Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges bővíteni a telefon...

Lehetséges bővíteni a telefon RAM-ját SD kártyával, Root-olás és mindenféle egyéb garancia vesztéssel járó beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés
van 1 samsung galaxy s advance telóm. tök jó meg minden, csak kicsit kevésnek tartom a 625mega ramot. ezt szeretném bővíteni, de nem akarom elveszteni a gariját. a neten megoszlanak a vélemények hogy lehet-e vagy sem. szóval? valaki valami okosat tud erre?
2013. ápr. 6. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
a ramot nem tudod semmilyen alkalmazással sem bővíteni.ha több ram kell akkor vegyél egy olyan telefont amiben több van.Azért kíváncsi vagyok miben nyilvánul meg az hogy nem elég a 625 mb ram !
2013. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
alapjáraton a telefon megzabál kb 350-400MB-t. na most, ott van még a next launcher, élő háttérkép, minialkalmazások, net, mx player, vírusírtó, airdroid stb stb stb. és csak kb 50-60 szabad megám marad, az pedig kevés:(
2013. ápr. 6. 16:09
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

1. Ha nem bírja a telefonod elég RAM-mal a sok szart futtatni, akkor ne futtass sok szart. Ha Lada-d akkor ne panaszkodj, hogy nem tud 200 km/h-val menni.

2. Ne állíts be élő hátteret, teljesen felesleges hülyeség, az aksit is nagyon durván meríti, meg tényleg minek, ha nincs elég RAM?

3. Vírusirtót töröld le, teljesen felesleges.

4. Nem oszlanak meg a vélemények, a RAM-ot nem lehet bővíteni. A virtuális memóriát lehet, ami nem ugyanaz, mintha nagyobb lenne a RAM, de azért javít a helyzeten valamit. Viszont ehhez mindenképp kell root, de ha a garanciavesztés miatt nem mered rootolni ne félj, lehet unrootolni is, és akkor újra van garancia (ehhez persze az kell, hogy ha a telefonodnak valami baja van legalább kapcsoljon be). Root után kell egy gyors, lehetőleg Class 10-es memókártya, és letölteni a Swapper 2-t.

5.SGS Advance-nek 768 mega RAM-ja van, 625 mega az a szabadon felhasználható RAM, tehát azt a 143 mega RAM-ot már az Android lefoglalta magának, neki már több nem kell. 625 mega RAM meg mindenre elég kb.

2013. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ahha. és akkor miért tudok csak 150-200at használni? mert nem fut semmi program semmi összes alkalmazás bezárva, és a 625ből megzabál 350-400at..... MIÉRT?
2013. ápr. 6. 16:27
 5/11 anonim ***** válasza:
mert a rendszernek is kell memória
2014. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Windows alatt is ha van 4 gb rammod abból csak 2-t használhatsz a többi kell a háttérfolyamatoknak.
2014. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom nem aktuális,de amit az előttem levők írtak őrületes baromság!(kivéve a vírusirtó az tényleg felesleges)

A telefon belső memóriáját lehet bővíteni egy MicroSD-vel és pl."link2sd" apk-val.

Max 4Gb-ig

2014. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ő a ram ról beszélt.
2014. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom,de ő azt akarja,hogy több szabad ram maradjon,az applikációi futtatásához.

Ezzel tulajdonképpen,az összes ram ami van a telefonon felszabadítható.Az exFAT méretét elég esetében 1Gb-re formázni,így a telefon belső memóriája alap esetben 128Mb,ról 600-ra módosul,ami így már szinte mindenre elég.

2014. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Spilerke ***** válasza:
78%

A virusirtó egyáltalán nem felesleges, sőt nem árt, ha letöltesz egyet. Mellé telepítsd a Clean Mester-t sok memóriát takarít meg neked. Rootolás nélkül nem hiszem, hogy növelni tudod a RAM memóriát, ha mégis tudasd velem is, mert én is kíváncsi lennék rá :D

Én hallottam olyanról is, hogy befagyasztják a futó appkat ezzel is memóriát lehet megtakarítani, de nem tudom lehet ehhez is root szükséges. Így visszatérve a vírusirtó fontosságára, ahogy látom sokan nem tudják, hogy a vírusok lassítják a telefon-t, mellesleg ilyen-olyan reklámokat küldenek neked, hogy vírus van a telefonon, meg kattints ide-oda stb. Meg ezekről a vírusokról nem árt tudni, hogy a háttérben futnak, és rendesen merítik az akksit, ha sokat netezel a vírusirtó használata kötelező.

Spilerke

2014. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!