Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Xperia X8-at! Hogyan kell...

Az Xperia X8-at! Hogyan kell frissíteni újabb Androidra?

Figyelt kérdés

Vagy egy ilyen telefonom és a régi 2.1-es verzió van rajta, azt tudom, hogy hivatalosan nincs rá kiadva frissítés!

Nagyjából értek az ilyen dolgokhoz, de ilyet még soha nem csináltam!

A seria.hu-n olvastam erről, de annyira össze vissza van írva, hogy szinte nem értem, valaki leírná ennek a menetét, aki tudja, hogy kell, vagy aki csinált már ilyet!?

és ugyan ezen az oldalon több verzió is van amibe láttam, hogy pl: a kamera még nem teljes!

Melyik verziót érdemes feltenni a 2.3-at vagy esetleg a 4.0-át, bár szerintem ezt már a telefon sem bírja el

Aki tud segítsen köszönöm?



2013. ápr. 18. 13:41
 1/8 Xperia.floyd ***** válasza:

Legtöbben a GingerDX-et szeretik , köztük én is ...

Először is lesd meg , hogy az aksin milyen szám van 11Wxx

Ha megvan , és 11W38 alatt van azaz 11W37 pl. , mert régi a készüléked akkor kezdj el gondolkozni azon, hogy szeretnél -e kernelt cserélni vagy maradsz a gyárinál... ha cserélsz gyorsabb lehet valamivel a telefonod de nagyobb a kockázat!

GingerDX: [link]

Töltsd le ott lesz alatta a GAPPS az is szükséges...

A seria.hu oldal jó elmagyarázza a rootolást. A rootoláshoz a Flashtool v0291-et szedd azzal könnyű :)

Rootolás: [link]

Recovery (amiből felteszed) beírod googlebe , hogy CWM Recovery x8...

Nekem CWM - Recovery x8 Amend 3.2.0.0 van csak hirtelen nem találtam meg


0.) Telefon SD kártyáján fenn kell lennie az új GingerDX v más rom telepítőjének , a gapps-nak és a CWM Recovery telepítőjének

1.) Bekapcsolod a telefonon a Beállítások / Alkalmazás fejlesztés / Álhelyek , ismeretlen források (ami ilyet találsz bekapcs)

2.) Flashtoolt elindítod

3.) Közben USB-be dugod a készüléket , hogy kivillanjanak a gombok

4.) Root (megvárod)

5.) Root ellenőrzése

6.) xRecovery

7.) Haladó és indítod a telefont recovery módban

8.) Install zip from sdcard / Choose zip / ott kiválasztod CWM Recoveryt és felteszed majd reboot és újra behozod a recoveryt. (Bekapcsoláskor a középső gombot kell nyomogatni , a középső gomb-bal tudol választani és a hangerő gombokkal lépegetsz)

9.) Factory reset

10.) Wipe Cache

11.) Advanced / Wipe Dalvik Cache

12.) Install zip from sdcard / Choose / Kiválasztod a (GingerDX) android rom telepítőjét

13.) Yes

14.) Ismét be kell menned ha nem vagy benn a Choose Zip / felteszed a GAPPS-ot is

15.) Jobb gomb nyomkodással lépj ki teljesen a kezdő Recovery oldalra és Reboot phone


Ezzel kész is ... Kicsit sokáig tart míg elindul , de ha nem tölt be a logónál , hanem folyamatosan újratölt akkor kikapcs , vársz vele 30 mp-et legalább , majd a SEUS (SUS) - sal újrarakod a telefont és kezded előről.


[link]


Mielőtt elkezdenéd ami fontos mentsd le , mert csak az SD kártya tartalma marad meg a telefonból minden törlődik... Névjegyek is... Telefonszámok... Üzenetek....


Bármilyen kérdésed van írj bátran és ha fenn leszek válaszolok. Sok sikert :) Ne izgulj féltem először én is ma meg már lazán felteszem :)

2013. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Xperia.floyd ***** válasza:
Annyi kimaradt , hogy a GingerDX-et amit linkeltem görgess a második hozzászóláshoz és ott a Team-Fun weboldalra átirányítva megtalálod. Neked ha még csak ha ismerkedsz vele akkor a GingerDX felül / v031 / alul a Stock alatt v031b kell. Nem ajánlatos először már a kernelcserébe belemenni míg nem ismered meg milyen ez :) A telefon amúgy elég jól bírja így.
2013. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! majd hétvégén át tanulmányozom és megpróbálom, viszont azt nem értem, hogy miért baj az ha az aksin 11W38 alatt van a szám, mert, mert az enyémen csak 11W21 van?!
2013. ápr. 18. 21:54
 4/8 Xperia.floyd ***** válasza:
Az azt jeleni ,hogy a telefont 2011 21. hetében azaz májusában gyártották ezért elég idős arra ,hogy kernelt is cserélhetsz alatta , mellyel számos előnyhöz juthatsz. (Processzor órajelét húzhatod, alapból gyorsabb , többféle romot is tehetsz rá és persze nemcsak 2.3-ast hanem 4.0 v agy 4.1 is tehetsz rá. Seria topikokban van. De mivel új neked először csak próbálkozz egyszerűbbel. A kernelcseréset ne kérdezd mert nem tudom mivel nekem 11W42-es >x)
2013. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, azért köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 19. 16:56
 6/8 A kérdező kommentje:
És olvastam, hogy pl: bizonyos ROM-ok esetén kernel csere kell a, GingerDX, esetén is kell vagy itt nem?
2013. ápr. 25. 13:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Igaz az akksin 11W21 van, nem tudom ,hogy ha így frissíteném, rosszabb lenne-e mintha gyári lenne rajta, tehát, nem tusom, hogy most frissítsem van, ne, de igaz, hogy ha utána, rosszabb, lesz akkor a SUS-al vissza lehet állítani gyári állapotba, vagy ha esetlen, nem lenne jó, ha jól tusom evvel vissza lehet állítani! igaz?
2013. ápr. 25. 14:32
 8/8 A kérdező kommentje:
Nah mindegy, lehet, hogy inkább mégsem frissítem, vagyis legalább most nem, majd még elgondolkodok rajta!
2013. ápr. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!