Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A SWAP fájl mennyire terheli...

A SWAP fájl mennyire terheli az sd kártyát?

Figyelt kérdés
Az én androidos telómban 175 mega ram van, amiből 130-at használ (fogalmam sincs, miért nem használja ki teljesen), és van olyan, ha vmi memóriaigényesebb progit futtatok, kilép belőle, a launcher sokáig tölt be néhány ilyen progi után (majdnem minden progi után), és utánaolvasva swap fájllal elméletileg meg lehet növelni a ram méretét egy kicsivel. Úgy döntöttem, h megcsinálnám, 16 gigás kártyából akad neki hely, csak olvastam, h a kártya tönkre mehet tőle. Ez tévhit, ilyesztgetés, vagy igaz? A memókártyákhoz annyira nem értek. A rendszerem: LG P350 Cyanogenmod 7.2, Intenso Class 4-es 16 gigás kártya. És eggyáltalán megérné-e megcsinálni? Nekem már az is elég lenne, ha nem lépne ki a progikból, a launcher gyorsan visszajönne kilépéskor és h ne lassulna be annyira a ram hiányban.

2013. máj. 4. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Meg van határozva, hogy hány írás-olvasási ciklust bír egy memóriakártya, ami után meghal, a swap pedig folyamatosan ír-olvas a memókártyára, szóval igen, megrövidíti az életét.

De azért pár hónapot így is biztos kibír, egy memókártya meg nem drága, szóval ha tönkre is megy, de megéri.

2013. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem lesz jobb, de nem tudom mit vársz ettől a telótól...


olyan legyen, mint egy armv7 procival szerelt modern telefon 512 mb rammal?


akkor cseréld le legalább egy xperia mini-re vagy sony live-ra...

2013. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Annyit várok el tőle, h ha mondjuk netezek, akk ne lépjen ki egy nagyobb weblapnál (mert már csinált ilyet), meg ha játszok rajta, ne állítsa meg a zenét közben. Ennek a telónak a nagytesója (p500) van az eggyik ismerősömnek, szinte ugyan az a belseje, csak nagyobb a kijelzője meg 200 megával több benne a ram, és így nem lép ki semmiből, mert van helye, és nem lassul be annyira. Pár napja volt egy kis szoftver hibám, ami következtében 80 és 100 mega között mozgott a ram és full tele volt, be is volt lassulva, mint az állat, kivettem az aksit, 5 perc múlva be, és azóta simán van 40-60 mega helyem. És ezért szeretném ezt megcsinálni, h legalább annyi helye legyen, mint a p500-nak és máris elszállna minden bajom. Telót ha vennék, optimus g lenne a választottam, csak nincs rá keretem, teljesítményben lentebb meg nem nagyon akarok venni, mert akkor ugyanott vagyok, mint most, h 1-2 év, és sehol sincs teljesítményben a teló. Addig meg jólvan ez nekem, csak ki kell javítani 1-2 hibáját.
2013. máj. 4. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:

Az általam írtakat meg megkapod, most kb 20-25 körül...


De amit gondolsz az nem fogja a problémát megoldani...

2013. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2013. máj. 4. 13:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a swap nem pont ugyanaz, mintha több RAM-od lenne, de ilyen kis méretű ram esetén állítólag kicsit javít.

Próbáld ki, ha ugyanúgy bezárja akkor viszont töröld le.

2013. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Max a sebességet javítja a swap, de a fizikai memória akkor se lesz több.


Itt max a rootolás segíthet, de ha már cyanogenmod van rajta akkor gondolom az megvan.


Link2sd a play-ről és sd partícionálás 100* jobb.

2013. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a link2sd az a progikat rakja az sd-re, h több hely maradjon a belső memórián. A play-en láttam a ram expander nevű progit, azzal elméletileg 4 giga ramot is lehet csinálni, az nem tom h működik, még nem próbáltam. Ahogy utána olvastam, úgy szűrtem le, h az os a nemhasznált dolgokat rakja a swap-ba (javítsatok ki, ha hülyeséget írok), h a fontosabb dolgoknak legyen hely. Nekem ez jó lenne, ha mondjuk a launchert átpakolná a swapba, meg az éppen nem használt dolgokat, és pl. a játékoknak meg maradna az eredeti ram, és ha kilépek belőle, gyorsan elő tudná onnan szedni, és nem kell a procinak "újrarajzolnia" az egész launchert, így gyorsabban helyreállna. Én vmi ilyen jellegű megoldást keresnék, ha meg lehetne így oldani.
2013. máj. 4. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg azért azt a link2 sd-t.


De nem árt a play-ről az autostarts app se emellé...


a swap pedig nem egészen így működik, ahogy írod.

2013. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oké, majd megpróbálom.

Amúgy, egészen jó kis telefon ez, a 190 mega belső memóriájából 28 szabad, most tartom vele a szabad ram mennyiségét 30-70 mega között, és így szalad rendesen. Nem fagy be, villámgyors.

2013. máj. 4. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!