Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy egy adott számról ne kapjak sem hívást, sem sms-t, vagyis onnan ne tudjanak zaklatni?! IPhone 4-es a telefonom. Állítólag csak egy alkalmazás segítségével oldható meg, azt honnan tudom letölteni és mi a neve?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

iBlacklist a neve, de csak jailbreakelt telefonra elérhető.

Egyébként éppen a napokban kérdezték ugyan ezt...

2013. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy jailbreakert telefon?
2013. máj. 12. 07:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Apple iOS-t (és Apple TV) szoftverét töri fel. Ugye az ezekre a készülékekre csak olyan alkalmazásokat lehet telepíteni amit az Apple jóvá hagy, aztán pedig felkerül az AppStoreba.

Jailbreakkel megszűnik ez a korlátozás. Jailbreakkel kerül egy cydia nevű app a telefonra ami tulajdonképpen egy nem hivatalos AppStore, innen tudod letölteni pl az iblacklistet is. Sok jó dolog érhető el jailbreakkel, de persze van hátulütője is. Ha sok szutykot felpakolsz akkor instabillá válhat a telefon, fagyogathat is. Ha véletlen olyan probléma jön elő a telefonon amivel garis szervizbe kell vinni a telefont és előtte nem tudod restoreal eltávolítani a jailbreaket akkor a gari ugrik.

Kb ez lenne a jailbreak.

2013. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Előző válaszoló, egy kicsit off leszek, de akkor ha már ennyire jól tudod, kérdeznélek én is: igaz-e, hogy ha megvan a jailbreak, és mondjuk az iOS 6.1.3-on marad, azt már utána nem lehet frissíteni, mondjuk, ha kijön az iOS 6.2 mert mielőtt frissíti magát, akkor előtte csinál magának közben egy restore-t, igaz ez?....

A kérdéshez tartozó válasz: én is úgy tudom, utána olvastam külföldi oldalakon, hogy csak jailbreakelt telefonnál lehet ezt a blacklist-et. Én még a szolgáltatóhoz is bementem, hogy van aki kitartóan zaklat, hajnalok hajnalán csörget, írogat, mindig, mondom, akár fel is jelentem, de csak a számváltást tudták javasolni, semmi mást. De nem cseréltem le a telefont. Igaz,

az iphone-nak nincs ilyen szoftvere (mármint a készülékben) ...és talán az sem 100%-osan biztos, de mintha volna ilyen program a sumsung telefonokban, mármint hogy ilyen blacklist, ...úgy rémlik... szóval úgy oldottam meg, hogy az illető számot néma csengőhangra, rezgésmentesre, néma sms csengőhangra tettem. Tehát letöltöttem egy olyan hangmintát, hogy kb 4 mp-ig csak a semmi szól, ezt hozzáadtam az illetőhöz. Bár megtiltani nem lehet hogy írjon, de olvasatlanul mehet a kukába, legalább nem ébreszt fel éjjel :)

2013. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

6,1,3 at nem lehet jailbreakelni. Ha kailbreakelve vagy akkor frissítésnél, restorenál ugrik a jailbreak.

6,2 valszeg nem lesz, majd csak ios 7.

2013. máj. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a kérdésem lényege az volt: minden jailbreak után akkor el lehet felejteni, hogy frissítjük a telefont- vagyis ha 4.1-es iOS van rajta, akkor az úgy is marad, vagy akkor frissíted és ki tudja hogy milyen szolgáltatóra áll vissza. Ugye?.... Am köszönöm a választ.
2013. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jailbreak nem egyenlő a függetlenítéssel.

Viszont ha buherálva van függetlenítve jailbreak után akkor igen, frissítés után elveszik a jailbreak és a függetlenítés is. Sokan járnak így, megveszik a telefont XGSM telefonkereskedőtől függetlenül aztán otthon frissítenek, frissítés után pedig rájünnek hogy a telefon már nem is független, sőt nem is lehet jailbreakelni és függetleníteni egy adott oprendszeren.


www.iclarified.com <--- nagyon hasznos, meg lehet nézni hogy melyik telefon milyen basebandel, és oprendszeren függetleníthető és jailbreakelhető.

2013. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!