Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy új okos-telefonnal készült...

Krisz1974 kérdése:

Egy új okos-telefonnal készült fotón miért látszik a forgó repülőgép légcsavar úgy, mintha több kép készült volna különböző időpillanatokban, a propeller szétesését láttatva? Képek a kiegészítésben.

Figyelt kérdés

Hasonló esetben a normál digitális fényképezővel készült képen a légcsavar a várt módon csak simán elmosódott, homályos és egyben lévőnek látszik.

[link] [link]



2013. máj. 3. 10:34
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Ez a képbeolvasási sebesség függvénye. Szegén teló megy végig a ccd-n soronként az írással, de mire lenyomja a képfelület ötödét, a propeller csinált már még egy kört. Nekem így sikerült ívesre hajlott ablaktörlőket fotóznom kocsiban.

Digi fényképezőgéppel is el lehet ilyet érni.

Az okokat szerintem innen ki tudod bányászni:

[link]

2013. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

"az elektronikus zár nem, vagy nehezen valósítható meg. Jól látható a CMOS érzékelőkkel készült videofelvételeken ennek a hatása: a kiolvasási sebesség miatt jól érzékelhetően elcsúszik a kép (nem azonos időpillanatban történik a teljes kép kiolvasása meg, mint a CCD-knél), és ha pl. egy mozgó autót fényképezünk, akkor az eredetileg kb. téglatest forma szétcsúszik paralelogrammává."

Kb. ez a lényeg. CCD-vel nincs ilyen.

2013. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
Első kommentemben ccd-t írtam a cmos lapka helyett. Mea culpa. :)
2013. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ahha... szuper, kimerítő válasz, köszi!
2013. máj. 3. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!