Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiknek jobb a kijelzője?...

Verbőczi Dávid kérdése:

Melyiknek jobb a kijelzője? Sony Xperia Go 480x320 vagy Sony Xperia Tipo 320x480. Itt most a lényeg nem az pl. :, hogy ez világosabb vagy nagyobb, hanem, hogy melyik nem annyira pixeles.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 19:55
 1/10 dirtboy ***** válasza:

go 165ppi

tipo 180ppi

tehát tipo

2013. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ugyanaz a két felbontás.észrevenni úgyse veszed észre, kivéve ha használtál már ezeknél nagyobb felbontású telókat.

különben is a go egy kategóriával minimum fentebb van mint a tipo.

2013. ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-) Ja és a 2.-nak üzenem,hogy már hardveresen is,és alapból 100-szor jobb a Go a Tiponál :-) (persze Te ugyan ezt mondtad :-) )
2013. ápr. 14. 20:01
 4/10 A kérdező kommentje:
És egyébként a ppi-t,hogy kell kiszámolni :-)?
2013. ápr. 14. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:

nem szoktam kiszámolni,ahhoz tudni kéne a képernyő szélességét amit nem szoktak leírni.

úgy tudom meg a ppi értékét hogy megnézem pl egy tesztben.

a mobilaeréna általában minden tesztelt készülék kijelzőjének leírja a ppi értékét.


én pont fordítva szoktam számolni,a ppi-ből számolom ki a kijelző szélességet mikor érdekel egy telónál.

2013. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A kijelző szélességét könnyen kilehet számolni a képernyő átmérőjéből, és esetleg kelhet a felbontás is a képernyő arány miatt.

2013. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dirtboy ***** válasza:

ahhoz hogy képernyő átmérőből kiszámold a szélességet kell a képernyő arányát is tudni,ezt pedig kevés helyen írják.

egy 4,3colos 16:9 es képernyő nem olyan széles mint egy szintén 4,3colos de 15:9es arányú képernyő.

pl az xperia s kijelzője 4,3colos a képernyő szélessége pedig 53,4mm.

egy zte skate kijelzője szintén 4,3colos de a szélessége már 56,1mm.

ennyit tesz a képarány.

2013. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dirtboy ***** válasza:

ja jól van nem szóltam most értelmezem hogy a felbontást a képernyő arány miatt írtad.

egyébként felbontásból én nem tudom megmondani a képernyő arányt de még ha meg is tudnám gyorsabban kiszámolom a ppiből hiszen csak a rövid oldal pixel számában osztom a ppi számot és a kapott eredményt szorzom 2,54el.

ettől egyszerűbb módszer aligha van.

2013. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Tipo-nak kevésbé pixeles a kijelzője.
2013. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!