Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobil Lítium-ion akkumulátorok...

Mobil Lítium-ion akkumulátorok miért 3 pólusóak?

Figyelt kérdés
A legbaloldalabbi a "+" jelű, a legjobboldalabbi a "-" jelű. Mire szolgál a középső? Töltés közben ugyanazokat a pólusokat használja a telefon, mint töltés nélkül? És a 3 közül melyeket? Mindet?

2013. ápr. 27. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy ellenállás van rákötve az akkun belül a + pólusra. A telefon ebből "tudja", hogy milyen akku került bele./Ni-MH, lítium ion, stb/.
2013. ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hőérzékelő kivezetése. Ebből tudja a telefon, hogy az akku milyen meleg, például szükség esetén csökkenti a töltőáramot.

Az előző válasz nettó butaság. Nincs olyan telefon, amihez létezne Li-Ion és NiMH akkupakk is. Tíz éve volt divat a NiMH akkus telefonokba utángyártott Li-Ion akkut tenni. Ezekben volt egy külön töltésszabályzó áramkör, meg egy inverter, ami a Li-Ion 3,7 V körüli feszültségéből előállította a telefonnak szükséges, 4,8V; 6V, vagy egyéb feszültséget.

2013. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

No, akkor mégsem akkora butaság, te magad cáfolod meg magad....:)

Inkább csak nem időszerű a válaszom, elnézést. Egyébként van egy ilyen telefonom, amit Ni-MH akkuval vettem és most valamilyen lítium akku van benne és még remekül működik, valóban 10 éves kb. Egyszer már vettem bele akkut, az is tönkrement és azt szétszedve tapasztaltam a fentebb leírtakat. De ez már úgy látszik elavult információ.

2013. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. ápr. 29. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!