Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy külföldi ingyenes számot...

Egy külföldi ingyenes számot itthonról is ingyen lehet hívni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ingyenesen hívható számok csak az adott országból ingyenesek.

Pl. vettem egy laptopot Kanadában, amokor elromlott felhívtam az üzletet. Ott megadták az ingyenesen hívható ügyfélszolgálat számát. Hát nekem nem volt ingyenes ....

Az itthoni +36-80-xxx-xxx számok is csak innen érhetőek el ingyen.

2009. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez kellemetlen... Rengeteg országban van ingyenes ügyfélszolgálata a cégnek, amit hívni szeretnék, de Magyarországon persze pont nincs :/
2009. szept. 21. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 06-80-as számot hívsz, az is kapcsolhat át nemzetközi zöld számra. Ami viszont nem ingyenes. Ilyenkor természetesen bemondja egy hang, hogy ön nemzetközi zöld számot hívott, és nem lesz ingyenes a csevej (szolgáltatónként más). A Microsoft egyik ügyfélszolgálati száma ilyen (nem az aktiválás). De az eleve külföldinek tárcsázott számoknál szerintem a külföldi tarifát fizeted, nem egy speciálisat.
2009. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Magyar zöld szám: 06-80/xyy-yyy, ahol x>0

Magyarországról hívható nemzetközi zöldszám: 06-80/0xx-xxx

Tehát hazánkból azok a nemzetközi helyszínen csörgő számok hívhatók nemzetközi zöldszámként, amelyek 06-800-zal kezdődnek. Ezekre a nemzetközi zöldszám-tarifa érvényes.


A tipikus +800-xxxxxxxxx számok csak az adott országból érhető el.

2009. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Igen, ilyen számot hívtam volna, de szerencsére megoldódott a dolog. :)
2009. szept. 21. 14:43
 6/6 Középút válasza:
Vannak szolgáltatók, legfőképp a VOIP (internet alapú telefon) szolgáltatók akik ingyen adják a toll free számok hívását pl sn.dt.hu/arlista.pdf
2009. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!