom honnan veszed, hogy 3 A9-es mag és 1 A15-ös, az SGS4 I9500-ban, ami 8 magos lesz 4 Cortex A15-ös és 4 Cortex A7-es meg van, az I9505-ban, ami négy magos és nálunk is ez lesz pedig 4 krait mag van.

Órajelek I9500 esetén az A15-ös magok 1,6 GHz, A7-es magok 1,3 GHz, míg az I9505 esetén mind a négy mag 1,9 GHz-n üzemel.

PS Vita órajelét pontosan úgy tudom nem tudni, de 1,5-2 GHz között valahol, szóval abba sem lehet sok különbség, meg amúgy sem az órajel a fontos.


Abba viszont igazad van, hogy Vita a jobb, gyorsabb, hisz egy fix hardverre írják ebben az esetben a játékot, viszont mivel a telefonok is már nagyon erősek, ezért azok sem fognak laggolni, nagyjából ugyanúgy fognak futni, csak ott erősebb hardver kell hozzá az optimalizáció hiánya miatt.


De Vita-s játékot amúgy sem fognak kiadni telefonokra, max az ilyen minijátékokat, amik egy több éves telefonon is elfutnak gond nélkül.

2013. ápr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak 4 magos de még nagyon régi pletykákból tájékozódtam az SGS!-ről, ugyanis rühellem a SAMSUNG telefonokat! Ezért nem is nagyon érdekel a dolog de ha rosszul tudtam, elnézést! :) És vitás játékok vannak tehát jetpackyoyride meg fifa 13 meg NFSMW12 meg néhány ilyen de azt mondták hogy az androidos gta simán fog futni az SGS3-on és hát eléggé laggolt nekem.... Éppen ezért is utálom a SAMU-t meg az ACE óta sem szerettem. Na de szerintem már a kérdezőnek tárgytalan az egész úgyhogy sziasztok! :))
2013. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az s4 hardware erősebb, de a ps vita jobban van optimalizálva. Tehát ez kiegyenlítené egymást, viszont azt mondjátok, hogy az android játékokat nemcsak erre készítik, hanem a legtöbb telefonra. A jövőben viszont, amikor már a telefonok is lassan az olyan hardware-t, ami pc-s játékok gépigényét is megüti, akkor már azért csak kiadnak valami érdemleges játékot a telefonokra is.
2013. ápr. 4. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:

#6


Telefon hardvere sosem fogja elérni a PC hardverét, hisz a PC hardver is folyamatosan fejlődik.

Ha meg arra gondolsz, hogy majd a jelenlegi PC-k hardverét elérik, olyan természetesen lesz, de ki tudja mikor.

Most is van egyébként pár komolyabb grafikájú játék, de telefonon akkor sem lesz soha annyira komoly játék, érintőképernyőn egyszerűen a komolyabb játékok nem jók. Persze sok játék jól működik érintőképernyőn, ezért jó a PS Vita, ahol fizikai gombok és érintőképernyő is van.



#5


Ahogy írtam lesz 4 magos változata is, de ott sem csak egy Cortex A15-ös mag lesz.

Azt meg tudom, hogy van pár játék Vita-ra, ami telefonokon is megtalálható, de azok telefonra készültek el előbb, kivéve talán FIFA meg ilyen nagyobb játékokat.

Én arra gondoltam, amikor azt írtam, hogy Vita-s játékok nem lesznek telefonon, hogy egy AAA-s Vita játék sosem lesz telefonra, pl. Killzone vagy Uncharted, persze ezek Sony exkluzív játékok, de mondjuk Cod sem lesz még nagyon sokáig telefonokra, Vita-n meg szinte ugyanúgy néz ki, mint a jelenlegi konzolokon.

2013. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem amit mondotok, de egyébként az s4-hez már lesz (egy a playstationéhoz hasonló)

konzol, ami azért reményeket kelt, bár még nincs komolyabb haszna. A ps vita felbontása egyébként messze rosszabb az s4-étől, tehát nem is tud olyan részletes képet nyújtani.

2013. ápr. 4. 20:26
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


Milyen konzol?

Felbontása meg tényleg kisebb, de ha élőbe látsz egy játékot Vita-n nem fogsz panaszkodni, nem tudnád megmondani, hogy csak egy qHD kijelző van benne.

De ha már amúgy is megemlítetted a felbontást, akkor már elmondom, hogy a kisebb felbontásnak elég gyengébb hardver is, tehát a gyengébb hardver még kevésbé fogsz meglátszani rajta, hisz egy SGS4-nek közel 4x annyi pixelt kell kirajzolnia, ami jóval nagyobb erőt igényel.


PS Vita nem tökéletes, tényleg jobb lenne mondjuk minimum egy 720p-s kijelző bele, de játékra így is jobb, mint akármelyik telefon.

2013. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. (én vagyok a második/4-dik válaszoló). + egy infó: Igaz hogy a vita csak öt órát bír full fényerőn full hangon egyfojtában játszva viszont nagyon hamar feltöltődik. Míg az SGS4 lehet hogy ennyit sem fog bírni de neki több időre lesz szüksége hogy feltöltődjön tehát ha még az SGS4-hez az a bizonyos kontroller is hozzá lesz csatlakoztatva (blutouthuson) ami ugye akku zabáló akkor lehet hogy 3 órát is alig bírna ki.
2013. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!