Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonba, gps gyalogos...

Okostelefonba, gps gyalogos mód hogyan? Részletek tovább

Figyelt kérdés
sziasztok , a szituáció adott, pár nap mulva külföldre utazom , és egyedül kell az idegen városban tájékozódni, akarok venni uj telefont , és ugye jol jönne a gps ha gyalog kell megkeresnem pár címet de valaki azt mondta nekem hogyha vezsek is egy bármilyen androidos opkos telefont , akkor sem tudom már másnap a gps-t gyalogos módban használni hanem fel kell majd rá valamit telepíteni beállítani és földi halandó nem ért hozzá csak szakember kemény pénzért. Most akkor hogy van valőban bonyolult beállítani ?

2013. máj. 1. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Szinte minden okostelefon oprendszerben van térkép, de általában a használata netet igényel.

Természetesen telepíthető erre külön program, offline is.


Android esetén:

Az androidban alap program a google maps, ebben van útvonaltervezés és navigáció is amit használhatsz. Van benne autós és gyalogos mód is.

DE: a google maps az internetröl szedi le a térképeket, ami adatforgalmat igényel. Ha van kint (ahova utazol) is mobilinterneted akkor jó, ha nincs NAGYON SOKKBA fog kerülni az adatforgalom (a magyar mobilnetet kint nem tudod használni!).


Telepíthetsz térképet, programot a Play-ról (még most szedd le a térképeket is), van offline is (navigációra nem jók)

[link]

[link]


Telepíthetsz egy rendes offline navigációs programot (iGo, Sygic), ezekben benne van a térkép, telepítése 'földi halandó' számára is egyszerü, SD kártyára másolod, apk-t telepíted.

[link]



***


A Nokia a jobb készülékeihez add navigációs programot.


***


Az iOs és a WP oprendszerekre majd mások adnak program ajánlatokat, én androidot használok.

2013. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!