Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mély karc a telefonom kijelzőj...

Mély karc a telefonom kijelzőjén, cserélik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap vettem észre a telefonom (Samsung Galaxy S Advance) kijelzőjének takarítása közben, hogy egy mély (körömmel érzékelhető) karcolás van a kijelzőn - picit zavaró. A tulajdonságok szerint Gorilla Glass védőüveg van rajta, tehát nem tudom hogy sikeredett ilyen karcot szereznem. Új telefon, kb. 3 hónapos és mindig is védőtokban hordom nagyon vigyázok rá; eddig egyszer ejtettem le de akkor megvizsgáltam és nem akkor keletkezett a karc.

Fizetünk rá alap biztosítást.

Megéri szerintetek kicseréltetni, vagy kicserélik egyáltalán?



2013. máj. 3. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Előszöris kezdjük avval hogy nem gorilla glass üveg van rajta, másodszor meg minden kijelző karcolódik. Fóliáztasd le. Már a legelején meg kellett volna tedd hogy ne keletkezzen karc, ha most teszel rá fóliát a karc nem szűnik meg de legalább nem érezhető. Ha nem látszik a karc szabad szemmel és nem rondít bele a képbe akkor teljesen értelmetlen kicseréltetni.
2013. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát akkor folytassuk azzal, hogy "Ami fontos, hogy a kijelzőt Gorilla Glass borítja, mely erős védelmet ad a telefont érő esetleges ütésekkel, karcolásokkal szemben." - logout.hu


A dizájn szempontjából inkább az a fontos, hogy a panelt Corning Gorilla Glass védi, - geeks.hu


Super AMOLED 4-inch Corning Gorilla Glass - folytassam még?


Na szóval nem az érdekel, hogy már rég le kellett volna fóliáznom, hanem hogy a francba lett egy mély karcolás rajta amikor úgy vigyáztam rá mint egy hímestojásra. Amúgy látszik egy picit, kb 1,5cm-es a karc.

2013. máj. 3. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!


Nem mind1 neki?! Ezt sose értettem, hogy mit kell ezt túl izgulni, oké vigyázzál rá de egy karc most úgy járt... Ez egy használati eszköz kb. mikró vagy a hajszárító...


Ha kicserélik cseréltesd ki ha nem akkor meg tegyél rá.


Ha szeretnéd küldök privátban egy képet, hogy hogy nézz ki szerencsétlen one x 1év útán...

2013. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még ha gorilla glass is, az nem azt jelenti hogy nem karcolódik. A gorilla glass csak annyit jelent hogy egy kicsivel keményebb mint egy átlagos kijelző, nem törik olyan könnyen de attól még karcolódhat. Érted?

Ha nem látszík a kijelző "képén" a karc értelmetlen lenne kicserélni, ha meg érzed az ujjaddal hogy van ott egy karc akkor fóliáztasd le, és akkor nem fog érződni és legalább megvéded a további esetleges karcoktól. Akárhogy is vigyázól rá, sosem lehet tudni.

2013. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"hát akkor folytassuk azzal, hogy "Ami fontos, hogy a kijelzőt Gorilla Glass borítja, mely erős védelmet ad a telefont érő esetleges ütésekkel, karcolásokkal szemben." - logout.hu


A dizájn szempontjából inkább az a fontos, hogy a panelt Corning Gorilla Glass védi, - geeks.hu


Super AMOLED 4-inch Corning Gorilla Glass - folytassam még?"



Folytasd csak, nem számít semmt. A Samsung hivatalos oldalán szó sincs Gorilla Glassról. A kedvedért letöltöttem a készülék bő száz oldalas kezelési leírását, abban sincs szó Gorilla Glassról.

Mivel a készülékre a garanciát a Samsung Magyarország adja, nem az általad idézett, a pontatlan információik alapján hozzá nem értő oldalak, valószínűnek tartom, hogy nem cserélik.

Esetleg vidd be a hivatkozott cikkek szerzőihez, hátha ők kicserélik neked (nem fogják)

2013. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én a gsmarena-n néztem ami már valamennyivel megbízhatóbb ilyen szempontból, és ott nem írja, illetve a samsung honlapján se írja ezért mondtam hogy itt szó sincs gorilla glass-rôl. Igaz, bizonyos helyeken ezt írják de azok írhatnak bármit. Elsô voltam.
2013. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

ezt akkor elrontottad,nem tudsz vigyázni a telefonra mert ha azt akarod h ne legyen karcos akkor veszel rá egy védofoliát hiába gorilla Glass ami szerintem. sem az na de nem vitázni akarok de túl elteltél magaddal h áhh ez gorilla Glass Szerinted az nem karcolodik,hova gondolsz??

annyira nem tökéletes de pl.az én lumia 920 gorillas bevonatot kapott 2honapig nem volt fóliás de egy hajszálkarca sincs .Amugy sztem nem éri meg kicserélni mert garanciálisan biztos nem veszik be,egy kijelző csere meg annyi mint a telefon magába.ja és ezentul rakj a gorilládra fóliát mert úgylátszik nem használ

2013. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szuper! Hát őszintén sajnálom, hogy ilyen támadó válaszokat kaptam, és nem értem miért hiszen csak érdekelt kicserélik e illetve megéri e, de hát itt mindenki vérbeli magyar; és most ne jöjjön senki azzal hogy itt hisztizek; de ha kidobok erre jobb esetben 55 ezer forintot és vigyázok rá meg rám sóznak különféle tokot akkor nem értem hogy karcolódhat meg.


- nem hallottam még sehonnan erről a fóliázásról ez nekem új

-legelső okos telefonom nem tudtam hogy ennyire karcolódhat és - főleg mivel az ismerőseim közül is csak annak van rajta repedés aki csúnyán leejtette


de akkor elnézést kérek hogy meg mertem kérdezni :)

2013. máj. 7. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj mitugrász, te kezdted támadással. A "folytassam még" bicskanyitogató okoska stílussal.


A jövőre nézve: ha letelepszel egy kocsmaasztalhoz, és azzal nyitsz, hogy az asztalta köpsz, ne csodálkozz hogy megmutatják hol a kijárat, és a fejeddel fogod nyitni az ajtót.

Ezt a kocsma-hasonlatot most szépen értelmezd a gyakorikérdésekre. Legközelebb majd jobban adod elő magad.

2013. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sajnos a kijelzők nem gyémántból hanem üvegből vannak az meg karvmcolodik rendesen
2013. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!